Ungārija sāk būvēt žogu uz robežas ar Horvātiju; arī Slovēnija saskaras ar pirmajiem bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēdējās dienās, ierodoties tūkstošiem bēgļu un migrantu, Horvātija slēgusi robežkontroles punktus ar Serbiju, atstājot atvērtu tikai vienu. Bet Slovēnija apturējusi dzelzceļa satiksmi ar Horvātiju. Tikmēr Ungārija pagājušajā naktī sākusi būvēt žogu arī uz robežas ar Horvātiju.

13 000 migrantu ieradušies Horvātijā kopš trešdienas, un valsts iespējas uzņemt vairāk būtībā ir izsmeltas, piektdienas rītā medijiem paziņoja Horvātijas iekšlietu ministrs Ranko Ostojičs.

Ar šo paziņojumu ministrs nāca klajā pēc tam, kad Horvātija ceturtdienas vakarā slēdza septiņus no astoņiem robežkontroles punktiem uz robežas ar Serbiju. Viņš norādīja, ka tiek gatavoti papildu uzņemšanas centri.

Tikmēr Ungārija aizvadītajā naktī sākusi būvēt žogu arī uz robežas ar Horvātiju. To piektdien apstiprināja valsts premjerministrs Viktors Orbans. Ungāru mediji ceturtdien vēstīja, ka patvēruma meklētāji un migranti sākuši šķērsot Ungārijas robežu no Horvātijas, tādā veidā izvairoties no dzeloņdrāšu žoga, kas uzcelts uz Ungārijas un Serbijas robežas.

Orbans paziņoja, ka uz vietu, kur notiek robežas šķērsošana un tiek būvēts žogs, jau nosūtīti 600 karavīri, vēl 500 ieradīsies piektdien un vēl vairāki simti nedēļas nogalē. Uz robežas ar Horvātiju nosūtīti arī 200 policisti.

Iepriekš ziņots, ka Budapešta plāno celt žogu arī uz Ungārijas un Rumānijas robežas.

Tūkstošiem patvēruma meklētāju un migrantu sāka plūst uz Horvātiju pēc tam, kad Ungārija otrdien slēdza savu robežu ar Serbiju. Horvātija sākotnēji paziņoja, ka ļaus migrantiem brīvi šķērsot savas valsts teritoriju, norādot, ka viņi vēlas tālāk doties uz tādām valstīm kā Vācija.

Daļa migrantu no Horvātijas tālāk cenšas nokļūt Slovēnijā. Tomēr Slovēnijas policija ceturtdien vakarā uz robežas ar Horvātiju apturēja vilcienu, kurā brauca aptuveni 150 patvēruma meklētāji un migranti. Policija mēģinājusi migrantus nogādāt atpakaļ Horvātijā, bet, neskatoties uz vairāku stundu ilgām sarunām, horvātu varasiestādes atteicās viņus pieņemt. Slovēnija viņus tagad nosūtījusi uz uzņemšanas centru valsts rietumos, līdz tiks panākta vienošanās ar Horvātiju par viņu nogādāšanu atpakaļ, norādīja slovēņu policija.

Slovēnija piektdien apturējusi dzelzceļa satiksmi ar Horvātiju vismaz līdz vakaram, paziņojot, ka rīkosies saskaņā ar Šengenas zonas noteikumiem un ļaus iebraukt valstī tikai tiem, kuru dokumenti „atbildīs Eiropas Savienības prasībām”.

Gan Slovēnija, gan Horvātija ir Eiropas Savienības dalībvalstis, tomēr Horvātija neietilpst Šengenas zonā. Turpinoties bēgļu un migrantu straumēm caur Balkāniem, daļēju robežkontroli uz savām robežām atjaunojusi arī Vācija un Austrija.

Jau ziņots, ka bēgļu pieplūdums no kara un citu problēmu pārņemtajām Tuvo Austrumu valstīm turpina radīt dažādas problēmas un nesaskaņas Eiropā - Francija var atjaunot robežkontroli, pirmkārt uz robežas ar Itāliju. Tikmēr Rumānijas Ārlietu ministrija izsaukusi uz pārrunām Ungārijas vēstnieku, lai paustu bažas par lēmumu būvēt žogu gar abu valstu robežu.

Pēdējos mēnešos Eiropu ir pārsteigusi bēgļu krīze, kuru uzskata par lielāko kopš Otrā pasaules kara beigām, - aizvien vairāk cilvēku no karu pārņemtajām Tuvo Austrumu valstīm cenšas iekļūt Eiropā. Vācija vien rēķinās, ka tā šogad saņems miljonu patvēruma meklētāju pieteikumu.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers rosināja Eiropas Savienības valstīm uzņemt 160 000 bēgļus, kuri jāsadala pa visām ES valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti