Celtnieks: Ja māki šo amatu, darba netrūks!

Celtnieka profesija ir ļoti vajadzīga un pieprasīta. Lai gan ir neizmērojams prieks redzēt sevis celtu skaistu ēku, mēs bieži neaizdomājamies, cik smags ir celtnieka darbs. Gan fiziski smags, gan putekļains, lsm.lv stāsta viens no Latvijas Televīzijas šova "Kurš ir kurš?" dalībniekiem -  celtnieks Dzintars Meiers. 

Viņš ceļ jaunas ēkas, atjauno vecās, liek jumtus, veido dabas takas, ierīko laukumus, bruģē celiņus. Ikdienā Dzintara pienākumos ietilpst darba organizēšana, uzraudzība, mērīšana un tehniskais darbs, kā, piemēram, flīzēšana, bruģēšana, betonēšana, mūrēšana, jumtu klāšana un apdare.

Visu Dzintars apguvis paša spēkiem pašmācības ceļā - skatoties TV raidījumus, lasot literatūru un mācoties no kolēģiem.

Zināšanas ir tās, ko Dzintars novērtē, un viņš vēlas sasniegt arvien vairāk, lai varētu vēl precīzāk, vēl pareizāk un labāk būvēt. Savā profesijā viņam vislabāk patīk tas, ka var redzēt tūlītējus darba augļus:

“Braucot garām, var padižoties – re, šo ēku cēlām mēs, un šo jumtu klājām mēs!” Skaistākās esot pašu rokām celtās ēkas, kur ieguldīts ne tikai darbs, bet arī ideja un sirds. 

Dzintars strādā tā, it kā katru objektu veidotu pats sev. Viņš arī stāsta, ka daudzi bieži nesaprot, ka zem skaistās ārsienas slēpjas milzum daudz darba, jo sevišķi, ja, piemēram, jārestaurē kāda no vecām ārsienām.

Izvēloties šo profesiju, jāapzinās, ka tas būs darbs veselībai kaitīgos apstākļos – caurvējā, lietū, sniegā, troksnī. Kā arī – būtu labi, ja celtnieks nebaidītos no augstuma.

Šajā darbā jābūt precīzam un izturīgam, un nedrīkst pieļaut paviršumu! Ir diezgan daudz stereotipu par šī darba vienkāršumu, piemēram, šķiet – kas tad tur liels, uzliksim mazliet špakteles un visu nolīdzināsim, bet tā nedrīkst! Šajā darbā jāpievērš uzmanība detaļām.

Lai kļūtu par celtnieku, jāmācās Rīgas Celtniecības koledžā vai arī no zinošiem speciālistiem praktiskā darbā.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt