Sadaļas Sadaļas

«Daugava vieno» – sākta jauna Latgales apceļošanas akcija

“Daugava vieno” – ar šādu nosaukumu trijās Latgales pašvaldībās – Daugavpils pilsētā, Krāslavas un Daugavpils novados sākās apceļošanas akcija. Tas ir jauns tūrisma produkts, ko veido šo Daugavas krastos esošo pašvaldību tūrisma informācijas centri un aģentūras, piesaistot vietējos tūrisma pakalpojumu sniedzējus – restorānus, viesu mājas, muzejus, amatniekus, dabas atpūtas un atrakciju nozares pārstāvjus. Tieši Daugava ir kļuvusi par šīs akcijas vienojošo simbolu.

«Daugava vieno» – sākta jauna Latgales apceļošanas akcijaSilvija Smagare

Pirmie siltie saules stari, pavasara putnu čalas, pumpuru smaržas un Daugavas šalkoņa jau vilina ceļotājus uz Latgales ārēm. Tas ir laiks, kad tūristiem jāpiedāvā kas jauns, par akciju “Daugava vieno” stāsta Daugavpils Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vadītāja Žanna Kulakova: “Katru gadu tūristiem ir jāpiedāvā kaut kas jauns. Mēs izvērtējām situāciju pagājušajā gadā, jo sakarā ar Covid-19 situāciju tūrisma virzieni nozarē mainījās. Tagad pamatā mūsu tūristi ir vietējie – no Latvijas, arī Lietuvas vai Polijas un Vācijas. Tiem arī ir jāpiedāvā kaut kas  jauns, kas raksturīgs vietai, Latgalei. Tāpēc mēs, trīs pašvaldības, izdomājām šo jauno akciju – “Daugava vieno” ar devīzi – neaizmirstama atpūta Daugavas krastos. Daugava ir mūsu lepnums. Mēs sapratām, ka mēs savu teritoriālo atrašanos varam izmantot tūrisma mērķiem.”

Daugavpils Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vadītāja Žanna Kulakova

Apceļošanas akcijai “Daugava vieno” ir pat vairāki un būtiski mērķi. Žanna Kulakova stāsta: “Parādīt mūsu Latgales visskaistākās vietas un populārākos tūrisma objektus. Viens no mērķiem ir arī panākt, lai tūristi pēc iespējas ilgāku laiku paliek mūsu teritorijā, jo tas var pozitīvi ietekmēt ekonomiku pašvaldībās.

Ja tūristi paliek pie mums, viņi izmanto mūsu pakalpojumus – viesnīcas, restorānus, kafejnīcas, iet uz veikaliem.”

Viesnīca un āra terases ir Sventes muižas piedāvājums, kur viss tiek posts tūristu sagaidīšanai. Muižas darbinieki stāsta, ka cer uz karantīnas pilnīgu atcelšanu un cilvēku pieplūdumu, kā arī siltu laiku, piebilstot, ka “cilvēki jau ir noilgojušies un vēlas atpūsties.”

To apliecina arī te jau sastaptie ceļotāji, kas ieradušies no Vidzemes puses – no Siguldas un stāsta: “Mūsu galvenais mērķis bija apskatīt šo vietu, kas ir atjaunota un kā viens tādiem iespaidīgākajiem apkaimes tūrisma objektiem. Mēs nolēmām te arī palikt. Uzrunāja arī tas stāsts par Sventes muižu kungu namu, kas vēl 2000. gadu sākumā bija drupas un tika veiksmīgi atjaunots. Tā ir skaista vieta. Turklāt arī apkārt ir daudz interesantu objektu, ko apskatīt.”

Apceļošanas akcija “Daugava vieno” jau ir uzsākusi savus apgriezienus, un kopumā visās trijās Daugavpils, Daugavpils un Krāslavas novadu pašvaldībās piedāvājumā ir 15 objekti.

Par akcijas norisi stāsta Žanna Kulakova: “Apceļošanas akcijas laika periods ir no 1. maija līdz 31. oktobrim. Mēs piedāvājam tūrista pasi, kurā ir informācija par visiem objektiem, kurus piedāvājam šajā akcijā apmeklēt.

Šajā pasē ir lapa, kurā tiks uzlikti īpaši akcijai sagatavoti zīmogi, kas apliecina, ka esat tur bijis. Lapiņa, kas tiks aizpildīta, arī piedalīsies izspēlē.”

Balvu fonds ir 2500 eiro apmērā, un iespējams laimēt dažādas balvas, tostarp atpūtu smalkākajās reģiona viesnīcās. Taču galvenais tomēr ir atgūties no Covid-19 ietekmes un gūt no ceļojuma pozitīvas emocijas, pagaidām gan iegriežoties tajos objektos, kur tas ir iespējams.

“Diemžēl daži no šajā akcijā norādītajiem objektiem vēl nav atvērti, bet līdz 31. oktobrim tam būs laiks. Jāsāk ar tiem objektiem, kas pieejami. Daugavpils teritorijā tas ir cietoksnis un pilsētas centrs. Cerēsim, ka tas būs aizraujošs ceļojums un līdz 31. oktobrim visi objekti būs atvērti. Mēs uzskatām, ka mūsu uzdevums nav tikai piedāvāt ceļotājiem pakalpojumus vai apskates vietas, bet jāpiedāvā un jāpārdod arī emocijas. Šīs akcijas ietvaros ceļotājiem arī būs šāda iespēja,” uzsver Kulakova.

Tomēr arī šajā laikā neizpaliek atgādinājums – ceļojot būt atbildīgiem par veselību, saudzējot gan sevi, gan citus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt