Tūrisms novados šovasar nelielās grupās un maz plašu publisku pasākumu

Mazinoties Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, aktivizējas arī vietējais tūrisms Latvijā. Līdz šim vairāk uzsvars likts uz aktivitātēm ārā, taču nu jau apmeklētājus gaida arī muzejos, darbnīcās un citos objektos. Plašāku publisku pasākumu rīkošanai gan pašlaik jaušama piesardzīgāka pieeja, atzina Latvijas Radio aptaujātie tūrisma jomas pārstāvji Latvijas reģionos.

Tūrisms novados šovasar nelielās grupās un maz plašu publisku pasākumu
00:00 / 04:30
Lejuplādēt

Iestājoties vasarai, valsts pierobežā esošajā Baltinavas novadā manāmi arvien vairāk velotūristu. Citugad šajā laikā pierastas bija lielu grupu ekskursijas, piemēram, no Valmieras. Šogad Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ tās vēl nav sagaidītas.

Baltinavas un Viļakas novadā cieņā apceļošanas spēle

Nesen Baltinavas un Viļakas novada tūrisma speciālisti organizēja apceļošanas spēli "Paslēpes trip-trip". Cilvēkiem attēlu fragmentos bija jāatpazīst un jāapmeklē dažādi objekti Baltinavas un Viļakas novadā. Tā bijusi plaši novērtēta izklaide laikā, kad daudzas tūrisma iespējas epidemioloģiskās situācijas dēļ bija liegtas.

Šobrīd Baltinavā vērojama ģimeņu, individuālu tūristu grupu viesošanās, lai gan nozarē aizvien jūtama Covid-19 ietekme,

stāstīja Baltinavas Tūrisma informācijas konsultante Madara Siliņa.

"Mums katoļu baznīca ir ļoti populārs objekts, cilvēki bieži vēlas uzkāpt tās tornī. Mums ir arī peintbols, tur gan pērn bija mazāka apmeklētāju aktivitāte. Mums ir vairākas darbnīcas, bet jūtama Covid-19 ietekme, jo ik pa laikam sanāk tūrisma objektu saimniekiem doties piespiedu karantīnā. Pagājušajā nedēļā bija atvērto durvju dienas, tā ietvaros arī Baltinavā bija paredzētas trīs darbnīcas, bet viena nevarēja vērt durvis, jo saimnieks bija Covid-19 slimnieka kontaktpersona, tāpēc bija piespiedu izolācijā. Taču, kopumā ņemot, situācija nav tik slikta," atzina Siliņa.

Rūjienā plāno amatierteātra izrādi

Arī Rūjienā pēc ilgāka pārtraukuma sagaida lielākas tūristu grupas. Stāstot par aizvadītajiem mēnešiem, Rūjienas novada kultūras un tūrisma centra vadītāja Guna Ķibere teica ka "nekad nav tik slikti, ka ir pavisam slikti".

Arī netiekot iekšā tūrisma objektos, cilvēki apmeklējuši pilsētu, izmantojuši tūristu informācijas centrā speciālā kastītē atstātās kartes un aprakstus. Tāpat apguvuši pilsētu, vadoties pēc kartes viedtālrunī, ļoti populāra bijusi izgaismotā dabas taka. Pērn Rūjienā Tūrisma informācijas centrā apmeklētāju skaits krities gandrīz uz pusi. Apmeklētāji pārsvarā bijuši no Latvijas, bet biežākie ārvalstu viesi likumsakarīgi ir no kaimiņvalsts Igaunijas.

Viens no tūrisma informācijas centra pienākumiem ir pastāstīt par ceļošanas kārtību, nepieciešamajiem sertifikātiem, dodoties uz Igauniju. Šobrīd, kad paveras iespējas organizēt kultūras pasākumus, praksē būs jāpārbauda sertifikātu nolasīšana par vakcināciju pret Covid-19, tā izslimošanu un negatīvu testu. Drīzumā gaidāmo amatierteātra izrādi varēs apmeklēt visi interesenti.

"Variants ir laist iekšā pasākumā visus cilvēkus ārā līdz 500 cilvēkiem, iekštelpās līdz 300, ievērojot distanci un liekot visiem valkāt sejas maskas. Lai novērstu pārpratumus par Covid-19 pasēm un to nolasīšanu, mums pašlaik plānota tikai viena plašāka aktivitāte - teātris brīvdabā, mūsu amatieru kolektīva izrāde.

Pasākuma teritorija būs iežogota, laidīsim iekšā visus interesentus ar maskām.

Sēdvietas būs apzīmētas ar krustiņu, kur var sēdēt. Mazā pilsētā, Rūjienā, mēs paredzam, ka nebūs vairāk par 200 apmeklētājiem, tāpēc tā mēs varam izdarīt," atzina Ķibere.

Aizputē gaida pilsētas svētkus augustā

Līdzīgas tendences ir Aizputes novadā, kur lielāka publiska aktivitāte sagaidāma Aizputes pilsētas svētkos augustā. Tos cer sarīkot ierasti plašus un skaistus, bet pirmsjāņu nedēļa ir klusa, stāstīja Aizputes tūrisma un informācijas centra pārstāve Ilze Elbere.

„Iepriekšējos gados gandrīz visu Līgo nedēļu malu malās bija dažādākie pasākumi kā zaļumballes vai norises kādos privātos atpūtas kompleksos, taču šobrīd ir diezgan liels klusums. Mums lūdza apkopojumu par norisēm un praktiski nav ko piedāvāt. Nerīko, iespējams, arī noteikto prasību dēļ. Nevakcinējušies cilvēki neskries jau potēties, lai tiktu uz zaļumballi,” sacīja Elbere.

Neskatoties uz plašāku pasākumu neesamību, cilvēku kustība ir aktīva un arī Aizputes novadā dabas parkos ir tik daudz apmeklētāju kā nekad iepriekš, tas pats sakāms arī par vairākus mēnešus nepieejamo muzeju apmeklējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt