Dienas ziņas

Atzīmē Afganistānas kara beigu 30. gadadienu

Dienas ziņas

Cēsīs no makulatūras ražo ekovati

Ģimene atgriežas no Anglijas un atver veikalu laukos

Ģimene atgriežas no Anglijas un atver veikalu Priekules novadā

Budrecku ģimene ir viena no tām, kas pēc ilgstošas prombūtnes Lielbritānijā ir atgriezusies dzimtajā novadā. Ārzemēs nopelnītais ieguldīts lauku īpašuma iegādē Virgas ciemā, lai tajā iekārtotu veikalu. Neraugoties uz dažādām grūtībām, ģimenes galva apņēmies darīt visu, lai nekad nebūtu atkal jāatvadās no Latvijas. 

Nelielais Budrecku ģimenes veikals savas durvis pircējiem vēris pirms sešiem mēnešiem. Tas pārsteidz ar neierasto interjeru, jo bez precēm plauktos šur tur pavīd senlaiku šujmašīnas, pulksteņi, bet uz sienām izlīmētas vecās avīzes.

Saimnieks Agris Budreckis stāsta, ka drīz vien te būšot iespēja arī atpūsties un padzert kafiju.

"Te mums domāta pasēdēšanas vieta. Tie ir leģendārie krēsli, kas nāk no Anglijas, ļoti populāri tur. Ja šo biznesu būtu iesākuši kā biznesu, noteikti nekas nebūtu sanācis, jo te vajag citu pieeju visam," stāstīja uzņēmējs.

Būdams tālbraucējs šoferis, Agris astoņus gadus nostrādājis Lielbritānijā, līdz beidzot pirms diviem gadiem kopā ar ģimeni atgriezies Latvijā. Par ārzemēs nopelnītajiem līdzekļiem izdevies iegādāties sen lolotu lauku īpašumu lielceļa malā, kur jau iepriekš periodiski atradies veikals. Skatoties pēc ārvalstu pieredzes, ideāla vieta uzņēmējdarbībai. Veikala apmeklētāji ir galvenokārt nelielā Virgas ciema iedzīvotāji, kuriem sen nav bijusi iespēja šeit iepirkties.

"Bija ļoti grūti. Vajadzēja braukt uz Paplaku vai Priekuli, dažreiz uz Liepāju. Tad bija autolavkas, bet tur jau viss dārgi," stāstīja veikala apmeklētāja Ligita.

"Mēs redzam kā cilvēki nāk iepirkties - dabū pensijas, paņem pašu nepieciešamo. Ko mēs varam, mēs jau arī iedodam cilvēkiem," stāstīja veikala īpašnieks.

Zemā pirktspēja un nelielais apgrozījums pagaidām nebūt nenodrošinot lauku veikala izdzīvošanu, tādēļ ik pēc trim nedēļām Agris uz pusotru mēnesi dodas peļņā uz Dāniju, lai strādātu pār tālbraucēju, kur šis darbs esot labi apmaksāts.

"Nav jau apgrozījums tik liels, lai tikai dzīvotu uz veikala rēķina. Mēs ar sievu par algām vispār nedomājam. Visu naudu, ko nopelnu ārzemēs, viss tiek likts veikalā. Jebkurā laikā varam iekāpt lidmašīnā un pateikt: "Uz redzēšanos, Latvija!" Ceru, ka tā tas nebūs," teica Budreckis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti