U-18 hokeja izlase pēcspēles metienos saglabā vietu pasaules čempionāta elitē

Latvijas U-18 izlases hokejisti svētdien ASV pēdējā spēlē pasaules čempionātā ar 4:3 pēcspēles metienos uzvarēja Dānijas vienaudžus un saglabāja tiesības spēcīgāko valstu konkurencē spēlēt arī pēc gada, liecina organizatoru informācija. Trīs spēļu sērijā par vietas saglabāšanu elitē Latvija bija pārāka ar 2:1.

Vārtus pamatlaikā Latvijas izlasē guva Renārs Krastenbergs, Deniss Smirnovs un Tomass Zeile, kurš trešo ripu iemeta 67 sekundes pirms pamatlaika beigām. Pēdējā trešdaļā Latvijas hokejisti divreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, līdz Zeilem beidzot izdevās panākt neizšķirtu. Savukārt pēcspēles metienos izšķirošais trāpījums bija Smirnova rēķinā.

Sākotnēji pēcspēles sērijā katra komanda izpildīja pa trim metieniem un pa reizei trāpīja gan Latvijas, gan Dānijas hokejisti. Turpinājumā līdz pirmajai kļūdai Smirnovs bija precīzs, bet Rasmuss Heine dāņiem kļūdījās.

Pirmajās divās trešdaļās dāņi pa reizei realizēja skaitlisko pārsvaru un izvirzījās vadībā ar 2:0. Uz Krastenberga precīzo metienu Dānijas izlase atbildēja ar Andreasa Gruntviga trešo vārtu guvumu, taču Smirnovs sešas minūtes pirms trešā perioda beigām izmantoja vairākumu un rezultāta starpība atkal saruka līdz minimumam.

Vēlāk svētdien finālā spēlēs Zviedrija un Somija, bet bronzas medaļu ieguvējus noteiks kanādiešu un līdzšinējo titula īpašnieku amerikāņu spēlē.

Ērika Miļuna trenētā Latvijas U-18 izlase pirmajā spēlē izdzīvošanas sērijā dāņus pārspēja ar 5:1, bet nākamajā mačā sērijā līdz divām uzvarām piekāpās ar 1:4. Latvijas izlase turnīrā ieņēma 9.vietu 10 komandu konkurencē.

Latvijas jaunieši pasaules čempionātā pirmajās spēlēs grupā papildlaikā zaudēja Šveices izlasei (4:5) un Zviedrijas vienaudžiem (3:4), bet turpinājumā sekoja sagrāve pret ASV jauniešiem (1:12) un smags zaudējums Krievijai (0:7).