Panorāma

Smagas kaujas Donbasā un Hersonā

Panorāma

“Prāta Vētra” dodas Latvijas tūrē

Jāni Dimantu godina dzimtajā pusē

Leģendārais LTV žurnālists Jānis Dimants – Līvānu Goda pilsonis

"Ar laukiem sāku, ar laukiem beidzu," – tā ilggadējais Latvijas Televīzijas darbinieks Jānis Dimants atskatās uz saviem darba gadiem žurnālista arodā. Vēl pirms nokļūšanas televīzijā savas korespondenta gaitas viņš sāka, ar fotoaparātu kaklā sēžoties uz velosipēda, lai vietējās avīzes uzdevumā dotos izzināt dzimtās puses laucinieku stāstus. Laiki mainījušies, bet mantojums palicis, to novērtējusi arī dzimtās puses pašvaldība, piešķirot Jānim Dimantam Līvānu novada augstāko apbalvojumu.

Līvānu Goda pilsonis Jānis Dimants sestdien pilsētas svētku noslēgumā tika pieteikts kā īsts savas zemes patriots, kā zemnieku bruņinieks no Jersikas.

Līdzīgi viņu raksturo arī vietējie:

Aloizs, vaicāts, ko domā par Dimantu, sacīja: "Tikai visu to labāko. Viņš bija kārtīgs korespondents!"

Lolita atzina: "Novadnieks, daudz viņš darījis Jersikas labā. Un vienkārši – ļoti labs cilvēks."

Savukārt pats Dimants teica: "Paldies, paldies... Un vienlaikus liekas, ko nu es tur tādu... Kāpēc man tas gods ticis?"

Jāņa Dimanta Latvijas Televīzijā pavadītie 40 gadi nu jau ir 20 gadus sena pagātne.

Vecumdienas leģendārais žurnālists šad tad pavada Rīgā, taču pārsvarā – lauku mājās "Dimanti".

Vecāku sēta Daugavas krastā Jāņa meitas Sandras vadībā izkopta, kļūstot par idillisku dzīvesvietu. Šeit bijušais "Panorāmas" lauku korespondents arī 85 gadu vecumā izbauda lauku darbus. "Man patīk pļaut ar izkapti, parastu izkapti. Skaists laiks, [zāli] apžāvēju, un tu jūti – nevis tas, kas tur salikts rullīšos, no kura nekāda smarža nenāk ārā, bet no mana siena nāk arī smarža. Īsts lauku siens!" viņš priecājas.

Tas pēcāk tiek uzdāvināts kaimiņam, precīzāk gan – kaimiņa govīm, kas vasarā ganās turpat aiz "Dimantu" mājas žoga. Lauku sētā darba daudz, tomēr Dimants atrod laiku ne tikai sekot līdzi aktualitātēm, bet arī tās komentēt. Šobrīd it īpaši seko ārzemju ziņām.

"Tagad gandrīz katru dienu ir vismaz divas, trīs tiešās pieslēgšanās. Brisele, Ukraina, arī pāri Atlantijas okeānam no Amerika Savienotajām Valstīm un citām vietām. Tā ir klase. Tā ir 21. gadsimta varēšana. Par to es ļoti priecājos," sacīja Dimants.

Jābūt arī kritikai, taču pamatotai. Nepamatots negatīvisms rada milzīgu skādi.

Žurnālists sacīja: "Es kritizēju arī. Arī valdību, arī Kariņu, arī Levita kungu dažkārt pakritizēju, es atrodu, par ko kritizēt. Bet es pilnīgi neciešu, pat gatavs būtu kauties, ar dūrēm vērsties pret tiem, kuri raksta un klaigā – viss slikti, visi slikti."

Entuziasms ir liels, un to uzturēt palīdz lielā Dimantu saime. Lai gan Līvānu Goda pilsoņa apbalvojums pasniegts par paveikto, Dimants līvāniešiem apsolījis, ka dzimtas pārstāvji gatavi ieguldīt vēl – arī darbu savas Latvijas lauku izaugsmei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt