Rīta Panorāma

Jauns singls “Zelta važas”

Rīta Panorāma

Dienvidkoreja piegādās Polijai bruņojumu

Polijas pilsētā Katovicē sarīkoti ”Ziedu svētki”

Polijā notikuši «Ziedu svētki» un floristu sacensības

Polijas pilsētā Katovicē sarīkoti "Ziedu svētki", un to laikā notika arī floristu sacensības. Apmeklētāju un profesionāļu rīcībā bija vairāki simti tonnu krāšņumaugu.

Starptautiskā floristikas institūta pārstāvis Zigmunts Siradzans norādīja: "Šeit ir simtiem tonnu ziedu – apmēram 300 līdz 400 tonnas ziedu. Tas ir tik daudz, cik ietilptu 13 lielās kravas mašīnās, kas piekrautas līdz griestiem. Šeit var arī iegādāties ziedus, tajā skaitā retumus no kolekcijām. Tas patlaban ir ļoti moderni."

Starptautiskās un Polijas floristu asociāciju rīkotais pasākums sākotnēji bija plānots 2020. gadā, bet Covid-19 pandēmijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ to vairākkārt pārcēla.

Tomēr par spīti visām grūtībām vairāk nekā 1400 kvadrātmetru platībā izdevās iekārtot izstādi ar nosaukumu "Četras pasaules malas", sarīkot konkursus un nolasīt lekcijas par krāšņumaugu kopšanu.

Taču centrālais notikums bija floristikas čempionāts, kurā piedalījās 16 pārstāvju no Eiropas un Āzijas. Konkursanti sacentās sešās disciplīnās, tajā skaitā galda un dizaina priekšmetu dekorēšanā.

Par uzvarētāju kļuva Nīderlandes pārstāve Hanneke Frankema, kas kompozīcijās galvenokārt izmantoja brūnganos toņus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti