Būtu dīvaini, ja tāda ziemas sporta nācija kā Vācija neizmantotu savas trases priekšrocības. Sieviešu bobslejā gan tas īsti neizdevās - uzvarēja Kailijas Hamprīsas ekipāža no ASV, fiasko piedzīvoja vācu līderes Jamanka un Šnaidere, toties pie sudraba godalgas tika pavisam jaunā Kima Kaliki. Vīriešiem triumfs bija lielāks, taču ne absolūts. Pēc pirmās dienas diviem braucieniem vācieši aizņēma visas četras pirmās pozīcijas, bet beigās tomēr uz augšu pakāpās Ķibermanis ar Mikni, izjaucot Vācijas absolūtu dominanci.
Gods un slava, no pārējās pasaules visspēcīgākā komanda bija tieši mūsējiem.
Oskars jau nesen intervijā Siguldā pēc Eiropas čempionāta precīzi pasacīja: ”Lai Altenbergā es varētu cīnīties ar vāciešiem, man labi jānobrauc visi četri braucieni, citu iespēju nav”. Tik traki nebija, kļūdījās arī vācieši, turklāt siltais laiks un lietus otrajā dienā visu padarīja vēl vairāk neprognozējamu. Jā, otrais un trešais brauciens nebija ideāls arī Ķibermanim, bet viņš bija tuvu līderiem un savu izdevību izmantoja, beigās notrīcēja vācieši, Valtera un Elsnera ekipāžas.
Par Frančesko Frīdrihu visu labi izsaka trenera Sanda Prūša teiktais: “Viņam tikai jānobrauc, un būs pirmais”. Frīdrihs jau sesto reizi pēc kārtas kļuva par pasaules čempionu divnieku ekipāžu konkurencē, un tas ir jauns rekords bobslejā. Pārsvars ļoti liels, un pat beigu braucienā, startējot lietū un pa mīkstu ledu, labākais laiks arī šajā braucienā. Frīdriha komanda ir kā no citas pasaules, pat salīdzinot ar citiem vāciešiem. Sava labiekārtota garāža Altenbergā, sava personiskā stāvvieta pie starta mājas, lielākais budžets un līdz ar to iespējas. 15 dažādi slidu pāri dažādām trasēm un laika apstākļiem, liels apkalpojošais personāls, kaut jāuzteic arī viņa paša fiziskā un tāpat psiholoģiska sagatavotība. Šajā jomā viņš ir īsts profesionālis.
Jau pēc triumfa Frīdrihs atzina, ka šim čempionātam viņi īpaši gatavojās kopš Phjončhanas spēlēm,
divus gadus, šī ir mājas trase un labi zināmas visas nianses. Jau 19 kritieni dalībniekiem kopā pirmās nedēļas bobsleja treniņos, tas tikai vēlreiz apliecināja, ka nobraukt veiksmīgi Altenbergas trasi nav joka lieta. Krist te var pat favorīti un mājinieki, turklāt četriniekos šādiem kritieniem var būt pat traģiskākas sekas.
Mūsējie godam izturēja pārbaudījumu, arī Oskaram Melbārdim joprojām labas braukšanas prasmes, kaut joprojām pietrūkst ātruma startā un arī paša svars vēl pēc izlaistās sezonas par lielu. Melbārdis gan bija stabili priekšā Bērziņam un nopelnīja sev startu arī četrinieku sacīkstēs, kur Latviju pārstāvēs divas ekipāžas. Izlases treneris Sandis Prūsis brīnumus attiecībā uz Melbārdi nesolīja, tomēr iemaņas nekur nepazūd, būs ātrāks starts, būs arī augstākas vietas, līdz nākamajām ziemas olimpiskajām spēlēm vēl gandrīz divi gadi.
Četriniekos viens no vāciešu galvenajiem konkurentiem atkal būs Oskars Ķibermanis ar savu komandu.
Vāciešiem četriniekos trīs starta vietas, nevis četras, kā tas bija divniekos. Frīdriha pārsvars te varētu nebūt tik liels, kaut viņš ir un paliek galvenais pretendents uz zeltu. Divniekos olimpiskais čempions kanādietis Džastins Kripss nostartēja slikti (11.vieta), taču četriniekos tēmēs uz augstāku vietu, tāpat te būs jārēķinās ar austrieti Maijeru un krievu Stuļņevu, varbūt vēl kādu citu ekipāžu. Pasaules čempiona tituls junioriem šajā sezonā četriniekos ir krievu pilotam Gaitukēvičam, taču viņš krita divnieku sacīkstēs un vismaz sākumā ar lielajām kamanām treniņos nebrauca, tas, visticamāk, nozīmē, ka Krievija būs pārstāvēta ar trim ekipāžām nevis četrām.
Skeletonā arī mūsu izredzes uz godalgu ir cerīgas, turklāt Martins Dukurs jāpieskaita galvenajiem favorītiem.
Pasaules čempionātā ik disciplīnā ir četri braucieni un nejauši par uzvarētāju nevar kļūt. Vajadzīga stabilitāte, un šajā ziņā Martina rezultāti jaunajā gadā priecē, kārtējo reizi izcīnīts Pasaules kauss, jau 11. gadu pēc kārtas iegūts Eiropas čempiona tituls, tomēr arī tas vēl neko Altenbergā nesola. Ļoti spēcīgi būs vācieši, viņi turklāt var startēt ar četriem skeletonistiem. Tā ir Aksela Junka trase, viņš jau te trenējās arī Siguldas posma laikā, kaut šis sportists nekad ar stabilitāti nav izcēlies un diezin vai spēs veikt četrus labus braucienus sezonas galvenajā startā.
Treniņos vāciešiem iet labi, īpaši jau Junkam un Kaizingeram, bet tas vēl neliecina, ka tā būs mačos. Treniņos ir divas dažādas grupas un mūsējie nav kopā ar vāciešiem. Martinam jau bieži šajā sezonā ir bijis, ka treniņbraucienos neizdodas atrast tās labākās līnijas, bet sacensību atmosfērā braucieni izdodas, kamēr vāciešiem biežāk ir otrādāk. Līdzīgi pēc pirmajām dienām treniņos Altenbergā Martins nav ticis skaidrībā par ceturto virāžu: ”Mēs visu laiku cīnāmies ar šo virāžu, faktiski man pašam jau tā ceturtā virāža līdz kaklam... Pārējais it kā sanāk labi, bet to pāreju ceturtajā vāciešu ledus meistari salīmējuši tādu maksimāli sarežģītu un neparastu.”
Visticamāk, šī ceturtā virāža arī būs atslēgas vieta skeletonā, tāpat kā lielais aplis, savukārt dažas atslēgas vietas bobslejā nav tik neparocīgas skeletona kamanām.
Skeletonā Latvija būs pārstāvēta arī sieviešu sacīkstēs, kur brauks jaunā Dārta Zunte. Viņai Altenberga padodas labāk, tādēļ šāds lēmums, kaut reitingā nedaudz augstāk ir Endija Tērauda. Cerēt uz medaļu vai pat pirmo sešinieku gan ir nereāli, bet jācīnās vismaz par iekļūšanu labāko desmitniekā un varbūt tas arī izdodas. Bez lieliem mērķiem nav jēgas, tāpēc jāizmanto iespēja, un varbūt tā var kļūt par labu atspērienu tālākajā karjerā.
Starp citu, būs arī jaunums – skeletonā LTV7 tiešraidēs eksperta lomā iejutīsies mūsu pašlaik trešais labākais skeletonists Krists Netlaus.