Kā tas ir - būt par gidi un treneri friziermākslā?

"Šāda profesija Latvijā noteikti nav atrodama profesiju klasifikatorā," lsm.lv pārliecinoši stāsta Laura Silniece, kas sevi pieteic kā gidi un treneri friziermākslā. Viņa par savu profesiju mums pastāstīja, izmantojot lsm.lv aplikāciju "LSM reportieris". 

 

Spēle "Kurš ir Kurš?"

LTV šovs sestdienu vakaros vai vienmēr replay.lv , kurā ik raidījumā piedalās seši dalībnieki, katrs pārstāvot savu profesiju. Tikmēr sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem uzdevums ir noteikt - kurš  patiesībā ir kurš? Liekas gaužām vienkārši? Taču patiesībā tā nemaz nebūs, jo ikviens no dalībniekiem apgalvos, ka tieši viņš ir gan skolotājs vai pavārs, gan celtnieks vai masieris.

"Tāpat kā bērnībā izdomāju sev vārdu "Laurentīne", tā tagad, apkopojot trīs vārdus, maksimāli centos izveidot savas profesijas nosaukumu! Es esmu gide un trenere friziermākslā!" tā par savas profesijas nosaukuma izcelšanos stāsta Laura. 

Viņa ir arī praktizējoša friziere, kas papildus ir apguvusi pedagoģijas pamatus un šobrīd vada meistarklases, individuālas nodarbības, kā arī viņai ir videoblogs par matu kopšanu un veidošanu! Te ieskats viņas pašas matu veidošanas rutīnā:

 

Saistīt savu nodarbošanos ar matiem, pirmoreiz, Laura veica, kad viņai maziņai pajautāja, kas vēlas būt. "Lai arī man pašai no dabas ir doti ļoti biezi, grūti veidojami mati, tas radīja man interesi. Taču

tikai 25 gadu vecumā izdarīju nozīmīgāko soli šī sapņa piepildīšanai, kad savu profesionālo laimi jau biju iemēģinājusi telekomunikāciju un projektu vadības jomā.

Tikko biju beigusi maģistrantūru, pametusi savu labi apmaksāto darbu, bet sapratu, ka negūstu īstu piepildījumu," stāsta Laura.

Par gidu un treneri friziermākslā Laura kļuva pēc ilgstošiem pieciem gadiem - vākusi un konspektējusi materiālus par un ap matiem, studējusi citu valstu pieredzi, integrējusi dažādas metodes friziera profesijas apguvē. 

"Nekautrēšos teikt, pēc sarunas ar mani, katra cilvēka ikdiena izmainās, kļūst labāka. Skaisti mati ir skaista dzīve. Dažkārt cilvēka garastāvoklis ir atkarīgs no tā, kādi ir viņa mati. Mans uzdevums ir parādīt, kā panākt, ka mati vienmēr ir patīkami gan fiziski, gan vizuāli," pārliecināta speciāliste. Viņa gan ir skeptiska un nevarot iedomāties, ka vēl kāds gribētu šādu profesiju.

"Taču, ja to izvēlētos, man būtu patiess prieks arī apmācīt jaunos profesionāļus," saka Laura, bet novēl visiem tiem, kuri vēlas un radījuši savu unikālo profesiju - iedvesmoties visā, pierakstīt, mēģināt, nepadoties, turpināt!

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju "LSM reportieris", lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti