Gulbis trijos setos piekāpjas Džokovičam un Monreālas tenisa turnīrā netiek pusfinālā

Latvijas spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis piektdien trīs setu spēlē ar 7-5, 6-7 (7-9), 1-6 zaudēja pasaules ranga līderim serbam Novakam Džokovičam un Monreālas "Masters" turnīrā izstājās ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Gulbis Kanādā aizvadīja šosezon veiksmīgāko turnīru, jo iepriekš guva piecas uzvaras.

Gulbis Monreālā nopelnīja 205 ranga punktus, kas ļaus viņam nākamnedēļ būtiski uzlabot pozīcijas rangā un pakāpties augstāk par 87.vietu.

Arī spēlē pret Džokoviču latvietim bija izredzes uz uzvaru - pirmajā setā viņš divreiz lauza pretinieka servi un bija pārāks ar viena breika pārsvaru. Otrajā setā vairāk iespēju tikt pie punktiem sāncenša servē bija pasaules pirmajai raketei, tomēr abi spēlētāji pa vienai reizei spēja gūt breiku un uzvarētāja noteikšanā spēlēja taibreiku, kura galotnē Džokovičs bija pārāks ar 9-7 un trešajā setā jau pārliecinoši salauza Gulbja pretestību. Taibreikā Gulbim bija divas mačbumbas, kuras gan neizdevās realizēt.

Džokovičs pēc uzvaras uzteica Gulbi par teicami aizvadītu spēli. "Viņš [Gulbis] vienmēr rada lielu spiedienu pret manu otro servi. Man bija daudz iespēju un beigās biju pārāks, taču viņam bija divas mačbumbas, un tas nebūtu nepelnīti, ja viņš būtu uzvarējis," žurnālistiem teica ranga līderis.

Sev nelabvēlīgas mačbumbas Džokovičs atspēlēja pirmoreiz kopš 2012.gada, kad Šanhajas turnīrā viņš pieveica britu Endiju Mareju. Šogad Džokovičs ir uzvarējis 51 no 54 spēlēm.

Gulbis pirmās divas uzvaras Monreālā izcīnīja kvalifikācijas turnīrā, kur pārspēja slovēni Blažu Rolu un Francijas tenisistu Nikolasu Maī. Savukārt pamatturnīru Latvijas tenisists sāka ar uzvarām pār savu ierasto treniņpartneri Austrijas tenisistu Dominiku Tīmu, čehu Lukāšu Rosolu un ASV spēlētāju Donaldu Jangu.

Pret Džokoviču Gulbim septiņās spēlēs ir viena uzvara, kas gūta 2009.gadā Brisbenā, bet Kanādā latvietim neizdevās revanšēties par iepriekšējo neveiksmi, ko viņš cieta pērn Francijas atklātā čempionāta pusfinālā.

Monreālas "Masters" turnīrs ar nepilnu 4,2 miljonu dolāru balvu fondu cietā seguma laukumos beigsies svētdien un uzvarētājs nopelnīs 1000 ranga punktu. Džokovičs pusfinālā tiksies ar francūzi Žeremī Šardī. Otru finālistu noskaidros turnīra otrā rakete Marejs un Japānas tenisists Kei Nisikori. Ceturtdaļfinālos Marejs ar 6-4, 6-4 uzveica francūzi Žo Vilfrīdu Congu, turpretim Nisikori ar 6-2, 6-4 pārspēja Rafaelu Nadalu no Spānijas.

Gulbis šogad 28 spēlēs ir guvis 10 uzvaras, bet pēc vietas pasaules rangā 26 gadus vecais tenisists noslīdējis pārāk zemu, lai automātiski iekļūtu "Masters" sērijas turnīra pamatsacensībās. Gulbis aizvadīja astoto "Masters" turnīru Kanādā, kur viņa labākais panākums ir iekļūšana ceturtdaļfinālā, ko izdevās sasniegt arī 2013.gadā. Pērn Gulbis Kanādā izstājās otrajā pamatturnīra kārtā.

Nākamnedēļ Gulbis Kanādā spēlēs Vankūveras "Challenger" turnīrā, kas ir pakāpi zemākas sacensības nekā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP ) tūre.