Ingvilda Strautmane: Pavasara tikšanās pie grāmatām; Viļņa - Ķīpsala - Leipciga

Lielos pasākumos, kur pulcējas daudz ieinteresētu ļaužu, mediji parasti iekārto arī savu telpu – mobilo studiju, stendu vai diskusiju vietu. Pasaulē tā ir pierasta prakse, ka, piemēram, Frankfurtes grāmatu gadatirgus hallēs ir īpaši ARD, ZDF un citu mediju stūrīši un pat reprezentabli stūri, kur notiek tikšanās, sarunas un tiešraides. Tas vēstījums šādām mediju mobilajām aktivitātēm ir ļoti vienkāršs: „Mēs esam šeit, turpat, kur mūsu klausītāji un skatītāji.”

Arī mums pienācis laiks būt klāt. Latvijas Radio klātbūtne būs Grāmatu izstādē Ķīpsalā šīs nedēļas nogalē, kad no radio stenda raidīs gan Radio 5, gan Latvijas Radio 1 raidījumi „Pēcpusdiena”, gan „Kultūras Rondo”.

Tikmēr daļa Latvijas grāmatizdevēju tikko atgriezušies no Starptautiskā Viļņas grāmatu tirgus, kur vismaz trīs mums svarīgi notikumi - izdevniecību "Liels un mazs", "Neputns" un apvienības "Orbīta" darbi ieguva Baltijas grāmatu mākslas balvas.

Otra svarīgā Viļņas aktualitāte – izdevniecībā “Lauku Avīze” klajā nācis lietuviešu rakstnieka un dramaturga Romualda Granauska romāns “Migla virs ielejām” latviešu valodā, bet izdevniecība “Dominicus Lituanus” Giedres Šlapelītes tulkojumā laidusi klajā Mairas Dobeles grāmatu “Nepareizas dzīves skola”.

Un trešā – Lietuvas izdevniecība “Versmė” laidusi klajā Valentīnas Freimanes grāmatu „Ardievu, Atlantīda!” lietuviešu valodā. Tulkotājs Jurģis Banevičs.

Tiktāl Viļņas grāmatu aktualitātes, bet uz papēžiem jau min Leipciga, kur īpaša uzmanība būs pievērsta Valentīnai Freimanei, jo vaļā vērs viņas grāmatu „Adieu, Atlantis!” Matiasa Knolla vācu tulkojumā (Wallstein Verlag). Viņai būs veltīts īpašs vakars Leipcigas grāmatu namā un arī tikšanās ar lasītājiem izstādes hallē uz 3SAT dīvāna (3 SAT Sofa).

Cerams, ka Valentīnai būs laba veselība un daudz spēka, lai būtu klāt Leipcigā un šarmētu publiku ar savu smalko inteliģenci un toleranci. Kā redzat, arī Starptautiskajā Leipcigas grāmatu tirgū mediju klātbūtne jau pierasta un plānota. (Starptautiskais Leipcigas grāmatu tirgus notiks no 12.līdz 15. martam, paralēli tam notiek arī lasīšanas festivāls „Leipciga lasa” visdažādākajās pilsētas vietās. Leipcigā būs arī Latvijas Nacionālais stends, bet par visu to plašāk rakstīšu jau no Vācijas martā.)

Mediji lasa grāmatas un sarunājas par grāmatām. Arī mēs. Ķīpsalā Latvijas Radio būs jau piektdien, kad no Latvijas Radio stenda raidīs Latvijas Radio 5 (piektdien, 27. februārī, no plkst. 15 līdz 16 un sestdien, 28. februārī, no plkst. 9 līdz 11) un LR1 „Pēcpusdiena” – no plkst. 16 līdz 18; bet „Kultūras Rondo” – sestdien plkst. 11–12).

Un vēl – piektdien Grāmatu svētku atklāšanā Ķīpsalā Latvijas Radio 1 saņems Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvu „Grāmatnieku draugs” par raidījumu „Radio mazā lasītava”. Starp citu – visas 30 līdz šim ierakstītās „Lasītavas” var noklausīties arhīvā, kā arī pa vienai - katru ceturtdienu radio programmā pēc plkst. 14.30. Paldies visām balsīm, prātiem un rokām, kuras „Lasītavu” radīja!

Tiksimies pie grāmatām!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt