Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Rosina apsūdzēt O. Burovu un RTAB valdes locekļus

Panorāma

Slimnīcā nonāk 1,5% ar Covid-19 slimo bērnu

Kolēģi sēro par Paula Aldiņa nāvi

Nedēļas nogalē atvadīsies no infektologa Paula Aldiņa

Nedēļas nogalē ģimene, kolēģi un draugi atvadīsies no infektologa, Stradiņa slimnīcas ārsta Paula Aldiņa. Viņa pāragrā nāve 49 gadu vecumā, zaudējot cīņā ar nepielūdzamo Covid-19, vēlreiz apliecina, cik neprognozējams ir šis vīruss. Kolēģu atmiņās ārsts paliks kā aknu transplantācijas pamatlicējs, HIV pacientu ārsts un jauno ārstu skolotājs ar lielo burtu. 

Sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš vēl nespēj noticēt, ka pagājušā gada pēdējā dienā viņa draugs un kolēģis zaudējis smago cīņu ar vīrusu.  Stradiņš un Aldiņš bija gan kursabiedri, gan aktīvi studentu akadēmiskās vienības “Austrums” dalībnieki un pēcāk kolēģi vienā slimnīcā. 

“Ir ļoti grūti par Paulu runāt. Varbūt pēc kāda laika vieglāk. Tas šķiet neticami, ka viņa nav vairs. Viņš bija mūsu slimnīcas izcils ārsts, infektologs un sabiedrībai tas vairāk saistās ar pandēmiju, bet Paula darbs bija ļoti liels arī pirms tam. Viņš ir viens no hospitālās infekcijas pionieriem. Infekcijas, kas rodas slimnīcā. Izglītojis mūs,” sacīja Stradiņš.

Ilgus gadus Aldiņš bija saistīts ar HIV pacientu aprūpi, gan sākotnēji Infektoloģijas centrā, gan vēlāk Stradiņos. Bet vēlāk lielākā interese bija par hepatoloģijas jomu.

Stradiņš stāstīja: “Viņš bija viens no tiem, kas veicināja aknu transplantācijas notikšanu Latvijā. Apzināja, kuriem tas vajadzīgs, sagatavoja un apsekoja.”

Liels izaicinājums Aldiņam bija jaunā koronavīrusa atnākšana. Tieši viņš kopā ar profesoru Ugu Dumpi un visu infektologu komandu veidoja plānus, kā mazināt vīrusa ietekmi. 

“Aldiņš bija ne tikai ārsts, bet bija labs cilvēks. Viens no tiem svarīgiem aspektiem, kā daudziem  pietrūkst. Viņam bija ētika un adekvāta attieksme pret pacientu un studentiem. Es pie viņa mācījos. Skolas laikos. Man ļoti patika viņa attieksme. Viņš bija arī tas pirmais, kas iniciēja visus pasākumus, lai pirmais vilnis, Covid vilnis, būtu veiksmīgs mums,” norādīja Aldiņa students Svjatoslavs Kistkins.

Bet Stradiņam studiju un darba draugs paliks atmiņā arī kā liels makšķernieks. Šī kaislība abus īpaši vienoja deviņdesmitajos gados. 

“Es esmu vairāk svētdienas makšķernieks, bet Pauls bija liels speciālists par ezeriem, upēm un jūrām,” atzīmēja ārsts.

Klusas atvadas no ārsta Paula Aldiņa notiks 10. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt