Rojeniecei Sarmītei Nicmanei pilnai laimei Lielbritānijā pietrūkst dēla un mammas

57 gadus vecā rojeniece Sarmīte Nicmane jau astoņus gadus dzīvo Lielbritānijā, kur strādā par medmāsu. Sākumā domājusi vien nedaudz Lielbritānijā papelnīt, taču dzīve tur iepatikusies, un pašlaik viņa neplāno atgriezties Latvijā, stāsta Sarmīte – viena no 100 statistiskajiem tautiešiem.

Rojēniecie Sarmītei Nicmanei pilnai laimei Lielbritānijā pietrūkst dēla un mammasSanita Liepiņa
Sarmīte norāda, ka peļņā uz ārzemēm devusies, jo nepieticis naudas visiem maksājumiem. Sarmīte bija paņēmusi dzīvokli uz nomaksu, bet algu samazināja. Pamazām Sarmīte iedzīvojusies Lielbritānijā, uzradušies draugi – gan jau esošie, gan jauni, atrasta arī otrā pusīte. Savu dzīvokli Latvijā Sarmīte pārdevusi un kopā ar savu dzīvesbiedru grasās pirkt māju Lielbritānijā.

 

Par projektu "Statistiskie tautieši"

Cik atklāts un laimīgs ir mūsu vidējais statistiskais tautietis. To Latvijas Radio Ziņu dienests un LSM.lv skaidro projektā "Statistiskie tautieši". Tie ir 100 unikāli cilvēkstāsti par "cilvēku parasto", kas stāsta arī, cik laimīgi viņi jūtas. Arī Tu vari ar viņiem salīdzināties? 
Tā kā Sarmītei visa dzīve ir izveidojusies Lielbritānijā, viņa šobrīd vairs neplāno atgriezties Latvijā. Viņa gan atzīst, ka pietrūkst Latvijas mežu, ezeru un jūras, kur var peldēties. "Te jau Anglijā ir auksts, es nevienu reizi vēl neesmu gājusi nopeldēties kaut kur.

 

Pietrūkst tās sēņošanas, ogošanas, ka var uz Ziemassvētkiem mežā nocirst eglīti," viņa stāsta.

Viņasprāt, brīvības sajūtu vairāk var just Latvijā. "Bet te [Lielbritānijā] ir atkal savādāka tā brīvība. Te jūties drošāk uz ielām, ja tu ej kaut kur," saka Sarmīte. Brīvajā laikā viņai patīk pastaigāt ar metāldetektoru gar jūras krastu. Ir bijuši arī interesanti atradumi.

Vēl viņa raksta grāmatu – kādas sievietes dzīvesstāstu, par viņas meklējumiem un ceļojumiem.

Lai teiktu, ka jūtas ļoti laimīga, Sarmītei pietrūkst mammas un dēla atbraukšanas pie viņas uz Portsmutu. Uz Latviju Sarmīte cenšas braukt decembrī, kad gan mammai, gan dēlam ir dzimšanas dienas. "Uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu mums nekad nedod brīvu, bet decembra vidū es vienmēr uz nedēļu vai divām tieku uz Latviju," viņa saka un atzīst: dzīvojot ārzemēs, viņa visu laiku jūtas kā latviete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt