LSM infografika: Cik izmaksā autostāvvietas citur Eiropā, salīdzinot ar Rīgu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja akceptējusi grozījumus saistošajos noteikumos, ar kuriem no 1.aprīļa tiks paaugstināta maksa par pašvaldības maksas autostāvvietu izmantošanu. Pieci.lv nolēma noskaidrot, cik novietot automašīnu izmaksā citās Eiropas valstu galvaspilsētās, salīdzinot ar Rīgu.  

Jaunie autostāvvietu tarifu palielinājumi atšķirsies pēc stāvvietu atrašanās vietas. Piemēram, vienu eiro līdzšinējo 85 centu vietā maksās pirmā stunda, bet 1,5€ līdzšinējo 1,14€ katra nākamā lētākajās - D kategorijas autostāvvietās, kas atrodas tālu no pilsētas centra. Tuvāk Rīgas centram esošajās A, B un C kategoriju autostāvvietās sadārdzinājums ir par 30- 50 centiem stundā. Vislielākais sadārdzinājums ir sagaidāms Vecrīgā, kur par katru stundu nāksies šķirties par teju vienu eiro vairāk nekā līdz šim.

Cenu paaugstināšana ir iemesls, lai apskatītu, cik autostāvvietas maksā citu Eiropas pilsētu centros. Sāksim ar cenu salīdzināšanu Baltijas valstu vecpilsētās.

Kā redzams, Rīgā automašīnas novietošana vecpilsētā izmaksā visvairāk. Arī Tallinā cena nav zema, taču daudz zemāka nekā Rīgā. Ievērojami zemākas cenas ir Viļņas vecpilsētā, kur divas stundas autostāvvietā izmaksātu tikai 1,74€, kas ir vairāk nekā piecas reizes lētāk nekā Tallinā un pat septiņas reizes lētāk nekā Rīgā.

Bet, cik izmaksās automašīnu uz divām stundām novietot citu Eiropas galvaspilsētu sirdīs?

Visas cenas norādītās pēc pilsētu tūrisma biroju un to autostāvvietu mājāslapās pieejamās informācijas.

Jāpiebilst, ka daļā valstu galvaspilsētās, arī iebraukšana pilsētā ar automašīnu ir par maksu.

Rīgas domē maksas autostāvvietu tarifa palielināšanas nepieciešamību skaidro ar sabiedriskā transporta biļešu cenu palielināšanu, kā rezultātā prognozējams privāto transportlīdzekļu izmantojuma palielinājums pilsētā, vēsta LETA. Pašvaldības pārstāvji, pamatojoties uz ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, šādi vēlas mazināt pārvietošanos ar auto ikdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti