"Twitter" apskats, 17.02.2013.

Aizvadītajā nedēļā sociālajos tīklos tika plaši apstrieta Pāvesta atkāpšanās un debesu ķermeņu tuvība ar zemi, kā arī Ēnu un Valentīna dienas.

Romas pāvests tviterī tika sagaidīts ar sajūsmas saucieniem, vieglu ironijas un joku devu - un par to jau esam ne tik sen stāstījuši iepriekšējos tviterapskatos, bet atkal ir iemesls par to runāt – pāvesta lēmums atkāpties no amata nedēļas sākumā ir plaši apspriests temats.Tie, kam katoļu baznīcas sludinātās vērtības tuvas – uzsver notikuma nozīmību, kā nekā – parasti pāvests savu darbu pamet tikai ar kājām pa priekšu, citi, kam katoļu sludinātās vērtības ir nepieņemamas, pauž prieku un naivu cerību, ka nākamais pāvests šo ticību izmainīs.

Bet, ja raugāmies tikai uz faktiem, tad "Pāvests ir kārtējais pierādījums tam, ka, reģistrējoties tviterī, cilvēks zaudē interesi par darbu :(," tā tviterī Edgars Bāliņš ‏@MrBalins

Savukārt, daudz ticamāku versiju izvirza tviterlietotāja Ilze ar vārdu ‏@ilze_la "Runā, ka pāvests Benedikts XVI nolēmis atkāpties no amata pēc tam, kad izlasījis, ko tvīto Jēzus @jesus (parodiju konts) un atteicies tam turpmāk sekot."

Vēl aizvadītā nedēļa zīmīga ar divām īpašām dienām – Ēnu dienu un Valentīndienu. Otro, protams, dažādām mārketinga aktivitātēm steidz izmantot uzņēmēji tviterī un arī kāda jocīga akcija ar slepeno tvitersimpātiju atklāšanu. Ēnu dienā – arī visai līdzīgi – ēnas velta komplimentus ēnotajiem un otrādi – tomēr netrūkst arī dažādu asprātību, tā, piemēram, Ivars Svilāns tviterī atklāj, ka viņa kolēģes labrāt Ēnu dienai sākumā pieliktu burtu Z, tad pasākums kļūtu "Daaaaaaaaaaudz" interesantāks.

Vilnis Kronbergs ‏@VilnisKronbergs joko: "Pieteicos "ēnot" abus Ušakova kaķus. Ne jau katru dienu ir tāda iespēja pasēdēt Rīgas mēram klēpī." Savukārt Dita Pabrika ‏@dditaa interesējas – vai pietiek tikai ar sekošanu tviterī, ja vēlme ir ēnot sociālo mediju – tviterekspertus?

Lai nu kā, jācer vismaz, ka darba inspekcijai ēnu dienā neienāca prātā sodīt ēnstrādniekus, saka guntis ščerbinskis ‏@guntissc, tā liekot šai tēmai punktu.

Pirms nedēļas beigu kosmiskajiem objektiem, tviterī diezgan vienbalsīgi tiek nokritizēta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja radītā reklāma, aicinot nedot kukuļus ārstiem. Virspusēji, truli, banāli - tādi ir populārākie raksturojumi, un Bens Latkovskis tviterī vaicā: "Kas KNABam to pagarlaicīgo klipu taisīja? Tik vājš, ka izskatās pa draugam sarunāts. Vajadzētu KNABam papētīt to pasūtījumu.:)"

Bet, kā jau varat nojaust, tuvu zemei lidojoši asteroīdi un eksplodējoši meteorīti ir apspriestākie temati nedēļas beigās. "Vai varat iedomāties, kāda būtu panika uz Zemes, ja šodien būtu 2012.gada 21.decembris," – (tad gaidīja pasaules galu) jautā Aivars ‏@Borovkovs, piebilstot, ka "pirms pāris dienām Čeļabinskas pilsētas mērs teicis, lai tas kurš bez grēka, pirmais met ar akmeni."

Tā kā Latvijā jau ir pieredze ar meteorītiem, ir ļaudis, kas piesardzīgi apvaicājas – vai "Tele2" nav sākusi reklāmas akciju Čeļabinskā, citi vienkārši netic, bet saskumis par visu ir Kristians Rozenvalds ‏@Rozenvalds "Pat meteorīts neizvēlas Latviju, arī asteroīds aizlido garām. Bet tik daudzi cerēja uz satricinājumu un pārmaiņām, vienalga kādām un kā..."

Un tomēr - uz visu notikušo var raudzīties arī tā, kā to dara Ģirts Karnītis ‏@GirtsKarnitis: "Ja sūrie Čeļabinskas čaļi 14. februārī (Valentīndienā) - savām sirdspuķītēm apsola nonest zvaigzni no debesīm, tad 15. februāri viņi to arī izdara."

Visus ierakstā izmantotos tvītus varat apskatīt šeit: http://storify.com/Jony666/tviterapskats-11-02-17-02-2013

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti