Gulbis ar ilgi gaidītu uzvaru sāk titula aizstāvēšanu Nicas tenisa turnīrā

Ernests Gulbis trešdien guva kopš marta vidus pirmo uzvaru un cīņā par Nicas tenisa turnīra uzvarētāja titula aizstāvēšanu Francijas dienvidos iekļuva ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Vairāk nekā divas stundas ilgušā spēlē Gulbis trijos setos ar 7-5, 4-6, 6-1 bija pārāks par Ukrainas tenisistu Aleksandru Dolgopolovu.

Pasaules rangā uz 25.vietu noslīdējušais Gulbis šosezon 13 spēlēs guva tikai otro uzvaru, turklāt Nicā viņam jāaizstāv pērn iegūtie reitinga 250 punkti. Cīņā par vietu pusfinālā Gulbja pretinieks ceturtdien būs bijušais viņa treniņu partneris Dominiks Tīms, kuru latvietis ATP turnīros vēl ne reizi nav uzvarējis un neveiksmi pret rangā 42.vietā ierindoto austrieti cieta arī šogad Roterdamā.

Bez panākumiem Gulbis piedalījās pēdējos piecos turnīros un līdz šim vienīgo uzvaru sezonā guva marta vidū Indianvelsas "Masters" turnīrā.

Gulbis veiksmīgā spēles sākumā ar Dolgopolova servē izcīnītu punktu ieguva 3-0 pārsvaru, taču nosargāt to nespēja un ukrainis panāca neizšķirtu 4-4. Uzvaru setā Latvijas tenisists nodrošināja pēdējā geimā, kurā ieguva trīs setbumbas, tomēr panākumu nodrošināja sarežģītākā galotnē.

Savukārt otrajā setā Gulbis pēc nonākšanas zaudētājos spēja pretinieka servē atjaunot neizšķirtu 2-2, tomēr tūlīt vēlreiz zaudēja savu servi, ko kompensēt vairs nespēja. Toties izšķirošajā trešajā setā Gulbis ar trim breikiem ieguva izšķirošu 5-0 pārsvaru. Mačā Gulbim izdevās 14 netveramas serves.

Gulbis Nicā spēlē tikai trešo reizi karjerā un ir izlikts ar trešo numuru. Galvenais favorīts bija mājinieks Žils Simons, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ieņem 12.vietu, taču savainojuma dēļ viņš izstājās vēl pirms cīņas. Pirms pērn nodrošinātās uzvaras Gulbis vienīgo reizi Nicā viesojās 2011.gadā, kad sasniedza ceturtdaļfinālu.

Nicas turnīrā tenisita jeb māla laukumos spēlētāji sadalīs 439 tūkstošu eiro balvu fondu, bet uzvarētājs svētdien nopelnīs arī 250 ranga punktu.