LSM komikss: Noslēpt Sudrabu!

Saeimā izveidota parlamentārās izmeklēšanas komisija, kas sākotnēji bija iecerēta kā viesnīcā “Rīdzene” noklausīto “oligarhu sarunu” vētīšanas pasākums.

Lai arī sarunās daudz spriests par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un "Saskaņas" slepenajām attiecībām un plāniem, kā kopīgi sagrābt varu, vieta komisijā atradās arī šo partiju deputātiem, bet par tās vadītāju iecelta Inguna Sudraba, kura pati sarunās pieminēta kā Maskavas akceptēts Latvijas premjera kandidāts.

Saprotams, ka tās ir tikai sarunas un bez pierādījumiem nevar apgalvot, ka minētā persona būtu Maskavas aģents vai oligarhu “projekts”,

vien “mazliet dīvaini”, ka šo pierādījumu vākšana uzticēta cilvēkiem, kas vismazāk ieinteresēti kaut ko atklāt.

Loģiski, ka par šo komisijas sastāvu nobalsoja “paralēlā koalīcija” - ZZS un "Saskaņa", pievienojoties Latvijas Reģionu apvienības un "No Sirds Latvijai" deputātiem.

Jau ziņots, ka žurnāls "Ir" publicējis “Rīdzenes sarunas”, kurās vairāku gadu garumā fiksēts Aināra Šlesera, Aivara Lemberga un viņiem tuva loka personu teiktais. Vienā no sarunām tā saucamie oligarhi – Aivars Lembergs, bijušie politiķi Andris Šķēle un Ainars Šlesers –, kā arī pazīstami uzņēmēji pārrunā ietekmes sfēras dažādos uzņēmumos ar valsts kapitālu, augstu amatpersonu gāšanu un to, kā pārņemt varu medijos

Savukārt otrajās sarunās apspriesta augstu amatpersonu gāšana. Visbeidzot, trešajās sarunās oligarhi apsprieda, kā pārņemt varu medijos. Tāpat žurnāls publicētajos sarunu atšifrējumos atklāts, kā politiķi kaluši plānus par sev labvēlīga mediju tīkla būvēšanu. Sarunās tiek  spriests, kurus žurnālistus paturēt darbā un kurus atlaist oligarhu pārņemtajā laikrakstā “Diena” un kādiem nolūkiem un vēstījumiem izmantot, piemēram, “Neatkarīgo Rīta Avīzi”, kas piederot sarunās uzvārdā nenosauktajam Aivaram. Izskan arī runas par toreizējo vēlmi “sakārtot” sabiedriskos medijos, īpaši Latvijas Televīziju, lai nodrošinātu sev vēlamu ziņu parādīšanos tās saturā.

Tostarp sarunās piedalījās tagadējais zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un Zemnieku savienība), un plašu rezonansi raisīja tas, ka jūlija sākumā premjera īslaicīgās prombūtnes laikā Dūklavs uzņēmās viņa pienākumus.

Ziņots arī, ka pēc žurnāla "Ir" publiskotajām vairāku politiķu sarunām viesnīcā "Rīdzene" par ietekmes sfērām dažādos uzņēmumos ar valsts kapitālu, augstu amatpersonu gāšanu un to, kā pārņemt varu medijos, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atklāja - daļa publiskoto sarunu nemaz nebija KNAB izmeklētajā krimināllietā, kuru pierādījumu trūkuma dēļ prokuratūra un paši izmeklētāji.

Reaģējot uz to KNAB jaunais priekšnieks Jēkabs Straume nesolīja atjaunot izmeklēšanu lietā, taču KNAB solīja pārbaudīt to autentiskumu, iespējamo noplūdi un arī sarunās izpausto informāciju. Savukārt Saeima 21. jūlijā, atbalstīja parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu "oligarhu sarunu" izpētei.

Saistītie raksti
4 komentāri
Anonīms lietotājs 17890
Paldies dievam, ka LSM.lv, kurš ir viens no Latvijas kvalitatīvākajiem un objektīvākajiem ziņu medijiem, neņem vērā visādu marginālu imantu bauģu un citu kaprīzu bērniņu iegribas, lai sabiedriskie mediji publicētu tikai viņiem tīkamu šļuru. Minētie bauģi varētu vākties uz saviem fake news portāliem un stulbinizēties tur. :)))
Anonīms lietotājs 17890
Drosmīgais ķēzītājs atradies! :))))))))))))))
Imants Bauģis
>> Anonīms lietotājs 17890 Ir acīmredzami, ka Jums, cienītais/cienītā, drosmes pietiek tikai tam, lai anonīmi ķēzītos.
Imants Bauģis
Būtu jauki, ja LSM redakcija informētu lasītājus un neuzbāztos viņiem ar jebkādiem vērtējumiem. Sabiedriskam medijam ir objektīvi jāatspoguļo notikumi. Nav pieļaujams, ka no nodokļu maksātāju naudas finansēts SABIEDRISKAIS MEDIJS atspoguļo tikai viena noteikta ideoloģiskā/politiskā virziena vērtējumu un skatījumu par lietām un notikumiem un mēģina ietekmēt sabiedrības viedokli un manipulēt ar to. Galu galā LSM taču ir sabiedriskais medijs un nevis liberāļu partijas izdevums! Lasītāji nav mazi bērni, un gan jau viņi paši par visu tiks skaidrībā un izstrādās savu viedokli. LSM redakcijas vadībai tas būtu jāapzinās un, ja viņi nespēj ievērot šādas elementāras prasības, viņiem būtu jāaiziet no LSM redakcijas. Vai tiešām LSM redakcijas vadība un darbinieki nesaprot, ka tas, ar ko viņi nodarbojas pašlaik, ir mazākais neētiski un amorāli?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Komiksi
Ārpus ētera
Jaunākie
Populārākie
Interesanti