Panorāma

Ukraiņu Mikolajivas apgabala mērs arī karā ir optimists

Panorāma

Maskēšanās tīkli Ukrainas karavīriem

Programmēšanā zelta medaļa

Latvijas programmēšanas olimpiādē pirmo reizi zelta medaļu izcīnījusi meitene

Latvijā informātikas un programmēšanas olimpiādē pirmo reizi 35 gadu laikā zelta medaļu izcīnījusi meitene – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Ramona Poreitere.

35. Latvijas informātikas olimpiāde no 23. līdz 25. februārim norisinājās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.  Tajā divās vecuma grupās cīnījās 65 skolēni. Astoto līdz desmito klašu grupā zelta medaļu izcīnīja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Ramona Poreitere.

“Šī bija mana pirmā finālkārta, kur esmu piedalījusies. Pagājušogad nenotika, jo bija vīruss, bet aizpagājšgad un vēl gadu pirms tam es gandrīz tiku finālā, bet paliku novadu kārtā. Tādēļ es jau biju priecīga par to, ka tiku uz finālu,” uzsvēra Ramona.

To, ka viņa ir pirmā meitene, kas ieguvusi zelta medaļu jauno programmētāju olimpiādē, Ramona uzzināja tikai vēlāk un šo faktu uztvēra filozofiskā mierā: “Agrāk vai vēlāk tam tāpat bija jānotiek. Tā ka – gods būt!”

Programmēšanas skolotājs Raivis Ieviņš lēsa – vidusskolās un augstskolās programmēšanas grupās 90% ir puiši, bet ar laiku dzimumu sadalījumu varētu izlīdzināties. 

“Kaut kā nav populāra tā lieta meiteņu auditorijā. Gribas, lai tas stereotips mazinās, un es ceru, ka Ramonas labais rezultāts arī citām meitenēm dos sajūtu, ka tas nav nekas īpašs, tas ir normāli,” pauda skolotājs.

Jaunāko bērnu grupā ir daudz vairāk meiteņu, ir pat grupas, kur ir 50 uz 50.

“Kad tie bērni izaugs, tad arī būs viss kārtībā,” uzskata skolotājs Ieviņš.

Viņš norāda, ka programmētājiem kopumā ir atšķirīgs rokraksts, taču meiteņu un puišu kods neatšķiras.

Ramona pati par dzimumu lomām un stereotipiem  neuztraucas. Viņa mierīgi gatavojas nākamajiem izaicinājumiem: “Man priekšā ir Eiropas meiteņu olimpiāde un tad vēl ir arī Baltijas informātikas olimpiāde.”

Vai programmēšana būs viņas nākotnes profesija – to meitene vēl nav izlēmusi.

“Mani interesē kriptogrāfija, fizika, arī citas eksaktās nozares. Molekulārā fizika un molekulārā ķīmija ir ļoti aizraujoša un pašlaik ļoti attīstās. Tā ka iespējas ir visādas – vēl tikai jāizdomā,” sacīja Ramona.

Meitene ar labiem panākumiem startējusi fizikas, matemātikas, ķīmijas, lingvistikas un astronomijas olimpiādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt