Sadaļas Sadaļas

«Pilnīgs sviests»: Kolhozi vai talkas?

Jaunības laiks vienmēr paliek atmiņā ar visādām jaukām lietām. Ja kas bijis nejauks – vai nu tiek aizmirsts vai atmiņā projicējas spilgtās, priecīgās, realitātei neatbilstošās krāsās. Galvenokārt tādēļ, ka paši bijām jaunāki, smukāki un pasauli pagriezt varoši.

Tā tas ar daudziem, kuri dzīves pavasari vēl pavadīja PSRS. Tai skaitā – Māri Kučinska kungu. Grūti teikt, vai nupat pieteiktais „pilnīgi jaunais” projektējamās valdības darba koncepts noskatīts no kolhozu vai komunistiskās sestdienas talkas jau pusaizmirstām norisēm. Es šeit domāju ideju, ka tikšot organizēts ministriju kopīgs darbs konkrētu prioritāšu izpildei, nevis katrs cīnīšoties šauri resoriski tikai par sevi un saviem sivēniem. Ja atrod primitīvās aģitācijas grāmateles par kolhozu sistēmas priekšrocībām, tad tieši tā tur rakstīts – visiem kopā sanāks labāk, vairāk un būs jautrāk. Rezultāti, kā zināms, 90% gadījumu nezin kāpēc bija vāji, jādomā - ārzemju specdienestu darbības ietekmē.

Atgriežoties pie eventuālā valdības priekšnieka vīzijas par kopīgu darbošanos lielo uzdevumu risināšanai, pamodelēsim. Lūk, demogrāfija. Veselības ministrija pastiprināti skatīsies medicīniskos un higiēnas jautājumus, Kultūras ministrija aģitēs par demogrāfiju stimulējošām teātra izrādēm, Izglītības ministrija izglītos, kā vajag pareizi, Labklājības ministrija lūkos pārbīdīt kādus pabalstus, VARAM uzmanīs, lai arī pašvaldības atbalsta demogrāfisko sprādzienu un Rinkevičs par demogrāfiskiem sasniegumiem stāstīs ārzemēs.

Neviens no minētiem nedrīkstēs būt pārāks par citiem, tādēļ demogrāfijas pārraudzītāji būs Valsts kancelejā vai Pārresoru koordinācijas centrā, kam pašsaprotami vajadzēs resursus papildu štata vietu un finansējuma formā. Jācer, Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš, kurš bija sācis darbinieku skaita mazinājumu, tiks cauri ar vieglām izbailēm un uzdevumu – procesu nekavējoši pagriezt par 180 grādiem. Savukārt pārraudzītāju pārraudzībai būs vajadzīgs lielāks un platāks premjera birojs. Un arī maza drusciņa naudiņas. Jādomā, ministrijām „kolhoza” uzdevumi būs paralēli iepriekš plānotam, sekojoši – papildus finansējums nepieciešams arī tur.

Nomierināsimies. Tādēļ jau valdības vīzijās deklarēta arī iekasējamo nodokļu palielināšana.

Pagaidām nav īsti skaidrs par ieskicēto kopprojektu sasniegtajiem rezultātiem. Bezmaksas padoms - tos var rakstīt un sludināt gana konkrētus, taču jāpiemin – tā kā izvirzītie ministriju kopuzdevumi ir ļoti apjomīgi, tad pirmos rezultātus varēs gaidīt…teiksim, pēc gadiem desmit. Pa to laiku Kučinska kopprojektu būvēšanu ļaudis vairs neatcerēsies. Nāks jaunas ziepes, vecās aizmirsīsies.

Protams, var gadīties, ka viss aiziet gludi. Arī iepriekš minēto kolhozu gadījumā taču desmit procentos izdevās. Tomēr neskaidrie jautājumi, kurus šorīt aplūkojām, ļauj prognozēt, ka pilnīga sviesta varbūtība tuva šonedēļ pareģotā atkušņa iespējai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt