Rīta Panorāma

Intervija ar Erīnu Elizabeti Reņģi par neformālo konferenci «Rosinātava»

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Tūristus piesaista gleznainais ezers Ugandā

Tūristus piesaista gleznains ezers Ugandā

Tos, kuri mīl mieru un dabu, piesaistījuši elpu aizraujoši skati Ugandā pie Bunjoni ezera. Jauna valdības iniciatīva tuvākajos gados cer divkāršot apmeklētāju skaitu skaistajā vietā.

“Daudzu mazu putnu vieta” - tā var tulkot Bunjoni ezera nosaukumu. Šajā rāmajā ezerā, kas atrodas Ugandas dienvidrietumos, mīt vairāk nekā 200 dažādu sugu. Gleznainā vieta ir piemērots stūrītis, kur paslēpties no straujās un dinamiskās pilsētas ikdienas un baudīt dabas skaistumu un mieru.

"Atbraucu šeit meklēt mieru. Tieši miera meklējumos šeit ierodas daudz cilvēku. To te var arī atrast. Te ir ārkārtīgi skaisti. Iesaku arī citiem to nobaudīt," sacīja amerikāņu producente Sāra Laverija.

Ik dienas daiļais ezers priecē ar dzidrajiem ūdeņiem un pa to viegli slīdošajām koka laivām. Tas tiek uzskatīts par otru dziļāko Āfrikas kontinentā, dažviet sasniedzot 900 metru dziļumu. Tajā ir 29 salas. Dažas no tām apdzīvotas, bet dažas ne. Tūristi iecienījuši salas apskatīt, dodoties braucienos ar kanoe laivām. Salās atrodamas arī iecienītas pārgājienu takas.

Agrāk tūrisms šajā apvidū bija sezonāls, bet vietējie iedzīvotāji apņēmušies to mainīt. Nesen ezera apvidū tika atvērts piedzīvojumu parks, kas piesaistījis ģimenes ar bērniem. Pēdējo gadu laikā uzceltas arī vairākas viesu mājas.

Kopumā tūrisms Ugandā pieaudzis, pateicoties vairākām valdības aizsāktām iniciatīvām. Mērķis ir dubultot tūristu skaitu tuvāko piecu gadu laikā.

"Šī gada beigās mums noteikti būs vairāk nekā divi miljoni apmeklētāju. Mērķis ir panākt, ka līdz 2024. un 2025. gadam to ir četri, pieci miljoni," sacīja Ugandas tūrisma ministrs Godfrejs Sūbi Kivanda.

Visticamāk, tūristu pieaugums Bunjoni ezera apkaimē gaidāms. Par to liecina arī daudz mūzikas un kultūras pasākumu, kas jau ieplānoti. Tajā pašā laikā svarīgi nodrošināt, ka ezera brīnumainais miers netiek iznīcināts tūristu pieplūduma dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti