TESTS: 40 gadu jubileja Latvijas kino klasikai «Limuzīns Jāņu nakts krāsā». Vai katrs latvietis šo filmu tiešām zina no galvas?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ja uz Latviju pēkšņi atlidotu marsieši un viņiem būtu tikai pusotra stunda laika, lai uzzinātu ko vairāk par tautu, kas apdzīvo šo zemīti, tad labākais ieteikums būtu noskatīties filmu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Jo šajā filmā ar vienkāršo un pat šķietami banālo sižetu ir meistarīgi iekļauta visa latvietības esence: gan mūsu labās, gan sliktās īpašības.

Un neticiet, ja kāds saka, ka latviešiem nav humora izjūtas un mēs neprotam par sevi pasmieties: “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” pierāda pretējo!

Protams, filmas panākumus lielā mērā kaldināja arī izcilais aktieru ansamblis: Lilita Bērziņa, Uldis Dumpis, Olga Dreģe, Baiba Indriksone, Romualds Ancāns, Līga Liepiņa, vēl pavisam jauniņie Gundars Āboliņš un Diāna Zande.

Filmas pirmizrāde notika 1981. gadā, kad vidējais latvietis varēja tikai sapņot par iespēju tikt pie privātā auto. Kopš tā laika dzīve Latvijā ir krietni mainījusies, bet filmā vērojamās cilvēciskās kaislības joprojām ir labi saprotamas ikvienam.

40 gadu laikā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir kļuvis par daļu no mūsu dzīves rituāla, līdzīgi kā teātra draugiem pirms Jāņiem ir izrādes “Skroderdienas Silmačos” skatīšanās vai krieviem gadumijā teju obligāti jāskatās filmu “Likteņa ironija jeb Vieglu garu!”.

Filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti