Bez pārtikas, kājām dodas 550 km ceļā gar Latvijas piekrasti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Piedzīvojumu meklētājs Rolands Eglītis sestdien, 18.jūlijā, Lietuvas Šventoji pludmalē gar Latvijas jūras piekrasti kājām sāka ceļojumu, kurā viņam nav līdzi nekādu maksāšanas līdzekļu un pārtikas, informē biedrība "Labās sirds klubs". Vienlaikus savu Latvijas piekrastes apceļošanu Rojas tuvumā pārtrauca skrējējs Artūrs Ketlers.

Rolandam Eglītim līdzi ir tikai neliela telts un nepieciešamākais apģērbs. Pirmo trīs dienu laikā pieveikti aptuveni 120 kilometri. Jūlija pēdējās nedēļas laikā plānots sasniegt 550 kilometru garā maršruta galamērķi. Sākums nav bijis viegls, "jo jūras krastā plosījās spēcīgs vējš, kas apgrūtināja pārvietošanos pa pludmales smiltīm". Ceļojuma otrajā dienā piedzīvotas arī spēcīgas lietusgāzes un iets pa samērā purvainu posmu. Baltijas jūras krastā starp Papi un Jūrmalciemu redzēts arī aļņa skelets, taču tas nav traucējis Rolandam turpināt ceļu, katru dienu veicot aptuveni 55 km.

Otrdien, 21.jūlijā, Rolands iecerējis sasniegt Ventspili, kur viņam būs jāsastopas ar nopietnu šķērsli, jo jāpārvar Ventas ieteka jūrā. Puisis iecerējis nenovirzīties no iešanas tieši gar jūras krastu, tādēļ, lai pārvarētu upju ietekas, plānots izmantot ūdenstransportu, ja tādu konkrētajā vietā izdosies atrast, vai pārvarēt šķērsli citā veidā.

Ceļojums gar Latvijas piekrasti nav paredzēts kā gavēņa sastāvdaļa, tāpēc Rolands var būt pateicīgs biedrības "Radi vidi pats" pārstāvim Mārtiņam Mamim no Liepājas, kurš palīdz sameklēt cilvēkus, kuri puisi nodrošina ar pārtiku un naktsmītni sliktos laika apstākļos. Pārtikas un ūdens krājumu papildināšanā var iesaistīties ikviens, sazinoties ar biedrību "Labās sirds klubs".

Savukārt skrējējs Artūrs Ketlers, 12.jūlijā, uzsācis līdzīgu projektu, 18.jūlijā to priekšlaicīgi noslēdza Kaltenē netālu no Rojas. Viņš bija pieveicis vairāk nekā 300 kilometrus, kad piedzīvojumu pārtrauca kājas trauma. Tādējādi vienā dienā sanākusi divu puišu neklātienes stafetes nodošana.

Iepriekš ziņots par trim ūdenstūristiem, kuriem jūlija sākumā izdevās 10 dienu laikā noairēt visu Latvijas jūras piekrasti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti