Sadaļas Sadaļas

12.Saeimas sapņi: Jaunā konservatīvā partija jeb -Kā iet? –Normāli.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir politiska organizācija, kas uzskata, ka tieši būt normālam ir norma. Jau šī gadsimta sākumā tautas dziesminieks Andris Kivičs dziesmā „Ja tu esi viens” vaicāja, kas ir normāli un kas nē, un kāpēc. Taču neviens viņam to tā arī neatklāja. Arī JKP (nejaukt ar IKP) precīzi cilvēka etalonu (nejaukt ar e-talonu) aprakstījuši nav, tāpēc nekas cits neatliek kā, balstoties uz programmā rakstīto, to izsecināt pašam.

Tā kā neviens no JKP deputātu amata kandidātiem nav atklājis ne savu tautību, ne ģimenes stāvokli, varam secināt, ka šie nav noteicošie faktori normas sasniegšanai. Galvenais ir darbi! JKP pirmais darbs būšot atbrīvot valsts budžetu no nelietderīgiem tēriņiem.

Visādi Vilki un Dombrovski līdz šim fanojuši par bezdeficīta budžetu, bet Bordāna kungs un viņa koservatīvie kolēģi zina, ka galvenais ir brīvība, tāpēc cīnīsies par brīvu budžetu.

Ne ar vārdu nav minēts, kas tieši ir tie liekie tēriņi, bet galvenais jau nav zināt naidnieku, galvenais ir cīnīties! No tā izriet, ka normālam cilvēkam piemīt spēcīgs atbrīvotāja gēns.

Kā tērēt naudu nelietderīgi, mums JKP nemāca, toties tiek piedāvāti vairāki lietderīgi budžeta tērēšanas paveidi. Piemēram, valstij ir jāfinansē patriotiskas organizācijas.

Es pie patriotiskām organizācijām pieskaitītu jebkuru darbavietu, kur maz maksā un jāstrādā bīstams darbs.

Liela daļa no tām jau ir valsts finansētas, bet, tā kā uzradīsies papildu līdzekļi, tad iesaku arī izveidot izglītojošas organizācijas, kurās mācītu, kā atšķirt zirņus no pelavām.

Otra svarīgākā prasme būtu pēc dzirdes saprast, vai tas ir Tālavas taurētājs vai tukša muca, kas tālu skan.

Katrā ziņā darbošanās patriotiskā organizācijā (vienalga, vai policijā, vai zirņu un pelavu pulciņā) – tā ir normāla cilvēka pazīme.

JKP rosina, ka izglītības sistēmā jāsāk izglītītot ne tikai darba ņēmēji, bet arī darba devēji. Varbūt būsit pamanījuši – Latvijā jau ir daži darba devēji. Aizdomājos, kur viņi tika izglītoti līdz šim, ja ne izglītības sistēmā? Veselības aprūpes sistēmā? Pensiju sistēmā?  Viens ir skaidrs – reformas izglītības sistēmā tiks veltītas tiem darba devējiem, kas grasās veidot mazo vai ģimenes, vai mazo ģimenes uzņēmumu. Un ne tikai reformas izglītībā, bet reformas jebkurā nozarē. Jo JKP sola, ka, pieņemot JEBKURU normatīvo aktu, pārliecināsies, lai ieguvēji no tā būtu mazie un ģimenes uzņēmumi. Tas būs grūts uzdevums, jo gan jau uzradīsies pa kādam normatīvam aktam, kam nebūs nekādas ietekmes uz mazajiem biznesmenīšiem. Ko tad? Viss pagalam! Turklāt visi mazie uzņēmumi nav vienādi, un tiem varētu būt dažādas intereses, līdz ar to pieņemt jebko, kas būtu visu mazo uzņēmēju interesēs, - tas ir liels izaicinājums.

Bet vienu esam noskaidrojuši -  normāls cilvēks ir tāds, kuram ir savs mazais vai ģimenes uzņēmums un normāli normatīvie akti.

Pret normālu cilvēku turpmāk Valsts ieņēmumu dienests (VID) izturēsies citādi, jo JKP sola mainīt VID attieksmi pret klientiem. Tas ir kā? Rādīs darbiniekiem izglītojošas filmas par to, kā uzvesties, satiekot nodokļu maksātājus un nemaksātājus? Patiesībā apmēram tā arī būs – plānots VID darbiniekus izglītot par šī uzņēmuma nozīmi tautsaimniecībā. Ko? Viņi līdz šim nav zinājuši, ko un kāpēc dara? Bail pat iedomāties, kas notiek citās iestādēs. Pilnīgi noteikti šiem jautājumiem vajadzētu būt iekļautiem tajā izglītības sistēmā, kas gatavos tos darba devējus, jo saprast, ko un kāpēc dari, – tā ir panākumu atslēga!

Jums šķiet, ka tad, kad cilvēks aiziet no darba, tad ar to viss beidzas? Nekā nebija!

JKP ieviesīs no profesionālā dienesta atvaļināto karavīru un virsnieku rezerves dienestu.

Tas nozīmē, ka atvaļinātie ļaudis tomēr nevarēs būt 100% atvaļināti, jo būs rezerves spēkos. Vairāk par to, kā darbojas armijas rezerves dienests, kura sastāvā ir atvaļināti karavīri, var uzzināt filmās „Rembo 2”, „Rembo 3” un „Rembo 4”.

JKP latviešu mitoloģijā ir īstu vīru aizstāvji, tāpēc, protams, programma tiek noslēgta ar solījumu palielināt algas ugunsdzēsējiem un viņu draugiem policistiem, karavīriem, robežsargiem, zemessargiem un penitenciāro (labošanas) iestāžu darbiniekiem. Nosauktie ir patriotiski ļaudis, kas pilda cienījamu uzdevumu un atšķirībā no VID zina, ko viņi dara un kāpēc (tā esmu nospriedusi, jo nav plānoti pasākumi, kuros tiktu skaidrota, piemēram, policijas nozīme). Tātad šo profesiju pārstāvji varētu būt uzskatāmi par normāliem cilvēkiem.

Tieši būt normālam ir norma, un JKP pat savā programmā ir ieslēguši atbildi uz jautājumu, kas ir normāli.

Normāls ir cilvēks, kurš bērnību pavadījis kādā patriotiskā organiziācijā, tad kļuvis par karavīru, bet ir atvaļināts no dienesta un tagad ugunsdzēsēja darbu savieno ar ģimenes biznesiņu, un nebaidās VID darbiniekiem atgādināt, kas ir viņu darbs.

Ja kāds pazīst Andri Kiviču, pasakiet viņam , ka to „Ja tu esi viens” var vairs nespēlēt, jo atbilde uz jautājumu par to, kas ir normāli un kas nē, un kāpēc, beidzot ir atrasta!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt