Teksta tiešraides arhīvs: Čehija-Latvija 4:2

Latvijas hokeja izlases otrās cīņas pasaules čempionātā Prāgā teksta tiešraide.

Līdz spēles sākumam 10 minūtes, halles tribīnēs jau tagad grūti saskatīt brīvas sēdvietas. Pārsvarā viss balti-zili-sarkans.

Arēnas informators sparīgi un ar pareizu izrunu nosauc visu Latvijas izlases sastāvu.

Kad tiek nosaukts Čehijas sastāvs, visskaļākās ovācijas no zāles tiek Jaromiram Jāgram.

Laukumā izslido Latvijas izlase, čehu fani skaļi svilpj.

Latvija sāk ar E.Masaļski vārtos, Kr,Rēdlihu un A.Jerofejevu aizsardzībā un Sprukta trijnieku uzbrukumā.

Iemetiens laukuma centrā, pirmais uzbrukums Latvijai.

Latvija gūst vārtus, tiesnesis skatās video.

Vārtu nav, iemetiens pie čehu zilās līnijas.

Pirmais bīstamais metiens pa Masaļska vārtiem, vārtsargs spēlē droši un precīzi.

Sprukta maiņa izveido bīstamu situāciju, bet līdz vārtiem netiek un metienu neizdara.

Arēnas tribīnes skaļi skandē:"Čehi! Čehi!'

Pēdējās pāris minūtēs iniciatīvu pārņēmuši mājinieki un izdarījuši pāris bīstamus metienus pa vārtiem.

Tiesnesis nefiksē divu minūšu sodu pret Saulieti, komandas apmainās uzbrukumiem.

Miķelim Rēdliham neizdodas apspēlēt pretinieku uz viņu zilās līnijas un tiek fiksēta aizmugure.

Čempionāta talismans, trusis Bobeks pauzes laikā sparīgi dejo pie Guns'n'Roses "Welcome to the Jungle". Spēlē bez pārmaiņām.

Latvijas izlasei iespēja spēlēt vairākumā. Noraidīts J.Jāgrs.

Vairākumā Sprukta trijnieks ar Cibuļski un K.Rēdlihu aizsardzībā.

Vairākums izmantots 50 sekundēs, vārtus gūst kapteinis Daugaviņš!

Daugaviņam jau divi vārti divos mačos, Latvijai vēl viena iespēja vairākumā.

Rezultatīva piespēle arī šoreiz L.Dārziņam. Gluži kā vakar pret Kanādu.

Šoreiz vairākumu neizmantojam.

Pēc burzmas vārtu priekša, ripu no savas zonas veiksmīgi izmet Koba Jass. Pēc ilgākas pauzes laukumā atkal bija mūsu nomināli 4.trijnieks un čehi viņus iespieda mūsu aizsardzības zonā.

Trešdaļa galā. Esam vadībā un mūsu izlases parādītā spēle ļoti priecē. Atkal ļoti labs sākums, tāpat kā vakar. Tāpat arī jāturpina.

Metienu attiecība 10:5 čehu labā. Latvijas izlasei 20% realizācija.

Pārtraukumā starp trešdaļām hallē viesojas Čehijas sieviešu hokeja izlase, kas atrāda pasaules čempionātā izcīnīto trofeju.

Mazāk kā minūte līdz otrās trešdaļas sākumam, laukumā izslido abas komandas.

Iemetiens laukuma centrā, to uzvar mājinieki.

Mājinieki panāk izlīdzinājumu.

Precīzs metiens padevies Mihalam Jordanam.

2:1! Miķelis Rēdlihs!

Čehiem vārtsargu maiņa - Salāku nomaina Pavelecs.

Rezultatīva piespēle Spruktam, Latvijai mazākums. Noraidīts Māris Jass.

Otros vārtus čehiem gūst Jans Kovāržs, mājinieku fani līksmo.

Daugaviņš ar partneriem saasina situāciju un iespiež čehus zonā. Diemžēl, bez taustāma rezultāta.

Masaļskis tver Červenkas metienu pēc izgājiena vienatnē pret mūsu aizsargu. Pirms tam bīstamu metienu pēc apgrieziena ap savu asi veica Rodrigo Ābols.

Masaļskis tver bīstamu Červenkas metienu.

Mājinieku ofensīva turpinās, pagaidām izturam bez noraidījumiem un zaudētiem vārtiem.

Latvija mazākumā. Divu minūšu sods Andrim Džeriņam.

Pie Masaļska sargātajiem vārtiem izceļas nelieli asumi.

Sotnieks saņem 5+20 sodu, viņam spēle galā. 20 sekundes būsim trijatā.

Sotnieka sodu izcieš Lauris Bajaruns.

Mājiniekiem vairākumā precīzs ir Jāgrs. Čehi pirmo reiz šajā spēlē vadībā.

Sodītais spēlētājs gan turpina būt uz soliņa, jo piešķirts 5 minūšu sods. Vēl četratā jāiztur divarpus minūtes.

Latvija šajā trešdaļā izdarījusi tikai vienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Mazākumā vēl pusminūte.

Mazākums izturēts. Tā pēdējās sekundēs no vārtu zaudējuma glābj vien veiksme.

Trešdaļā vēl atlikusi pusotra minūte spēles laika.

Lieliska izdevība Cipulim, taču viņš nespēj pārspēt Pavelecu.

Latvijai trešdaļas izskaņā izdevība spēlēt vairākumā! 43 sekundes līdz pārtraukumam.

Vairākumā neizdodas nostāties zonā, trešās trešdaļas sākumā minūti un 17 sekundes būs iespēja izmantot viena laukuma spēlētāja pārsvaru.

Kopējā metienu attiecība 25:8 mājinieku labā. Otrajā trešdaļā vēl nospiedošāk - 15:3.

Sākusies izšķirošā trešdaļa, mūsējiem 1:17 vairākums.

Vairākumu neizmantojam.

Jāgrs šodien kļuva par vecāko spēlētāju pasaules čempionātu vēsturē, kas guvis vārtus.

Noraidīts Koba Jass.

Noraidījums arī K.Rēdliham. Minūti un septiņas sekundes būsim trijatā pret pieciem.

Čehija pieprasa pusminūtes pārtraukumu.

Esam četratā, bet rezultāts tomēr kļūst 2:4...

Precīzs ir mājinieku kapteinis Vorāčeks.

Pamatlaikā vēl atlikušas 14 minūtes.

Dārziņš pēc sava metiena pa pretinieku vārtiem saķeras un apmainās "laipnām frāzēm" ar pretinieku komandas spēlētāju. Viņu nomierina tiesnesis.

Efektīgs spēka paņēmiens pret A.Bērziņu.

Arēnā skan Bermudu divstūris - Labi. Tas gan Latvijas līdzjutējiem ir vājš mierinājums.

Neliels kautiņš pie Masaļska vārtiem.

Arēnā sanākuši 17 383 skatītāji.

Latvijai kārtējā iespēja vairākumā.

Mājinieki mazākumā spēlē pozicionāli precīzi.

Vairākums netiek izmantots.

Vairākumā rezultāta starpību samazināt neizdodas, bet vēl sešas minūtes līdz perioda beigām

Čehi par uzbrukumu vairs nedomā. Džeriņam iespēja vārtu priekšā, bet arvien 2:4.

Pēdējā minūte, bet nav iespēju aizstāt Masaļski ar laukuma spēlētāju.

Spēle beigusies 2:4. Latvijai otrais zaudējums un nākamais mačs pirmdien pret Zviedriju.