Panorāma

Uzņēmēji signalizē par zādzībām no noliktavām

Panorāma

Panorāma

Saņem pat nāves draudus

No vakcīnu noliedzējiem latviešu ārste Berlīnē saņem pat nāves draudus

Latviešu anestezioloģe Kristīne Pitkeviča, kura strādā Berlīnes Sirds centrā, saņēmusi nāves draudus pēc savā “Facebook” profilā publicētās ziņas par bērna nāvi Vācijā, kurš nebija vakcinēts. Sešus gadus vecu zēnu, kuram pēc difterijas pārslimošanas radās neatgriezeniski sirds bojājumi, neizdevās glābt.  Ar šo ziņu dalījās gandrīz 1000 lasītāju, un Kristīne bija gatava diskusijai par vakcinācijas nepieciešamību. Taču vakcīnu pretinieku rakstītajam gan ne.   

Kristīne Pitkeviča vienmēr bijusi aktīva gan darbā – jau sesto gadu viņa ir anestezioloģe Berlīnes Sirds centrā, kur veic ļoti smagas sirds operācijas bērniem no visas Eiropas, arī Latvijas –, gan sociālajos tīklos, daloties ar savā ārstes darbā pieredzēto.

Viņa atbalsta transplantāciju, orgānu ziedošanu un tradicionālo medicīnu. Patlaban viņa ir atvaļinājumā. Taču kolēģe devusi ziņu, ka miris viens no viņu mazajiem pacientiem. Sešus gadus vecais zēns ar difteriju saslima pirms gada. Tādēļ attīstījās sirds mazspēja un sekoja mākslīgās sirds ievietošana. Tāpat zēns bija atkarīgs no nieru dialīzes. Pēdējās trīs dienas puika bija reanimācijā, mākslīgajā komā. Taču viņš neizdzīvoja.

“Ar vecāku atļauju, to es uzreiz gribu pateikt, es uzrakstīju par to, kā viņam gāja pēc difterijas. Jo viņi bija pārliecināti vakcīnu pretinieki.

Un viņiem ir vēl viens bērniņš, vesels bērniņš, un viņi savas domas krasi mainīja - viņš nebija potēts ne pret ko un tagad ir pret visu potēts,” stāstīja Kristīne.

“Iespējams, tā ir tāda savdabīga psihoterapija, ka man gribas izstāstīt to, kas notiek. Ja aiziet bērns, tas ir dubultā smagi. Es biju gatava, ka vakcīnu pretinieki mani ienīdīs, bet man likās – ja kaut viens pacients, mazs bērns, tiks vakcinēts, ja kaut viena maza bērna vecāki pārdomās, tad ir vērts to rakstīt,” atzina ārste.

Pēc Kristīnes aprakstītās ziņas par zēna nāvi viņas “Facebook” profils burtiski uzsprāga. Lasītāji dalījās divās daļās. Vieni teica paldies un skuma par zēna nāvi. Otri pārmeta Kristīnei vakcīnu slavināšanu un dalījās ar citu interneta vietņu adresēm, kur var atrast ziņas par tieši no vakcīnām mirušiem bērniem.

Vēl bija trešie. Tie rakstīja naida pilnas ziņas tieši Kristīnei personīgi, ne zem raksta, kur redz visi.

“Cilvēki raksta, ka, ja šo vakcīnu apēstu, viņš nomirtu. Ja špricētu brokoli, droši vien arī nomirtu. Kam es nebiju gatava, tam, ka sāka rakstīt privāti. Novēlēja nomirt, lai man kaut kas slikts notiek. Lai mani bērni piedzimst par kropļiem. Tam es nebiju gatava,'' atzina ārste. 

Kristīne sacīja, ka ļaunums un naida runa viņu tiešām pārsteigusi. Tagad mēģina notikušo aizmirst, jo iesaistīties diskusijās ar šiem cilvēkiem neredz jēgu.

“Šodien Berlīnē ir ļoti karsta diena. Nopirku gardas zemenes. Un mamma man zvanīja un teica, lai atpūšos un neko nerakstu “Facebook”. Nu, tā arī daru,” stāstīja Kristīne.

Kristīne labprāt šobrīd būtu Latvijā, pie savas ģimenes, taču Covid-19 dēļ spēkā esošie ceļošanas ierobežojumi to liedz. Arī Berlīnē sabiedriskajā transportā un pie ārsta ir jāvelk sejas maskas, par ko cilvēki rakstot niknus komentārus internetā, taču ielās redzams, ka viņi ir likuma paklausīgi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt