Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāju Ojāru Rubeni

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu Valdi Maslovski

ES turpina pieaugt patvēruma meklētāju skaits

Eiropas Savienībā pērn ieradušos bēgļu skaits – lielākais 7 gadu laikā

Eiropā pagājušajā gadā ieradās vairāk nekā 1,1 miljons patvēruma meklētāju, un tas ir pēdējo septiņu gadu rekords.  Lielākā daļa no patvēruma lūdzējiem bija Sīrijas pilsoņi.

Eiropas Savienības (ES) Patvēruma aģentūra apkopojusi datus no 27 bloka dalībvalstīm, kā arī Norvēģijas un Šveices, un informēja, ka pērn Eiropā patvērumu lūguši 181 tūkstotis sīriešu. 

Tas ir par 38% vairāk nekā 2022. gadā. Otra lielākā grupa bija Afganistānas pilsoņi, kuru skaits ir samazinājies par 11% līdz 114 tūkstošiem.

Par 82% līdz 101 tūkstotim palielinājies patvērumu lūgumu skaits no Eiropas Savienības kandidātvalsts Turcijas, kur ir bažas par demokrātijas standartu ievērošanu.

Izraēlas un "Hamās" konflikta dēļ par divām trešdaļām pieaudzis no palestīniešiem saņemto patvēruma pieteikumu apmērs, taču to kopējais skaits nav pārāk liels – apmēram 11,5 tūkstoši. 

Iecienītākais bēgļu galamērķis aizvien ir Vācija, kur saņemti 334 tūkstoši  iesniegumu, un ar apmēram divas reizes mazāku skaitu tai seko Francija. Bet trešo un ceturto vietu ieņem Spānija un Itālija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti