Dabas pētnieks un komentētājs Vilnis Skuja sadzīvo ar savu sirdsapziņu un ir laimīgs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Dabas pētnieks un putnumīlis Vilnis Skuja sevi dēvē par parastu cilvēku, kurš cenšas dzīvot saskaņā ar sevi un nedarīt citiem pāri. Līdzcilvēki viņu raksturo kā labāko dabas komentētāju savā jomā.

"Pārbaudām gaismu – ir!" Vilnis Skuja novērtē pieres lukturīša darbību. "Uz vecumu binokli vairāk negribas staipīt līdzi. Tad reizēm nākās nožēlot, jo, kad ir kāds putniņš, ko tu nevari bez binokļa redzēt, tu saproti, ka vajag!"

Vilnis Skuja ir pērļu stāstnieks, jo par dabu prot izstāstīt kā neviens. Kāds viņu zina kā ornitologu, aizrautīgu kraukļu pētnieku, cits – kā cilvēku, kurš par dzīvniekiem zina visu. LTV raidījumam "Vides fakti" vienmēr ir prieks tikties ar Vilni.

"Es viņa pēdiņās eju jau sešus gadus. Vienmēr pa Slīteres nacionālo parku, jo tas viņam ir vismīļakais, un ārā viņš nebrauc," dabas pētnieku raksturo vides žurnāliste Anitra Tooma.

"Sūdi ir mana sirdslieta," saka Vilnis Skuja, noliecoties pie dzīvnieka atstātās liecības uz meža takas: "Ko ta' viņš ir ēdis? Izskatās pēc stirņa. Specialitāte mana.

Es esmu parasts cilvēks, kurš cenšas dzīvot saskaņā ar sevi, savu sirdsapziņu un nedarīt citiem pāri.

Vienmēr jau sanāk kāds, kuram  - vairāk vai mazāk - gribas atvainoties. Ja man nebūtu intereses par dabu un aizraušanās – es nezinu, ko darītu."

Vilnis māk dzīvot dabā, saklausīt to, un atkal gribas teikt  - kā neviens. Un viņam sanāk noķert tik unikālus fotokadrus, jo saikne ar dzīvniekiem un mīlestība uz dabu ir šo unikālo kadru atslēga.

"Viņš ir dabas komentētājs. Sporta komentētēju mums ir daudz, bet dabas komentētāju nav daudz. Vilnis ir pats labākais," piebilst dabas pētnieks Jānis Ozoliņš.

"Tik daudz nezināmā, un tas dzīvi padara daudz interesantāku," filozofē Vilnis Skuja un pats par sevi saka: "Vilnis ir laimīgs... lai tur vai kā!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti