Tviterapskats: Par slimniekiem KNAB un mocekļiem Ventspilī

Šonedēļ uzmanības centrā joprojām traģikomēdiju ražotāji – KNAB, pievienojas arī Izglītības ministrija. Bez ievērības nepaliek arī ASV prezidenta vēlēšanu pirmās debates un tieši tviteris ir tas, kur atklājas visai interesanta informācija.

Tviterī joprojām aktuāli ir apspriest Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā  (KNAB) pazaudētos dokumentus. Daļa vīterotāju uzskata – tā bijusi provokācija pret esošo vadītāju, kurš, acīmredzot, kādam nav ērts, otra daļa pārliecināti – ka pats līdzšinējais vadītājs ir viena liela provokācija. Bet ko nu par viedokļiem – lai runā darbi.

Šonedēļ KNAB palielās ar lēmumu uzlikt 70 eiro naudas sodu kāda provinces kultūras nama vadītājai par to, ka tā atļāvusi nama telpās izvietot privātu visai sabiedrībai pieejamu bibliotēku. Tā esot valsts naudas izšķērdēšana.

Tviterī tam aplaudē, kājās stāvot.

Bet, ja jau privāta, visiem pieejama bibliotēka ir korupcija un sodāma, tad sodīt vajadzētu arī pašus korupcijas apkarotājus - par cilvēkresursu izšķiešanu, formāli piekasoties par sīkumiem.

Smejat, dusmojaties – bet kur gan citur meklēt pazudušās 200 lapas valsts noslēpumu saturošu dokumentu, ja ne grāmatu plauktos.

Bet gribētos zināt -

Pēc dokumentu skandāla droši vien jau pamatoti slikti ap dūšu ir palicis KNAB vadītājam, tādēļ viņš slimo un uz jautājumiem neatbild.

Un, kā piebilst Zane Mače @mmzane

Par tiem, pie kuriem būtu KNAB filiāles jāatver, runājot – šonedēļ Ventspils mēram Aivaram Lembergam pasniegts Svētā svētmocekļa Rīgas un Latvijas arhibīskapa Jāņa ordenis, jo pašvaldība ar 35 tūkstošiem eiro palīdzējusi Ventspils pareizticīgo baznīcas restaurācijā. Te nu tviterlietotāji nav īpaši jāskubina izteikt savas domas – tās gan diezgan vienveidīgas: Lembergs nopircis sev ordeni par pašvaldības naudu – tā saka gan vīterotājs Suņu Jēkabs @SunuJekabs, kā arī Gatis Liepiņš @inteligentais

Bet kaut kas tur tomēr īsti neiet kopā, atkal kaut kas nesaskan – pamanījusi Dina Dragune @DinaDragune, jo tagad sanāk, ka Lembergs ir III šķiras moceklis, bet (tikai) II grupas invalīds.

Tā kā tā ir pašvaldības nauda, Lauris Grāvelis @lgravelis

Daudz lielāka viedokļu daudzveidība manāma jautājumā par Izglītības ministrijas ideju – skolas gaitas uzsākt jau sešu gadu vecumā; dokumenti jau sagatavoti un sākuši virzību valdības gaiteņos.

Netrūkst arī kritikas, īpaši amizanti ir redzēt, ka organizācijas, ar kurām ministrija it kā saskaņojusi savu priekšlikumu, tviterī pret to skaļi iebilst. Acīmredzot, sociālo partneru ailītes dokumentā atkal aizpildītas formāli.

Bez viedokļu apmaiņas par to, kura bērns sešu gadu vecumā spēj mācīties un kura vēl ne, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Teikmanis secina, ka ministrijas patiesībā piedāvā pavisam ko citu @andristeikmanis

Bet ko nu par savu šļuru, par īstu komēdiju šovu mēs protams pārvēst izglītības reformas un mūsu korupcijas apkarotājus; tomēr ir par mums vēl talantīgāki – ASV prezidenta vēlēšanas. Izklaide visai pasaulei. Pārsteidzošo, cik daudz cilvēku pirmās prezidentu kandidātu debates šeit, Latvijā, vēro nakts melnumā un par tām arī izsakās – gluži kā par Eirovīziju. Vīpsnā par Trampu, arī par Klintoni. Viedokļi arī dažādi - Ģirts Majors @Girts_Majors uzskata, ka

Turpretī polittehnologs Jurģis Liepnieks @JurgisLiepnieks tā viss nesaka, viņaprāt Tramps noteikti neizgāzās:

LSM interneta portālā pie tviterapskata varat atrast vairākas interesantas pasaules kartes un redzēt, ka par ASV vēlēšanām runā daudzviet pasaulē.

Bet viena no tām ir ļoti interesanta. Burtiski pāris mirkļus pēc debatēm ekspertiem jau ir savs vērtējums – kurš tad ir uzvarējis, bijis pārāks no kandidātiem. Šoreiz par tādu pasludina Klintoni, arī viedokļu aptaujas uzrāda ko līdzīgu, bet tviterī pie karstākajiem tematiem gozējas mirkļabirka #TrumpWon – uzvarējis Tramps.

Papētot vairāk, ir skaidrs, ka šo mirkļabirku radījuši tā saucamie interneta troļļi, iespējams, automātiski, bet internetā jau nekas it kā nav slepens un noslēpjams – un paurķējoties ļaudis konstatē, ka Krievijas teritorija ir tā, no kurienes nāk vairums šo Trampam labvēlīgo čivinājumu.

Bet, neizdarot pārsteidzīgus secinājumus un zinot to, ka arī ar savu atrašanās vietu var veiksmīgi manipulēt mūsdienu pasaulē, šim faktam katrs var atrast savu skaidrojumu -  vienam tie būs krievu hakeri, citam Trampa viltība, trešam Klintones biroja specvienības darbs, ceturtam džihādisti pie vainas. Lai kā arī būtu patiesībā – vismaz diezgan droši zināms, ka mūsu korupcijas apkarotāji tur nav pie vainas, viņi aizņemti pagastu bibliotēkās pazudušos dokumentus meklējot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti