Savainojumu guvušais Ķibermanis arī bobsleja četriniekos kāpj uz pjedestāla. Nozīmīgākie mirkļi

Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks svētdien Laplaņā, Francijā, izcīnīja bronzu Pasaules kausa posmā, kur Latvijas bobslejisti otro reizi divās dienās kāpa uz goda pjedestāla. Pirmajā braucienā Ķibermanis startā sastiepa kājas muskuli, kas ietekmēja izredzes sacensību turpinājumā. Otra Latvijas ekipāža ar pilotu Ralfu Bērziņu sasniedza 13.vietu. 

Uzvaru divu braucienu summā nodrošināja Frančesko Fridrihs ar rezultātu viena minūte un 55,85 sekundes. Vēl viens Vācijas pilots Johaness Lohners uzvarētājiem zaudēja 0,21 sekundi un bija otrais, turpretim Ķibermani no Fridriha šķīra 0,33 sekundes.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas otrais brauciens 

Ķibermanim otrajā braucienā bija mazliet lēnāks starta ieskrējiens, toties trasē nebija kļūdu, kas liegtu pacīnīties ar spēcīgākajiem vāciešiem. 

Sanda Prūša komentārs pēc otrā brauciena 

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc otrā brauciena telefonsarunā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka Ķibermanis pirmajā braucienā starta ieskrējienā sastiepa kājas muskuli. Tādējādi cerību uz labāku starta ieskrējienu otrajā braucienā nebija, atzina treneris. Viņš piebilda, ka vēl nav zināms, cik nopietna ir trauma un kā tas ietekmēs drīzo sezonas turpinājumu. 

"Trešā vieta ar tādām problēmām ir labi," teica Prūsis. 

Ralfa Bērziņa ekipāžas otrais brauciens 

Bērziņš otro braucienu aizvadīja stabili, noturot pirmajā braucienā iegūtās pozīcijas. 

Vadībā pirmajā braucienā izvirzījās sezonas līderis Fridrihs, kura ekipāža finišēja pēc 57,85 sekundēm. Ķibermanis no Fridriha atpalika 0,16 sekundes, bet divas sekundes simtdaļas ātrākajiem latviešiem priekšā noturējās Lohnera četrinieks.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas pirmais brauciens 

Pirmajā braucienā Ķibermaņa ekipāža ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni sasniedza otro labāko rezultātu starta ieskrējienā. Pilots pieļāva sīkas neprecizitātes trases augšdaļā, kas liedza pietuvoties Fridriha rezultātam, tomēr brauciens kopumā bija gana pārliecinošs.

Ralfa Bērziņa ekipāžas pirmais brauciens 

Bērziņš startēja priekšpēdējais 20 ekipāžu konkurencē un iekrāja kļūdiņas trases augšdaļā, līdz vietai desmitniekā neaizsniedzoties. Bērziņa ekipāžā ir Edgars Nemme, Dāvis Spriņģis un Edgars Pirogs.

Sanda Prūša komentārs pēc pirmā brauciena 

Treneris Prūsis pēc pirmā brauciena telefonsarunā Latvijas Televīzijā citēja Ķibermani, kurš teicis, ka aizvadīja "sūdīgāko braucienu šonedēļ". Taču treneris bija apmierināts, ka Ķibermanis vēlāk brauciena gaitā spēja noturēties un neatpalikt tālāk no līdera. Prūsis teica, ka Ķibermanim ir izredzes uz otro vietu un varbūt pat varēs pacīnīties par uzvaru. Treneris arī uzteica Bērziņu par kopumā labu sniegumu pirmajā braucienā.

Jau vēstīts, ka sestdien Ķibermanis ar Mikni izcīnīja otro vietu un pirmo reizi sezonā pakāpās uz pjedestāla divnieku ekipāžu sacensībās. Četriniekos Ķibermanim sezona ir veiksmīgāka, jo piecās sacīkstēs viņš trīsreiz iekļuvis trijniekā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti