Cīņā ar Covid-19 dzīvību zaudē Stradiņa slimnīcas infektologs Pauls Aldiņš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

2020. gada 31. decembra vakarā mūžībā devies Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīcas) ārsts infektologs Pauls Aldiņš (1971-2020), kurš kopš pandēmijas pirmsākumiem aktīvi iesaistījies Covid-19 slimnieku ārstēšanā, taču pats zaudēja cīņā ar šo slimību, liecina slimnīcas mājaslapā pieejamā informācija.

Stradiņa slimnīcas pārstāve Janita Veinberga
00:00 / 00:45
Lejuplādēt
"Slimnīca ir zaudējusi izcilu ārstu, zinātnieku, pedagogu un kolēģi. Viņa ieguldījums Latvijas infektoloģijas nozares attīstībā ir nepārvērtējams. Pauls Aldiņš ir viens no HIV, imūnsupresēto pacientu un vīrusa hepatīta modernās ārstēšanas pamatlicējiem Latvijā, nenogurstoši izglītojis kolēģus un studentus abās Latvijas medicīnas universitātēs," norādīja Stradiņa slimnīcā.

 

Saskarsmē ar pacientiem Aldiņš bijis ārsta visaugstāko ētikas un profesionalitātes standartu paraugs, arī darbā pret kolēģiem vienmēr atsaucīgs, pacietīgs un laipns, nekad neaizmirsa izpildīt solīto, bijis precīzs līdz sīkākai detaļai. Aldiņš godam pārstāvējis Stradiņa slimnīcas vārdu ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā, piedaloties gan pētniecības, gan izglītojošās aktivitātēs, atzīmēja slimnīcā.

"Ir īpaši skumji, jo Pauls Aldiņš, sākoties Covid pandēmijai, ļoti aktīvi iesaistījās šo pacientu ārstēšanā, bet diemžēl pats šo cīņu ar infekciju zaudēja. (..) Mēs ļoti, ļoti cerējām, ka kolēģim izdosies – viņš bija spēcīgs, jauns cilvēks, vēl tik daudz būtu varējis dot Latvijas pacientiem," sacīja Stradiņa slimnīcas pārstāve Janita Veinberga. Aldiņa aiziešana aizsaulē, pēc Veinbergas teiktā, ir nenovērtējams zaudējums slimnīcai un Latvijas pacientiem. "Tāpēc mums visiem šī gada pirmā diena ir ļoti skumja."

Stradiņa slimnīca izsaka visdziļāko līdzjūtību Aldiņa ģimenei, piederīgajiem, draugiem un kolēģiem, viņu pāragri mūžībā pavadot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti