Dienas ziņas

Dabas muzejā aplūkojami krāšņie īrisi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pieprasījums pēc pašapkalpošanās autoservisa ir milzīgs

Mazā lauku ciemā izveidots Latgalē pirmais pašapkalpošanās autoserviss

Rēzeknes novada Dekšāres ciemā nav veikala, toties jau vairāk nekā gadu darbojas autoserviss ar modernām iekārtām un visu veidu pakalpojumu klāstu. Tas ir arī Latgalē pirmais pašapkalpošanās autoserviss – te jebkurš var braukt pats remontēt savu mašīnu un izmantot visus servisā pieejamos instrumentus, maksājot tikai par auto pacēlāja nomu. Īpašnieks Viktors Marjuničs autoservisu iekārtojis pamestā kolhoza ēkā, ko izremontējis divatā ar tēvu.

Mazā lauku ciemā izveidots Latgalē pirmais pašapkalpošanās autoserviss
00:00 / 04:44
Lejuplādēt

Ar Viktoru Marjuniču pie viņa autoservisa "VikArt Service" Rēzeknes novada Dekšārēs tiekamies sestdienā, jo viņš darbdienās strādā Rīgā. Pie ieejas plīvo Latgales karogs. "Kurš te būs vienmēr, izņemot svētku dienas, kad te būs Latvijas valsts karogs," sacīja servisa īpašnieks.

Viktors Dekšārēs autoservisu atvēra pirms nedaudz vairāk nekā gada, piesaistot arī Eiropas Savienības līdzekļus. Lai arī no 18 gadu vecuma Viktors dzīvo Rīgā, viņam patīk lauki, un bija vēlme kaut ko sākt savā dzimtajā pusē – Dekšārēs. "Un tad es ierosināju: "Taisām servisu!" Apguvām LEADER projektus, lai varētu iepirkt dārgas iekārtas, kas laukos ir ļoti svarīgi, jo laukos pietrūkst autoservisu, kur var izdarīt no A līdz Z visu automašīnām. Pie mums var izdarīt [labot], sākot ar savirzēm, riepām. Bremžu stendi kvalitatīvi, lai pārbaudītu visu pirms tehniskajām apskatēm, instrumenti, specinstrumenti," autoservisa pakalpojumus raksturoja īpašnieks.

Autoservisu Viktors kopā ar tēvu iekārtoja bijušajā kolhoza ēkā, kas pirms tam daudzus gadus stāvēja pamesta: "Man tēvs bija viesstrādnieks no Ukrainas, un tieši viņš arī būvēja šo ēku. Visus remontdarbus, kas notika šeit iekšā, mēs izdarījām praktiski tikai divatā."

Vispirms Viktors izrādīja biroja telpu: "Šeit ir mūsu publiskā telpa, kur puiši dara visu, kas viņiem jādara no administratīvā viedokļa, un uzgaidāmā telpa, kur cilvēki varētu gaidīt, lai nevajadzētu būt darba zonā." Serviss sestdienās ir slēgts, tāpēc citu darbinieku todien uz vietas nav. Kopumā "VikArt Service" ir četri strādnieki. "Divi meistari, kas ir uz vietas, visu laiku strādā, un Saimnieciskās daļas pārzinis. Ar lepnumu varu teikt, ka tas ir mans tētis. Un, protams, es. Bet es vairāk attālināti un daļēji esmu uz vietas," atklāja uzņēmējs.

"Nāksim uz lielo zāli! Šī ir mums darba zona," Viktors ieveda plašā telpā, kur redzamas vairākas lielas iekārtas. "Pa labi mums ir pacēlājs. Redz, pat pacelta automašīna virsū!" Pavisam te ir četri auto pacēlāji dažāda svara automašīnām, un pie katra no tiem ir izvietotas lielas instrumentu kastes.

Lai piesaistītu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai LEADER programmas finansējumu, bija jādomā par jauna, inovatīva pakalpojuma radīšanu. Tā Viktoram ienāca prātā doma Dekšārēs izveidot pašapkalpošanās autoservisu. Viņš norādīja  – tas ir unikāls pakalpojums visā Latgalē:

"Šo ideju es noķēru kaut kur internetā ārzemēs. Domāju, kāpēc ne Latvijā, jo laukos praktiski visiem puišiem ir rokas, tikai nav vietas, kur forši to darīt.

Un mēs esam pirmais pašapkalpošanās autoserviss Latgalē. Braucam iekšā, izmantojam pacēlāju un maksājam tikai par izmantoto pacēlāja laiku. Mēs nodrošinām visus instrumentus, siltu, sausu telpu, un cilvēks var pats arī skrūvēt savu mašīnu. Un tad viņam nebūs jāžēlojas, ka varbūt slikti meistari kaut kur ir."

Autoservisa īpašnieks stāstīja, ka līdz šim viņiem neesot bijis sliktas pieredzes ar instrumentu piesavināšanos vai to salaušanu: "Mums ir cilvēks visu laiku uz vietas. Ja viņš redzēs, ka izmanto neatbilstoši instrumentu, tad viņš būs kā skolotājs, kurš pateiks priekšā, kā būtu pareizi, lai viņš ne tikai mūsu [instrumentu] nesalauztu, bet nesalauztu arī savu mājās."

Pašapkalpošanās autoservisa pakalpojums esot pieprasīts, taču pie pacēlāja ne vienmēr ir brīva vieta. "Ir gadījumi, kad tomēr ir jāuzgaida dienas trīs, piecas, citreiz pat nedēļu.

Pašlaik šajā teritorijā cilvēki mazliet ir izsalkuši pēc meistariem un servisa, pagaidām lielākais noiets mums ir mehāniķiem, un nav fiziski vietas," atzina uzņēmējs.

Viktors piebilda – par autoservisa ienesīgumu varēs runāt pēc pāris gadiem, bet liela daļa no veiksmes viņam ir vietējo iedzīvotāju atzinība: "Smaids un labie vārdi, ko viņi saka, ka kaut kas ir izveidojies. Tie jau ir 90 procenti no uzvaras. Par finansēm runāsim pēc trīs, pieciem gadiem, vai pildīsies budžets tā, kā ir jābūt, vai nē."

Ar laiku Viktors kopā ar ģimeni plāno pārcelties no Rīgas dzīvot atpakaļ uz Dekšārēm. Autoserviss nav vienīgais te iespējamais peļņas gūšanas veids. Viņam padomā vēl kādas uzņēmējdarbības uzsākšana laukos. Šoreiz tā būšot saistīta ar augļu un dārzeņu pārstrādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti