Kā tas ir - būt par bārddzini?

Bārdas jau antīkajā pasaulē simbolizēja gudrību un vīrišķību. Bārddziņa profesija ir viena no vecākajām vēsturē - ir atrasts mākslas darbs pirms 6000 gadiem Ēģiptē, kas norāda, ka jau tad bārddziņa profesija bija aktuāla. Antīkajā Ēģiptē galvenie bārddziņi bija mūki, jo viņi izdzina ļaunumu ar matu nogriešanu. Toreiz  valdīja uzskats, ka ļaunums cilvēkā iekļūst caur matiem, lsm.lv stāsta bārddzine Sigita Norvele. 

Tas ir viņas hobijs kopš bērnības, un pirmais iedvesmas avots ir bijis vīrs, uz kura Sigita trenējas jau 15 gadu garumā. Tomēr bārddziņa stāžs nav svarīgs, jo visu izsaka darbi un attieksme: „Man vienmēr bijusi vēlme pielikt savu roku, lai džentlmenis izskatītos lieliski par visiem simts procentiem!”.

Viņai vienmr patīk sajūta, ka kungs pēc viņas meistardarba aiziet prom ar augstu paceltu galvu un smaidu sejā. Sigita zina daudz knifiņu savā darbā: „Nekad nejautā džentlmenim: Kā mēs griežam bārdu un matus? Jautā -  ko Jūs visnotaļ negribētu savā bārdas korekcijā un matu griezumā?

Sigita uzskata, ka bārddzinis ir mākslinieks. Viņš ir tas, kas veido kunga ārējo tēlu. Sigita ir daudzu kungu uzticības persona, ar kuru viņi jūtas kā ar savējo meistaru un kurai ir gatavi uzticēt pašu galveno ārējā izskata rotu.

Šodien bārddziņa apmeklējums ir katra sevis cienoša džentlmeņa izvēle. Sigita iesaka, lai apgūtu šo profesiju, atrast skolotāju Latvijā vai ārzemēs. Visslabāk ir izvēlēties tādu speciālistu, kas pārņēmis profesijas izvēli no paaudzes paaudzē. Lai būtu labs bārddzinis, galvenais ir mīlēt to, ko dari, jābūt komunikablam, jāatrod individuāla pieeja, jābūt uzticamības personai, jābūt perfekcionistam. Šī nav viegla profesija, jo ik dienas jāstrādā ar cilvēkiem.

Profesijas pluss ir tāds, ka bārddzinis izmaina cilvēka ārējo izskatu uz labāku, ļaujot vīriešiem sajusties īpašiem, lutinātiem un sakoptiem. Ir arī profesijas mīnusi, piemēram, visa diena jāpavada uz kājām, mati saduras rokās, tiek ieelpoti matiņi, jāstrādā svētku dienās un brīvdienās. Tomēr to visu atsver galarezultāts, kad vīrietis iziet no salona ar augsti paceltu galvu.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti