Iļja Kozins: «Nākamie 90». Kas noticis ar jaunajiem Latvijas nākotnes būvētājiem?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvija. Zeme, kur valda beznosacījumu laime un latvieši ar krieviem dzīvo saticīgi kopā. Apmēram tā par šodienas Latviju es rakstīju 2008.gadā, kad piedalījos konkursā “Nākamie 90”. To organizēja Latvijas Institūts, svinot valsts deviņdesmito jubileju.

Savās domās par to, kāda būs Latvija pēc 10 gadiem, dalījās vairāk nekā piecsimt jauniešu, no kuriem izvēlējās deviņdesmit. Notika tā, ka arī es kļuvu viens no viņiem. 2008.gada 17.novembrī mēs, nākamie 90, kāpām uz Nacionālā teātra skatuves, lai simboliski proklamētu Latviju no jauna.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēc mūsu iepriekš ierakstīto eseju fragmentu noklausīšanās tā laika Valsts prezidentam Valdim Zatleram, glīti salikti kastītē, tika pasniegti mūsu domraksti. Pēc tam bija runas par “Nākamajiem 90” kā cilvēkiem, kas veidos Latvijas nākotni, kas mainīs pasauli.

Nu ir pagājuši desmit gadi. Nākotne ir kļuvusi par tagadni. No vienas puses, Latvija nav gluži tā laimes zeme, ko toreiz iztēlojos. Un arī etniskā spriedze nav izsīkusi. No otras puses, pats esmu kļuvis atvērtāks, zinošāks un esmu iemācījies baudīt beznosacījumu laimi.

Vai es mainu pasauli? Par to droši vien rakstīšu vēl pēc 10 gadiem. Bet, tuvojoties simtgadei, es arvien vairāk domāju par „nākamajiem 90”, atceroties lielo ideālisma vilni, uz kā balstījās šis pasākums. Likās, ka nu mēs kopā darīsim lielas lietas un visu mainīsim uz labo pusi.

Kā ir veicies pārējiem? Par ko viņi ir kļuvuši? Ko viņi jūt, un kas viņiem – Latvijas tagadnes un nākotnes veidotājiem – ir svarīgs? To centos noskaidrot, intervējot piecus no šiem jauniešiem: Viktoriju, Kārli, Ilvu, Mārtiņu un Rolandu.

No sirds paldies arī visiem tiem “nākamajiem 90”, kas tika uzrunāti, bet kuru stāsti šajā projektā netika atspoguļoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti