«Twitter» apskats 17.03.2013.

Nedēļas aktualitātes sociālajā tīklā tviterī ir „dārgais Zatlers", „Svētie dūmi ar kaiju" un neaizskaramie deputāti. Aizvien nepacietīgāk gaidām arī pavasari, kā arī uzzinām par kādu īpašu sugu, kas dzīvo mums tepat līdzās - „tusiņu bomžiem". Kas tie tādi un ko dara - klausāmies tviterapskatā.

Līdz ne tik pieticīgajiem bomžiem vēl tiksim, bet sāksim ar vispasaules nedēļas aktualitāti - Romas pāvesta izraudzīšanos. Tai līdzi seko un notikumus komentē arī Latvijas tviterlietotāji. Jāteic gan, rodas sajūta, ka ļaudis vairāk par jauno pāvestu un galarezultātu gaida dūmus, jo Vatikāna skurstenis un tā kūpināšanas rituāli ir apspriežu centrā.

Ja Saeimā, tāpat kā Vatikānā, pēc katra balsojuma kūpinātu dūmus, diez kādas krāsas dūmi veltos pār Rīgu? Tviterī vaicā Gunta Līdaka. (@GLidaka). Spriežot pēc pēdējiem balsojumiem - sarkani - ironizē Kārlis Delveris. Vēl interesanti, ka daudz lielāku uzmanību par pašu galarezultātu, dienas beigās čivinātājus piesaista kāds putns, kurš nolēmis svarīgajā dienā apmesties uz skursteņa un pagozēties kameru objektīvos. Atis Rozentāls [email protected] spriež - Tuklā kaija uz Vatikāna skursteņa šobrīd ir mega-super-kinozvaigzne, bet viņai tas - kā kaijai ūdens. Protams, jau pēc brīža putnu pazinējs Kaspars Funts [email protected] ziņo - vajadzētu būt Vidusjūras kaijai, bet pēc bildes 100% nepateikt, grūta sugas noteikšana. Tikmēr citi norāda - tāds šmucīgs tas putns uz skursteņa, toties šai kaijai pēc slavas brīža jau ir tapis arī pašai savs tvitera konts @SistineSeagull - ar teju 9 tūkstošiem sekotāju.

Izraugoties jauno katoļu vadītāju, neaizmirstam arī savus kungus, un Zatlera dzīvoklim nepieciešamā remonta izmaksas ļoti daudziem šķiet pārlieku dārgas - varētu eksprezidents dzīvot pieticīgāk - kā jaunais pāvests - un kā trāpīgi definē Normunds Naumanis [email protected] teiciens MŪSU DĀRGAIS VALDIS ZATLERS ieguvis pavisam jaunu saturu :-). Savukārt @DagnijaNeimane no Latvijas televīzijas tviterī neliedz saviem konkurentiem padomu - Tas LNT raidījums, kas pārtaisa dzīvokļus, varētu par Zatleru pāri apžēloties. Kādi reitingi būtu!!!!!!!!!

Droši vien līdzīgi kā 16.martam un 9.maijam - šajos datumos, jo īpaši 16.martā gan.

Pretīgi noskatīties, ka abu pušu radikāļi taisa politiku uz vecu vīru ciešanām.... spriež [email protected], un viņam pievienojas arī tie, kuri šo datumu un provokācijas uztver neitrāli. Tikmēr abas politiskās puses aktīvi izmanto tviteri, lai uzkurinātu viena otru un savus līdzgaitniekus, kā arī dalītos īstajos patriotos, nodevējos, okupantos un tādos, kas no tā visa nekā nesajēdzot.

Piemēram, no nacionāli noskaņoto puses - nodevēji un tie, kas neko nesajēdz, ir tie, kuriem šķiet, ka deputātam tomēr nepieklātos draudēt policistiem, kuri viņu attur no nekārtību izraisīšanas. ? Tā frāze (policistam) "Atkāpies, vai vairs nestrādāsi!" #Dombrava, Tu esi Latvijas Republikas, ne Krievijas Federācijas parlamenta deputāts - atgādina Kristaps Petermanis @kristapsp, bet Ruslans Antropovs [email protected] uzskata - Ja deputāts pārkāpj LV likumus un kārtību, kuru pats ir ieviesis, tad viņam pašam jāatbild saskaņā ar likumiem, kurus pats ir pieņēmis.

Savukārt Jānis Strods [email protected] pauž: šāda pieeja - "Es esmu Deputāts; tu esi nieka policists; viens mans vārds un tu zaudēsi darbu" - ir iedomība, kas uzvelk vairāk par vardarbīgumu.

Tomēr nav jau viss tik slikti, kādus labus integrācijas rezultātus varam atrast arī 16.martā, tā piemēram, Rolands Puhovs [email protected] tādu ir atradis masu mediju sadraudzībā - portāla Diena.lv svarīgāka ziņa ir konkurentu Nra.lv video par 16.martu. Apsveicam!

Mediju sadarbība bija vērojama arī piektdienas vakarā, kad tviterī viens otru sveic žurnālisti ar Žurnālistu asociācijas pasniegtajām izcilības balvām, interesantākās atziņas ir par tā dēvētajiem tusiņu bomžiem - tie ir tādi ļaudis, kuri apmeklē dažādus pasākumus, lai par brīvu paēstu, padzertos un labi pavadītu laiku - un, lai tajos iekļūtu, uzdodas par žurnālistiem. Izrādās, tādi drosminieki bija ieradušies arī uz balvu pasniegšanas ceremoniju - tur gan viņi sastapa Arni Krauzi [email protected], kurš tviterī atklāj - no pasākuma pieklājīgi izvadīju piecus tā saucamos partybomžus. Četri samelojās, ka pārstāv žurnālu Klubs, viens Ārstu avīzi. Kad no pasākumu lūdzu aiziet it kā Ārstu avīzes "žurnālistu", viņš izlūdzās vēl minūti palikt. Ar to pietika trīs vīna glāzēm. Piebilstot - par šiem pasākumu nelūgtajiem viesiem kāds varētu uzrakstīt stāstu. Viņiem ir labi izveidota savstarpējā apziņošanas sistēma.

Jā, tie pieci laikam bija viņu elite. Atnākt uz žurnālistu pasākumu, uzdodoties par žurnālistu, prasa augstāko pilotāžu! Tā savukārt novērtē Iveta Kažoka [email protected]

Jaunā Latvijas aģenta 007- t.i satversmes aizsardzības biroja vadītāja ievēlēšana īpašu uzmanību sociālajos tīklos neizpelnās, tik tviterlietotāji ņem vērā Jāņa Maizīša teikto par noklausīšanos - kamēr cilvēki runās par sauli un pavasari, viņi var justies droši. Tad nu tie to arī dara un kolektīvi gaida pavasari, un sūkstās par martam nepiemēroto aukstumu. Ja Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars dēļ 16.marta pieprasa iekšlietu ministra demisiju, tad tviterī kāds cits Dzintars - Dzintars Hmieļevskis [email protected] draud - Ja nākamnedēļ nesāksies pavasaris, būs jāprasa vides ministra demisija. Iespējams, tas būtu daudz prātīgāk un pamatotāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti