Janas stāsts. «Nāciet ārā no skapjiem, mīlīši! Pietiek tur dzīvoties!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

“Kopējā Eiropas kartē Latvija ir godpilnajā pēdējā vietā LGBT tiesībās,” stāsta Jana Jarinovska, kura jau no apzināta vecuma aktīvi iestājas par seksuālo minoritāšu tiesībām Latvijā. Šis ir piektais pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam Mēs” stāsts, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus un arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā. Šoreiz – par Janu un ikvienu no mums.

“Tā ir mana izvēle – dzīvot atklāti, patiesi un laimīgi, nevis mēģināt par kaut ko izlikties.” Kā norāda Jana,

Latvijā “ir jūra cilvēku”, kas apzinās, ka ir vai nu geji, vai lesbietes, bet “ķeksīša pēc”, lai sabiedrībā netiktu nosodīti, apprecas un dzīvo dubultu dzīvi.

"Tie esam Mēs" - stāstu sērija

Reaģējot uz Saeimas noraidīto vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Kopdzīves likuma radīšanu, un gaidot Baltijas Praidu, pašmāju LGBT+ kopienas pārstāvji aicina iejusties viņu ādā, cilvēcīgi iepazīstinot ne tikai ar sevi, bet arī ar grūtībām, kurām nākas saskarties. LSM.lv publicē sešus "Tie esam Mēs" stāstus. 

Viņa norāda, ka Latvijā ir īpaši svarīgi, lai LGBT kopiena būtu redzama, jo šobrīd pastāvot ilūzija, ka visa LGBT kopiena ir no ārzemēm, kas tā nav. “Mīļā LGBT kopiena! Uzskatu, ka mēs esam ļoti stipri, mēs esam ļoti varoši un mums ir ļoti daudz spēka, bet mums ir jāparāda tas, ka mēs esam,” viņa saka.

“Nav jāsēž pusdienās un jācieš, kad kāds kolēģis pasaka kaut ko aizvainojošu. Tā vietā paprasi: “Es esmu lesbiete. Kas tieši no tā mainās?"

Aicinot piedalīties 9. jūnijā gaidāmajā praida gājienā, Jana stāsta: “Jo mēs ātrāk nāksim ārā no skapjiem, jo ātrāk mūsu politiskā vara ieraudzīs, ka viņiem ir mērķauditorija, uz ko var strādāt. Viss ir mūsu rokās! Tā kā nāciet ārā no skapjiem, mīlīši! Pietiek tur dzīvoties!”

Visu Janas pieredzes un dzīves stāstu var noskatīties te: 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti