Arturs Vaiders: Vis Vis Vis... labākais, seksīgākais, skatāmākais

Lai nu piedod Porziņģa fani un basketbols, Girgensona fani un hokejs, arī bobslejistu un skeletonistu fani. Laikam tomēr nav jālauž šķēpi vai jāplēš trauki, lai apgalvotu, ka šobrīd visaugstvērtīgākais sporta veids ir pludmales volejbols. Tam apliecinājums ir Aleksandra Samoilova/Jāņa Šmēdiņa zelts Eiropas čempionātā, Mārtiņa Pļaviņa/Haralda Regžas uzvara Eiropas spēlēs, Tīnas Graudiņas/Paulas Ņečiporukas pirmā vieta Eiropas U-18 čempionātā

Netrūka arī mazāku panākumu, sākot no Pasaules kausa izcīņas un beidzot ari EEVZA turnīriem. Jūrmalā lieliski tika noorganizēts ''CEV Masters'' turnīrs, bet Rīgā - Eiropas U-18 čempionāts. Pilnai laimei pietrūka vien sekmīga starta pasaules čempionātā, taču to ietekmēja Jāņa Šmēdiņa savainojums. Vairākās nominācijās bīčisti un pludmales volejbols figurēs arī "Gada balvā sportā 2015".

Nākamais gads būs olimpiskais ar tam raksturīgo īpašo zīmogu. Šobrīd jau gana droši var apgalvot, ka olimpiskā ceļazīme būs Samoilovam/Šmēdiņam, kas šajā rangā šobrīd ir piektie.

Lai arī otrs mūsu duets būtu olimpiskajā delegācijā, gan būs krietni jānopūlas. Pļaviņš/Regža ar 1990 punktiem olimpiskajā reitingā šobrīd atrodas 10 vietas aiz kārotā septiņpadsmitnieka. Lai kvalificētos Rio, būs nepieciešami vairāk kā 3500 punkti. Cerams, ka nepietrūks to, ko līdzi paņemt nevarēs - tas ir, punktu, ko aizvadītās sezonas sākumā Pļaviņš izcīnīja ar Hermani Egleskalnu (420). Būtu bijis mazāk eksperimentu, agrāk būtu finalizēts pāris Pļaviņš/Regža, laimīgāki un pārliecinātāki par nākotni jau tagad varētu justies visi. Interesentiem un statistikai - olimpiskā reitinga punkti ir 12 Latvijas bīčistiem. Tas arī par kaut ko liecina. Lietuviešu tur vispār nav, bet ir divi igauņi.

Jaunā bīča sezona sāksies neparasti ātri - jau janvāra beigās Brazīlijā paredzēts ''Open'' kategorijas posms.

Tāpēc daudziem bīčistiem būtiski nāksies mainīt sagatavošanās plānus. Lai būtu divi formas viļņi - viens, kas ļaus tikt pie ceļazīmes, un otrs, kas ļaus būt konkurētspējīgiem olimpiskajā turnīrā.

Arī pirmais ''Grand Slam'' agrāk nekā parasti - marta sākumā un arī Brazīlijā. Nākamais gan tikai pēc divarpus mēnešiem Maskavā. Tad vēl viens ''Grand Slam'' un šim ceļazīmju dalīšanas variantam tiks pielikts punkts. Toties jau būs notikuši 11 ''Open'' posmi un punkti būs vien jāvāc tajos. Šobrīd virs svītras ir tikai daži dueti, kas tā īsti nepieder pasaules elitei (abi no Kanādas). Tomēr arī viņus izspiest no "krēsla" būs grūti. Ar 9.-16.vietu ''Open'' posmos nepietiks. Ja ne ''Grand Slam'', tad vismaz dažos ''Open'' jātiek vismaz pusfinālā (kā tas izdevās Antālijā).

Tad vēl atliks pēdējā iespēja - Kontinentālā komandu kvalifikācija. Eiropieši (6.-10.jūljā) spēlēs Sočos. Turnīrā nevarēs piedalīties tie dueti, kam biļetes uz Rio jau būs rokās. Tātad Latvijai visdrīzāk nevarēs palīdzēt Samoilovs/Šmēdiņš. Tāpēc apsveicami, ka pēdējos divos ''Open'' turnīros spēlēja 2015.gada Latvijas čempioni Edgars Točs/Rihards Finsters. Izskatās, ka uz Sočiem nebrauks Nīderlandes. Itālijas, Polijas un, ļoti iespējams, arī Vācijas bīčisti, kas jau būs "izsmēluši" kvotas. Tomēr konkurenci tas nemazinās - meistarīgi otrie un trešie pāri ir Krievijai, Spānijai, Austrijai, spēcīgas komandas var izveidot Šveice, Norvēģija, Turcija, Čehija, Francija, Beļģija. Arī Ukraina. Bet ceļazīme būs tikai viena.

Latvijas Volejbola federācijai līdz sezonas sākumam ir jāizstrādā kritēriji, pēc kādiem tiks izvēlēts duets gadījumā, ja tieši Latvijas bīčisti iegūs šo ceļazīmi.

Nav tā, ka Pļaviņš/Regža to saņems kā pašu par sevi saprotamu dāvanu no Ziemassvētku vecīša. Vai par pamatu ņems olimpiskā reitinga punktus, vai izšķirošais būs puišu sniegums Sočos, vai varbūt tiks rīkots papildturnīrs?  Lai vai kā, tam jābūt zināmam laikus, nevis pēdējā brīdī.

Bet tūdaļ pēc Rio Eiropas bīčisti pulcēsies Jūrmalā (ceram uz skaistu septembra sākumu!), kur notiks ''CEV Masters'' ne tikai vīriem, bet arī dāmām. Tas būs 2017.gada Eiropas čempionāta ģenerālmēģinājums.

Ak jā. Kā jau ierasts, vasaras pašā viducī notiks arī tradicionālais "Saulkrastu kokteilis"!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti