Nedzirdamie aplausi un drošības tērpi kultūras pasākumos. «Kultūrdevas» interneta apskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Cerībā, ka klātienes koncertdzīve, kurā var piedalīties vairāk par 20 cilvēkiem, atgriezīsies jau drīzumā, varētu pat teikt, ka ir laiks izbaudīt pēdējos tiešsaistes pasākumus.

ĪSUMĀ:

Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšana - klausītāju atsauksmes

Tiešsaistē tika aizvadīts arī ikgadējais Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncerts, kurā tukšā zālē muzicēja Maestro Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends un tenors Aleksandrs Antoņenko.

"Ļoti profesionāli un iedvesmojoši", "žēl, ka viņi nedzird mūsu aplausus", "mūzika dvēselei" - tikai dažas no daudzajām labajām atsauksmēm, kas par koncertu lasāmas sociālajos tīklos. Daiga Zvejniece raksta, ka "žēl, ka tik ģeniālam mūziķim kā Pauls jāspēlē tukšai zālei", citi gan priecājas, ka šādi koncerti, vismaz pandēmijas laikā, ir kļuvuši pieejamāki. Koncerts, starp citu, joprojām ir pieejams "Facebook" un vietnē Replay.lv.

Diskusijas par Aspazijas pieminekli

Diskusijas tviterī pēdējās dienās raisījušās par Aspaziju un to, kāpēc literātei Rīgā nav sava pieminekļa un vai tas vispār būtu vajadzīgs.

Lauris Bokišs tviterī interesējas, kur varētu būt piemineklim piemērotākā vieta, un varianti dažādi - liepu alejas galā pie Ministru kabineta, Vērmanes dārzā, Aspazijas bulvārī... 

Arhitektei Indrai Ķempei gan ir cits viedoklis - Raiņa un Aspazijas muzeju mums ir gana, pietiks pieminekļot.

“The Tiger Lillies” turpina apdziedāt Covid-19

Kultūra no Covid-19 turpina arī iedvesmoties, britu kulta trio “The Tiger Lillies”, piemēram, laidis klajā jau otro pandēmijai veltīto mūzikas albumu. Kā norāda paši grupas dalībnieki, šis albums ir daudz nopietnāks par pandēmijas sākumā radīto - albums uzdod jautājumus par cilvēka dzīvības vērtību, arī par bailēm un trauksmi, kas šajā situācijā cilvēkiem rodas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Here is some more art from our new album@COVID-19 vol. II by @eugenecavill. Album is available on Bandcamp only.

A post shared by The Tiger Lillies (@thetigerlillies) on Jun 7, 2020 at 11:47am PDT

Albumā atrodamas tādas dziesmas kā, piemēram, "Otrais vilnis", "Tikai gripa" un "Aprūpes nams".

Izstrādā tērpu koncertu un diskotēku drošai apmeklēšanai pandēmijas apstākļos

Un noslēgumā - laikā, kad tiek meklēti arvien jauni palīglīdzekļi, kas palīdzētu ievērot distanci, kāda kompānija Losandželosā radusi risinājumu, kā cilvēki varētu apmeklēt koncertus un diskotēkas gadījumā, ja savstarpējais kontakts būs jāturpina ierobežot. Futūristiskajā skafandrā iebūvētas gan austiņas un mikrofons, lai savā starpā varētu sazināties,  gan īpaša vieta atspirdzinošiem dzērieniem, arī ventilācijas sistēma un, protams, visu veidu LED gaismas.

Informāciju par to, kad šāds tērps varētu nonākt pie pircējiem un cik tas varētu izmaksāt, ražotāji pagaidām vēl izvairās sniegt.

Kamēr neesam aprīkoti ar skafandriem, turpinām distancēties un tiekamies nākamajā, šīs sezonas pēdējā Kultūrdevā!

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti