Panorāma

Deputāti pret NEPL padomi

Panorāma

Andra Bērziņa atvadas no Saeimas

Prokuratūras un policijas darbinieki – aizdomās turamo statusā

Ulmis un Araks aizdomās turamo statusā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Virsprokurora pienākumu izpildītājs Vilnis Ulmis un Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes vadītājs Uģis Araks atzīti par aizdomās turamām personām KNAB sāktā kriminālprocesā. To Latvijas Televīzijai ceturtdien apstiprināja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kļuvis arī zināms, ka vēl viens prokurors – Vladimirs Krupskijs, pret kuru arī sākts kriminālprocess, ir uzrakstījis atlūgumu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs turpina izmeklēšanu.

KNAB jau ilgāku laiku bija sekojis aizdomīgo prokuratūras un policijas darbinieku rīcībai, līdz aizvakar notikusi kratīšana divu prokuroru un viena prokurora palīga kabinetos kā arī policijas Kriminālistikas pārvaldē. Konstatēti 3 iespējami noziedzīgi nodarījumi. 

Virsprokurors Ulmis pie policijas kriminālistikas šefa Araka gribējis „pa draugam” noskaidrot, vai uz kāda policijas rīcībā esoša dokumenta ir vai nav identificējami DNS paraugi. Tā ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli un apejot oficiālo ceļu, kas prasīja atbilstoši noformēt lēmumu.

Arakam aizliegts ieņemt jebkādus amatus Kriminālistikas pārvaldē. Ulmis papildus vēl tiek vainots mēģinājumā pieprasīt kukuli un uz izmeklēšanas laiku ir atstādināts no amata. Citā kukuļa pieprasīšanas mēģinājumā tiek vainots vēl viens prokurors, kurš šobrīd esot jau uzrakstījis atlūgumu - Vladimirs Krupskijs.

„Pēc manā rīcībā esošās informācijas Araka kungs, Ulmja kungs ir atzīti par aizdomās turamām personām. Otrs prokurors ir persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. Vēl ir iesaistīta arī fiziska persona un viņas statuss man patreiz nav zināms,” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņš notikušajā redz gan pozitīvo, gan negatīvo. „Protams, tas nedara godu prokuratūrai, bet medaļas otra puse pozitīvā ir tā, ka pašreiz vēl nevienu par vainīgu nosaukt nevar. Bet, ja apstiprināsies – būs par diviem negodīgiem cilvēkiem prokuratūrā mazāk. Ir arī pozitīvs moments,” komentē Kalnmeiers. „Nodrošināties, ka tādi cilvēki nestrādā prokuratūrā un ka nākotnē tādi nebūs, ir praktiski neiespējami. Prokuratūrā ir 900 cilvēki – prokurori un tehniskie darbinieki – katram iekšā neieskatīsies.Bet KNAB to ir labi atstrādājis un katrā ziņā tagad lai viņi veic izmeklēšanu un tad jau redzēsim, kas tur finālā iznāks,” saka ģenerālprokurors.

Vēl rīta pusē tika prognozēts, ka Ulmi uz izmeklēšanas laiku varētu paturēt apcietinājumā, bet vēlāk KNAB ziņoja, ka izraudzīts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jau ziņots, ka KNAB sācis kriminālprocesu pret Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokuroru, VP Kriminālistikas pārvaldes amatpersonu un kādu privātpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgām darbībām ar fiziskas personas datiem un kukuļa pieprasīšanas mēģinājumu no kādas privātpersonas par lēmuma par aresta uzlikšanu mantai atcelšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti