Latvijas hokejisti pārliecinoši pieveic slovākus priekšpēdējā pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja izlase piektdien parādīja iepriecinošu rezultativitāti un ar 5:1 pārliecinoši uzvarēja Slovākiju priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms došanās uz pasaules čempionātu. Abas komandas sestdien "Arēnā Rīga" tiksies vēlreiz.

Divus vārtus uzvarētājiem guva par labāko Latvijas izlasē atzītais Jānis Sprukts, pa reizei precīzi bija Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts un pēdējā sekundē soda metienu realizējušais Kaspars Daugaviņš. Latvijas vārtus pārliecinoši sargāja Edgars Masaļskis.

Mājinieki pirmajā trešdaļā guva trīs vārtus un pēdējo periodu sāka jau ar 4:0 pārsvaru, pirms slovāki spēja rezultāta starpību samazināt.

Rezultātu 13.minūtē atklāja Sprukts, kurš no gala līnijas izlauzās vārtu priekšā un skaitliskā vairākuma izspēlē pārspēja viesu vārtsargu Janu Laco. Nepilnas četras minūtes vēlāk Kaspars Saulietis labi nocīnījās zonas vidū un piespēlēja Cipulim, kam no ērtas pozīcijas atlika nekļūdīties. Līdz pārtraukumam Latvijas izlasei izdevās teicama plaša un ātra saspēle, ko vārtu priekšā noslēdza Sprukts.

Pēc pārtraukuma spēle kļuva asāka un ātrāka, taču abām komandām ilgstoši neizdevās izmainīt rezultātu, turklāt Latvijas vārtos nevainojami darbojās Masaļskis. Pēdējā minūtē pirms pārtraukuma mājinieki vēlreiz spēja realizēt skaitlisko pārsvaru, kad Bukarts izmantoja iespēju tukša vārtu stūra priekšā.

Slovāki vienīgo reizi Masaļski pārspēja drīz pēc trešā perioda sākuma, kad spēlētāju piesegtais vārtsargs palaida garām Milana Jurčinas raidīto ripu. Latvijas izlase pragmatiski noturēja pārsvaru, turklāt pēdējā sekundē izgājienā uz vārtiem soda metienu nopelnīja kapteinis Daugaviņš. Uzbrucējs pats to realizēja hokeja trika cienīgā stilā. Pieturējis ripu slidojumā ar nūjas lāpstiņas galu, Daugaviņš pie vārtiem precīzi iemeta ripu zem pārliktņa.

Latvijas izlase septiņās pārbaudes spēlēs guva otro uzvaru. Pirmajās cīņās Baltkrievijā pret mājiniekiem Latvijas hokejisti pa reizei zaudēja (1:2) un uzvarēja (1:0), bet turpināja ar diviem zaudējumiem mājās pret Franciju (1:2, 0:1) un divām neveiksmēm pārbaudes spēlēs Norvēģijā (1:2, 3:7).

Pēdējā pārbaudes spēle sestdien sāksies plkst. 17 un arī to tiešraidē rādīs LTV7.

Pasaules čempionāts Čehijā notiks no 1. līdz 17.maijam. Latvijas izlase grupas kārtā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju. Otrā grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.