Latvietis. Paralēlās pasaules

«Latvietis. Paralēlās pasaules» 2. sērija

Latvietis. Paralēlās pasaules

«Latvietis. Paralēlās pasaules» 4. sērija

«Latvietis. Paralēlās pasaules» 3. sērija

«Šeit visi zina, kā baudīt dzīvi,» japāņu izcelsmes pētniece par dzīvi Latvijā

Japāniete Miki Nakazawa-Miklaševiča ir docētāja un vadošā pētniece Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) Onkoloģijas institūtā. Nu jau 13 gadus Latviju viņa sauc par savām mājām. Miki ir viena no "Latvietis. Paralēlās pasaules" stāstu varonēm.

Miki dzimusi netālu no Tokijas - Jokohamā, kur ieguvusi zinātņu doktores grādu. Tagad RSU palīdz ārzemju studentiem iepazīt molekulārās bioloģijas mehānismus un ir vadošā pētniece RSU Molekulārās ģenētikas laboratorijā. Uz Latviju pētnieci atveda mīlestība:  “Edvīnu es satiku Japānā. Mēs strādājām kopā “Riken” institūtā, tad es iemīlējos viņā, apprecējāmies, un atbraucu šurp.”

Miki Nakazawa-Miklaševiča ar vīru Edvīnu Miklaševiču

Ieguldījums pētniecībā Latvijā

Pētniece agrāk darbojās mikrobioloģijas jomā, bet tā kā Latvijā nav tik liela pieprasījuma pēc augu biologiem, viņa pievērsās ģenētikai. Šobrīd viņas laboratorijā veic krūts vēža pētījumus. Pētniece stāsta, ka katrai etniskajai grupai ir raksturīga kāda krūts vēža mutācija, un viņi pētījumos atklājuši latviešu populācijai raksturīgo.

“Pateicoties mūsu atklājumiem, mēs varam ļoti lēti veikt testus mutāciju noteikšanai.”

Miki Nakazawa-Miklaševiča

Miki vīrs un RSU Onkoloģijas centra direktors Edvīns Miklaševičs stāsta, ka, sasniedzot 60 gadu vecumu, cilvēku organismā vismaz vienas šūnas ietvaros notiek izmaiņas: “Tīri statistiski vismaz vienā šūnā mums ir aktivēts viens onkogēns, un vismaz vienā šūnā mums ir aktivēts kāds no audzēja supersurogēniem, un Miki šajā gadījumā analizē  “evolucionāros audzējus”, un mēs salīdzinājām viņu atbildi uz terapiju.”

Dzīve Latvijā

Miki kopā ar ģimeni dzīvo Rīgā. Miklaševiču ģimenes hobijs un ikdienas rituāls ir pastaigas ar ģimenes mīluli - dobermani Hero. Par iemīļotu pastaigu vietu kļuvis Dzegužkalns: “Man ļoti patīk Dzegužkalns - ļoti daudz koku un ļoti skaisti.”

Miki Nakazawa-Miklaševiča ar ģimeni

Pētniece ir ļoti apmierināta ar dzīves ritmu Latvijā, viņasprāt, cilvēki šeit prot baudīt dzīvi.

“Japāņi nezina, kā veltīt laiku sev – viņi strādā, strādā, strādā, bet šeit visi zina, kā baudīt dzīvi. Strādā, bet arī atstāj laiku sev, es domāju, ka tas ir gudrs veids, kā dzīvot.”

Miki stāsta, ka pavasarī viņu ir grūti atraut no fotoaparāta – jāfotografē ziedošās un plaukstošās puķes. Tā ir kā nostalģija no bērnības Japānā, kad viņa plūca puķes no ziedoša lauka: “Šeit, piemēram, pavasarī - pienenes zied ļoti skaisti”. Viņasprāt, cilvēkiem no Japānas Latvija ļoti patīk un rada nostalģiskas izjūtas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti