Mareks Freimuts rada un iedvesmo visu izdarīt pašam

Mareks Freimuts ir amatnieks, kurš savā darbnīcā rada kvalitatīvus, praktiskus un mūsdienīgus ādas aksesuārus gan savam motociklam, gan ikdienas lietošanai. Atverot mazu veikaliņu Rīgas centrā un zīmolu oficiāli dēvējot par “Peša Customs”, Mareks atklāja, ka viņa sirdsdarbs ātri vien kļūst pieprasīts arī Latvijas iedzīvotāju vidū.

Par publikāciju 

“Bonifiction Films” uzsācis jaunu audiovizuālu projektu “Latvieši” - sākot ar šī gada novembri līdz pat 2018. gada 18. novembrim - par godu Latvijas simtgadei - tiks apkopoti 100 unikāli latviešu stāsti. Katra projekta epizode būs stāsts par kādu latvieti, kurš ar savu darbu, hobiju vai dzīves pārliecību rada un motivē arī citus darīt, mēģināt ko jaunu vai pievērsties tam, kas jau ilgu laiku atlikts, tomēr sirdij tuvs.

Sākotnēja iecere radīt sev tīkamas, ikdienā ērti lietojamas lietas, ar gadiem jau izaugusi līdz zīmolam “Peša Customs”. Mareks uzskata, ka īsts latvietis pats visu var izdarīt. Tā, kā kādreiz, kad viss bija jādara pašam.

„Tas sākās laikos, kad nebija nekā, nebija autoservisu, ne krāsotāju; ja tev mājās vajag nokrāsot sienu, tu nokrāso sienu, ja vajag šķūni, tu uzbūvē šķūni, ja vajag saremontēt mašīnu, tu saremontē mašīnu. Nemāki pats, palūdz kaimiņam, lai palīdz," saka Mareks.

Amatnieka vārdi un dvēsele slēpjas viņa darbos, kurus novērtē gan vietējie mūziķi un sportisti, gan kvalitatīvu un roku darinātu aksesuāru piekritēji.

Mareks ir pārliecināts, ka viņa darbi ir novērtēti, jo viss tiek paveikts rokām, bez Ķīnas preču iejaukšanas, bez veikalā pirktām detaļām, katra mazākā nianse tiek apčubināta - „ja kaut kas nesanāk, ļoti pārdzīvoju”.

Ja arī Tavā paziņu lokā ir kāds latvietis, kura stāsts noteikti jāizstāsta citiem, raksti uz [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti