Hokeja valstsvienība pret Vāciju cieš sāpīgu zaudējumu pasaules čempionātā

Ceturto zaudējumu pasaules čempionātā piektdien Prāgā cieta Latvijas hokeja valstsvienība, kas ar 1:2 piekāpās Vācijas izlasei un teju šķīrās no izredzēm iekļūt ceturtdaļfinālā. Divas spēles pirms grupas kārtas noslēguma Latvija turnīra tabulā arvien ir pēdējā vietā.

Vārtu guvums pirmajā trešdaļā bija Laura Dārziņa rēķinā. Līdz spēles beigām par sitienu pretiniekam pa ceļgalu 15 minūtes pirms mača noslēguma noraidīja uzbrucēju Jāni Spruktu, ko Vācijas izlase izmantoja, lai piecu minūšu vairākumā panāktu izlīdzinājumu. Savukārt divarpus minūtes pirms spēles beigām Matiass Plahta guva vāciešiem uzvaras vārtus, ko tiesnesis ieskaitīja pēc videoieraksta noskatīšanās.

Spēles gaitai varēja sekot teksta tiešraidē

Latvijas izlases enerģija uzbrukumā nodrošināja komandai spēles pārsvaru un pirmajā trešdaļā netrūka labu metienu pa vārtiem. Pāris asu uzbrukumu izdevās arī vāciešiem, taču perioda vidū viņi par noteikumu pārkāpumu samaksāja ar vārtu zaudējumu, turklāt čempionātā pirmoreiz ielaida vārtus mazākumā. Skaitliskā vairākuma izspēlē Kaspars Daugaviņš precīzi atrada tukša vārtu stūra priekšā Dārziņu, kurš trāpīja zem pārliktņa.

Otrās trešdaļas sākumā Miķelis Rēdlihs vēlreiz raidīja ripu Denisa Endrasa vārtos, taču rezultāts nemainījās, jo Miks Indrašis neatļauti traucēja vārtsargu. Līdz pēdējam pārtraukumam Latvijas izlase vēl divreiz spēlēja vairākumā, tomēr nopietnu draudu vārtiem bija maz. Turklāt vācieši spēja izlīdzināt cīņas gaitu, lai gan metieni pa Edgara Masaļska vārtiem nebija tie bīstamākie.

Pēc Krišjāņa Rēdliha tāla metiena ripa trešā perioda sākumā vēl trāpīja pa vārtu stabiņu, un minimālā rezultāta starpība vāciešiem saglabāja izredzes izglābties. Turklāt Sprukta noraidījums radīja tam labvēlīgus apstākļus, un cīņā vārtu priekšā Mihaels Volfs panāca neizšķirtu. Vācija gandrīz bez pārtraukuma vairākumā nospēlēja septiņas minūtes un apsēda Masaļska vārtus, taču aizsardzība ilgstoši noturējās. Tomēr vēlāk Plahtas izrāviens un precīzais trāpījums izšķīra cīņas likteni par sliktu Latvijai.

Grupas turnīra tabulā Latvijai piecās spēlēs arvien ir divi punkti, bet ceturto pozīciju ar astoņiem punktiem ieņem Šveice, kas aizvadījusi vienu spēli mazāk. Vācija ir piektā ar sešiem punktiem.

Pirmajās trijās spēlēs Latvijas hokejisti zaudēja Kanādai (1:6), Čehijai (2:4) un Zviedrijai (1:8), bet pirmo uzvaru guva pagarinājumā pret Šveici (2:1). Grupas turnīrā Latvijas izlasi vēl gaidīs cīņas sestdien pret Austriju un otrdien pret Franciju. Pasaules čempionāts ilgs līdz 17.maijam, bet grupu kārtas spēles 16 komandu turnīrā beigsies 12.maijā. Pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālos. Otrā grupā Ostravā sacenšas Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Latvijas pārstāvētajā A grupā dienas pirmajā spēlē čehi ar 4:0 pārspēja Austriju, kas turnīra tabulā ir priekšpēdējā.