PAREIZAIS VIEDOKLIS par talku, omulību un orķestri

Vislatvijas talkas dienā PAREIZAIS VIEDOKLIS uzskata par nepieciešamu konsultēt – kam tad pati talka visvairāk vajadzīga un kuri būtu tie iekārojamākie talkošanas apgabali.

Novērojums dažādi politiskie spēki un to biedri jau piektdienas vakarā aizgūtnēm stāstīja, kur viņus varēs redzēt un satikt lielās talkas laikā.

Maldās tie, kuri gaužas par mūsu laiku līdzību ar vecajiem laikiem. Lūk, tikai Brisele nu esot Maskavas vietā, nauda un karogs cits, bet tikumi un niķi tie paši vien palikuši. Lielās talkas priekšvakars liecināja, ka tagad ir pilnīgi citādi. Kaut vai tāds salīdzinājums – PAREIZAIS VIEDOKLIS veltīgi mēģināja atrast, kurā vietā vecos laikos talkojis monumentālais Latvijas komunistu priekšnieks Augusts Eduardovičs Voss. Diemžēl, meklējumi nevainagojās panākumiem. Bija tikai par darba kolektīviem un studentiem. Skeptiķi pat izteica minējumu, ka Ļeņins ar vareno baļķi un daudziem tūkstošiem pleca pielicēju ir arī bijis vienīgais un pēdējais no totalitārajiem talku mīlētājiem.

Toties tagad tikai galīgs nepraša paietu garām visādu rangu partiju ziņojumiem, kur tad nu mēs biedrus varēsim satikt lielajā aptīrīšanas pasākumā. Protams, arī te neiztika bez īpatnībām un misēkļiem. Tomēr kopumā šķita, ka politiskie entuziasti kā tādi āpšu tēviņi riesta laikā skaļi bļaustās un ar attiecīgo smaku iezīmē teritoriju, lai šodien neiznāktu kāds nesmukums un aptīrāmajā teritorijā jau negrozītos ar citām spalvām rotājušies īpatņi. Sanāktu līdzīga grūstīšanās kā vakardien takšu stāvvietā pie Centrālās stacijas.

PAREIZAIS VIEDOKLIS apskatīja vairāku politisko veidojumu raportus un laipni dalās ar tiem šajā ziņojumā.

Pārsteidza Nacionālās apvienības (NA) izvēlētā talkas vieta. Patriotiski domājošus runas vīrus un sievas mums jāsatiek… Ogrē. Protams, plūdu jucekļa sakopšana ir labs darbs.

Tomēr laikā, kad taču norit „kauja par Rīgu”, PAREIZAIS VIEDOKLIS būtu cerējis redzēt šos drosminiekus vācam drazu ap Brīvības Pieminekli un – tā sevišķi uzkrītoši ar brašām nacionālām dziesmām - zem Rīgas Domes logiem.

Tur tak televīzijai arī tuva braukšana. Ej nu sazini, kāda viltīga kombinācija šiem prātā. Arī ziņojums par Ogres talkošanu, kā varēja noprast mājas lapā, attiecās uz vairāk uz NA biedriem, atbalstītājiem un deputātiem. Un pat zupa netika piedāvāta.

Bet ko tad tagadējie Rīgas Domes saimnieki? Varbūt viņi jau bija tālredzīgi okupējuši galvaspilsētas centru? Nekā tamlīdzīga! Saskaņas centra mājas lapā vispār varēja lasīt tikai deputāta Elksniņa bažas par „Vienotības” biroja apķēpāšanu un Agešina brīdinājumu medībās nešaut mājdzīvniekus. Atģidās vienīgi Rīgas mērs, kurš īsā zīmītē sociālajā tīklā informēja, ka „Rītdien ar kolēģiem un draugiem talkosim Mežaparkā. Tiekamies 10.00 pie kafejnīcas Mežapuķe, apm. 600 m pa galveno aleju, ejot no Zoodārza.” Apmēram kaut kas tāds kā – aizgāju pēc piena, atslēga zem deķa. Jātceras tikai, ka ejot NO zoodārza nevis UZ to.

Un atkal - ne zupas ne bļinčiku. Ko gan talkas un tīrību mīlošais varenais elektorāts tagad lai domā?!

Bet ko tad lielā un godīgā partija „Vienotība”? Te nu patiesi bija plānots ar vērienu, jāspriež tikai, vai tas viss arī izdevies. Mājas lapā pirmā un galvenā ziņa. Dombrovskis un Āboltiņa ņemšoties pa Strazdumuižu. Pusdienas gaidīšot! Bet tā kā partija ļoti liela un ietekmīga, tad vēl pa galvaspilsētu nesīsies mobilā vienība – Ēlerte, Brigmane, Pulks, Viņķelis, kuri atkal jau – pirmkārt – izsniegs sātīgu zupu, bet iespējams, kaut ko arī darīs. Būšot manāmi Āgenskalnā, tad uzreiz arī Mežaparkā. Nu te jāuzmanās, jo turpat kaut kur - virzienā NO zoodārza dārdēs Saskaņas centra buldozeri, līdz ar to būtu interesanti pavērot savstarpējo apsveicināšanos.

Ja īsi pirms talkas varēja manīt tādu kā teritoriju dalīšanu, tad jāsecina, ka gluži precīzi tas nebija izdevies. Raugi, turpat blakām, Saulesdārzā vietu bija „broņējusi” Latvijas Zemnieku savienība kopā ar Mazpulkiem. Vai otrādi.

Nu, te nu PAREIZAIS VIEDOKLIS nevar atturēties no smaida, pat riskējot saņemt kritiku par slēpto mīlu. Jau pirmajā teikumā ir aicināts uz OMULĪGU talku. Darbi, kas tikšot padarīti būšot REDZAMI – super! Kāda jēga darīt, ja neviens neredz, ka dara. Nebija pateikts tikai, kur redzami, lai interesenti paspētu koncentrēties pie TV ekrāniem. Tas ne tuvu nav viss. Spēlēšot orķestris! Kā var noprast - visu laiku. Vadītāji (nav nosaukti - sīka kļūme) nepārtraukti sludinās konkursus un aktivitātes. Zupa tā kā beigās, bet tādā OMULĪBĀ, kas tur plānota, uz zupas kausiņu (un ne tikai) varētu cerēt ar laipnām saimniecēm ko sarunāt jau no paša rīta. Lieki piebilst, ka visi aicināti.

Uz šī entuziasma un omulības caurstrāvotā fona mazliet pasausi izskatījās Reformu partijas pieteikums par darbošanos Sarkandaugavā, "Aldara" parkā. Sāk gan agri – deviņos. Tak nevienu īpaši neaicina. Zupu arī nesola. Varbūt nesola tādēļ, ka "Aldaris" tak neatstātu sausā sava parka kopējus. Bet iespējams, visiem nepietiktu.

Varbūt tādēļ ministrs Pavļuts labāk izvēlējies Brīvdabas muzeju, kaut gan pats žēlojas par netīrību piemājas mežiņā.

Vai tad aizliegts piemājas mežiņu tīrīt? Varbūt tieši tas būtu vislabākais. PAREIZAIS VIEDOKLIS vērtē, ka talkas jēga patiesi būtu savas dzīves un darba vietas vai, gluži vienkārši - dzimtā novada kaut maza placīša sakopšanā. Pie šīs, iespējams, mazliet primitīvās izvēles pieturas arī pats PAREIZAIS VIEDOKLIS. Cits lielītos, bet mēs tikai informējam.

Ražīgu talku vēlot,

Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizais viedoklis
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti