Lietuvas basketbolisti kapitulē Austrālijai un netiek olimpiskajā pusfinālā

Lietuvas valstsvienībai trešdien Riodežaneiro neizdevās izrādīt nopietnu pretestību Austrālijas basketbolistiem, kuri ceturtdaļfinālā bija pārāki ar 90:64 un nodrošināja vietu olimpiskā turnīra četru spēcīgāko komandu vidū, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Spānijas uzvaru)
Uzvarētājiem Petijs Milss guva 24 punktus, savukārt 16 punktus nodrošināja Ārons Beinss. Lietuvai pa 12 punktiem iekrāja Mants Kalnietis un Antans Kavaļausks.

Austrālieši jau pirmajā ceturtdaļā sāka atrāvienu un puslaika izskaņā bija priekšā ar 18 punktiem (48:30). Latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa vadītie austrālieši bija pārāki gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, un pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāta starpība sasniedza 27 punktus (70:43). Pēdējā ceturksnī vairāk spēles laika Austrālijas izlasē jau bija rezervistiem.

Pusfinālā Austrālijas basketbolistu pretinieki būs Serbijas un Horvātijas izlašu spēles uzvarētāji.

Vēlāk trešdien pusfinālā iekļuva arī Spānijas izlase, kas ar 92:67 uzvarēja Francijas valstsvienību. Spāņus gaidīs tikšanās ar galveno favorītu amerikāņu un Argentīnas basketbolistu mača veiksminiekiem. Visi ceturtdaļfināli noslēgsies trešdien.

Rio startēja 12 valstsvienības, kas tika sadalītas divās grupās pa sešām vienībām katrā. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā.