Panorāma

Aicina uz labdarības koncertu Mežaparka estrādē

Panorāma

Panorāma

Ukrainiete Marina atrod darbu savā arodā

Ne tikai barista, bet arī atbalsta persona - ukrainiete Marina atradusi darbu kafijas namiņā

Marina ir viena no Krievijas sāktā Ukrainas kara bēgļiem, kura patvērumu radusi Rīgā. Viņa atradusi darbu savā arodā – baristas darbu kafijas namiņā "Kurts" pie Vērmanes dārza. Viņa ne tikai gatavo kafiju, bet arī kļuvusi par tādu kā nesen iebraukušo ukraiņu atbalsta personu. 

Mazajā namiņā smaržo pēc tikko maltas kafijas, nevis dūmiem un asinīm. Vērpetēs vijas tikai tvaiks no piena putotāja. Šonedēļ darbu namiņā sākusi Marina. "No Ukrainas" rakstīts uz  piespraudes, lai klienti saprastu, kāpēc viņa latviski pagaidām prot tikai nedaudz. 

Marinas septiņus gadus vecā meitiņa Ieva iet skolā. "Iekārtojām meitu skolā, latviešu skolā. Tālāk nezinu, nākotni neplānoju. Pirmā klase viņai. Mums ir arī no Ukrainas materiāli, attālināti mācāmies, bet vajag socializāciju," pastāstīja sieviete.

Ģimenei Latvijā nav radu vai draugu. Bet cilvēku atbalsts esot apbrīnas vērts.

"Vakar atnāca sieviete uz kruķiem un atnesa divus pārus pašas adītu zeķu... Pirmajā dienā tik daudzi pienāca. Un visiem, kas ar mani runā, ir asaras acīs. Pārdzīvo. Negaidīju, ka tik silti uzņems," stāstīja Marina.

Raud arī abas ar meitu. Grib uz dzimto Harkivu, grib pie pārējiem. "Viņai skumji, skumst pēc tēta, vecmāmiņām, regulāri apraudamies, bet mēs esam drošā vietā. Un te nav agresijas," uzsvēra sieviete.

Kafijas namiņš "Kurts"pie Vērmanes dārza.

Viņa piebilda, ka visiem, kas pamet mājas, lūst sirds. 

"Bērns bija stresā. Pie katra sprādziena prasījās uz pagrabu. Domāju – tie, kas ar bērniem aizbraukuši, to tikai bērnu dēļ dara. Viena es būtu palikusi," klāstīja sieviete.

Marina dzīvo brīvprātīgo sagādātā dzīvoklī. Bet kafijas namiņš kļuvis par tādu kā nelielu Ukrainas bāku Rīgas sirdī. 

"Te garām gāja bērni no ukraiņu skolas un visi kliedza: "Marina, jauku dienu!" Forši!" pastāstīja sieviete.

Pie viņas vēršas arī tie ukraiņi, kas Rīgā iebraukuši tikko. Irina ar mazmeitu meklē ceļu uz vēstniecību. 

"Viņai ir Ukrainas karodziņš, un es domāju, viņa noteikti kaut ko saprot. Mēs aizbraucām brīdī, kad tur bija mīnus 15 un vējš. Mums visu vajag! Visu! Drīz pavasaris. Saprast – kā mums tagad būt, ko darīt," stāstīja Irina.

Bet kafijas mīļotāji pastāstīja, ka Marina ir galvenais iemesls, kāpēc viņi pērk kafiju namiņā.

"Tāpēc mēs nācām atbalstīt, cik nu varam. Arī maza kafija un labi vārdi, ko varam otram pateikt, ļoti silda sirdi," sacīja Marija. Savukārt Oskars piebilda: "Pārdzīvoju par ukraiņiem, kā nu varu, tā cenšos. Visādā veidā. Tagad braukušu uz "Alfu" un no Ukrainas meitenes pirkšu karodziņus. Kādus desmit."

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt