Māris Rīmenis: Latvijas olimpiskais bobsleja čempions Siguldā, līderim - savainojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Bobslejā un skeletonā aizvadīta puse sezonas Pasaules kausa izcīņā un ir skaidrs priekšstats par spēku samēru. Atlikušajā daļā vēl trīs sacīkstes, un tad sezonas pēdējais posms Siguldā, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts bobslejā divniekiem, tāpat arī skeletonā. Vēl drīzāk – šīs nedēļas nogalē - risināsies Eiropas kausa posms Siguldā ar mūsu olimpiskā čempiona Oskara Melbārža piedalīšanos.

Latvijas līderis bobslejā šosezon atkal ir Oskars Ķibermanis, viens no labākajiem savā ampluā pasaulē. Melbārdis pēc sezonas izlaišanas tomēr vēl nav ideālā formā un tāpēc brauc Eiropas kausu līmenī, arī jaunajam Ralfam Bērziņam pagaidām visai liela plaisa līdz Ķibermanim. Mūsu līderis divniekos kopvērtējumā ir otrais, četriniekos - ceturtais un uz pjedestāla jau kāpis abos veidos un vairākkārt. Tā notika arī aizvadītās nedēļas nogalē Laplaņas trasē Francijā, žēl vienīgi par gūto kājas augšstilba savainojumu četrinieku mačos.

Izlases galvenais treneris Sandis Prūsis gan otrdien  apstiprināja, ka Ķibermanis brauks arī nākamajos mačos, taču vismaz Īglsā uzreiz sēdēs bobā un kamanas nestums.

Protams, starta ieskrējienā vairs nevarēs konkurēt ar citiem, šādi pat var netikt arī pie otrā brauciena divniekos, bet citas iespējas nav. Veselība tomēr svarīgāka, vajadzīgs miers un laiks, galvenie mači ir pasaules čempionāts februāra beigās un marta sākumā Altenbergā. Starp citu, jau pirmajā treniņu dienā, sēžot uzreiz iekšā četrinieka kamanās, gāja ļoti labi un apsteigti visi tie, kas startēja tradicionālā ritmā ar pilota skriešanu.

Kopumā visspēcīgākie bobslejā  ir vācieši.

Ārpus konkurences atkal faktiski Frančesko  Frīdrihs, un meistarīgi allaž arī citi viņu piloti, vienalga, vai tas būtu Lohners, Valters, Elsners vai Hāfers. Vāciešiem viss notiek visaugstākajā līmenī, viņi arī šosezon mēģina jaunu tehniku un izvēlas starp modernākajiem FES un Valnera bobiem. Kamanas viņiem slīd labi, un tas pats jāsaka par slidām, kaut nemaz tik daudz ideālo braucienu pašiem nav bijis. Iespējams, nemaz nevajag, pietiek ar labiem starta ieskrējieniem un izcilu tehniku.

No citiem izcils Leikplesidā bija kanādietis Džastins Kripss, bet Eiropā viņam tik labi negāja. Objektīvi pat grūti novērtēt, kādēļ tā, bet arī pēc ātruma Kripsa kamanas Eiropā vairs nebija pašu labāko vidū. Tās nav gluži mājas trases, bet tik un tā labi pazīstamas olimpiskajam čempionam, drīzāk  viņš lietoja citas slidas vai arī tās savādāk apstrādāja, īsto atbildi par Kripsa spēku dos tikai pasaules čempionāts Altenbergā.

Reāli ar vāciešiem laikam gan spēs konkurēt tikai Ķibermanis un Kripss,

savainojuma dēļ pat četriniekos grūtāk to būs izdarīt austrietim Benjaminam Meijeram.

Eiropas kausu mērogā visu vērtēt tikai pēc kopvērtējuma nevar, līderis ir rumānis Tentea, kas stabili veicis visus piecus posmus. Otrais mūsu Oskars Melbārdis, viņam ir viena uzvara, ir divas otrās vietas, bet arī 19. pozīcija neveiksmīgākajā posmā Vinterbergā. Vācietim Ilmanam pagaidām trešā vieta, bet viņš nav startējis visos posmos, tāpat kā piektajā vietā esošais Elsners. Toties Rihardam Elsneram trīs starti un trīs uzvaras, nupat viņš arī debitēja Pasaules kausā un noteikti ir reāli spēcīgākais Eiropas kausu mērogā.

Četriniekos olimpiskais čempions Melbārdis ir tikai trešais, kaut braucis visos posmos, bet uz goda pjedestāla vēl nav ticis. Cita komanda, pašam arī nav viegli atgriezties apritē pēc gada pauzes, un tik viegli nemaz neiet, to uzsver arī mūsu treneris un bobu konstruktors Jānis Skrastiņš. Bobslejā pat viena izmaiņa četrinieka sastāvā var būt jūtama, kur nu vēl jauna visa komanda. Var braukt kaut ideāli, ja nav labs starta ieskrējiens un arī izsvarojums ne tas labākais, cerēt uz milzu ātrumu  nevar, izcilas četrinieku komandas veidošana ir ilgs un smags posms.

Skeletonā šosezon cīņa par goda pjedestālu pasaulē ir interesantāka un grūtāk prognozējama.

Phjončhanas olimpiskais čempions korejietis Sungbins Juns pirmoreiz trijniekā iekļuva tikai pēc Jaunā gada, uzvarot Vinterbergā. Toties nu jau divos posmos pēc kārtas labāko vidū ir visi trīs korejieši. Spēcīgi ir vācieši, viņiem ir arī uzvara, taču neveiksmīgs bija posms Laplaņā. Pirmais goda pjedestāls karjerā jebkad Pasaules kausā ķīnietim, viņam kamanas gatavo vācu speciālists Šneiders. Ar viņa tehniku joprojām brauc krievi un dažās trasēs arī viņiem slīdēja brīnumaini ātri, īpaši Tretjakovam un jaunajam Jevgēnijam Rukosujevam, toties pagalam neiet (vai nav pienācīgas tehnikas) Ņikitam Tregubovam.

Brāļi Dukuri arī cenšas, eksperimentē, Martins nupat pārņēmis vadību Pasaules kausa kopvērtējumā,

bet uzvaru pagaidām šosezon viņam nav. Pie pirmajām vietām divreiz ticis Aleksandrs Tretjakovs, pa reizei Aksels Junks un Sungbins Juns.

Eiropas klausu vērtējumā trijniekā ir Krists Netlaus, bet jāņem vērā, ka tās tomēr pēc spēka ir trešās nozīmīgākās sacensības, augstāk kotējas arī Starpkontinentālā (ICC) kausa izcīņa. Līdzīgi arī sievietēm. Endijai Tēraudai pat šosezon viena uzvara, kopvērtējumā viņa Eiropā otrā, bet visu parāda un pierāda kopējais federācijas reitings. Tajā Tērauda ir tikai 54. pozīcijā un Netlaus arī nav neko augstu, vienkārši Eiropas kausos iegūtie punkti ir krietni vien mazāki par ICC punktiem, nemaz nerunājot par Pasaules kausu.

Kopā maču ir daudz un dalībnieku arī ir arvien vairāk, nu jau vīriešiem reitingā ir pusotrs simts skeletonistu,

jo vēl pastāv arī Ziemeļamerikas kausa izcīņa.

Siguldā mūsējiem vajadzētu būt augstu, kā nekā sava trase, pēc tam vēl vienam labākajam mājiniekam būs papildu iespēja startēt Eiropas čempionātā februāra vidū Siguldā, kas vienlaicīgi būs arī Pasaules kausa posms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti