Sadaļas Sadaļas
100 g kultūras
«Izmantota, nevis apsaimniekota». Kā pēdējos gadus saimniekots Mežotnes pilī?
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” atbildību par neveiksmīgu Mežotnes pils nomnieka izvēli un neprofesionālu Mežotnes pils apsaimniekošanu neuzņemas. Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes eksperti secinājuši, ka Mežotnes pils nepilnu četru gadu laikā ir “izmantota, nevis apsaimniekota”. Latvijas piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns atzīst, ka nomnieku SIA “CV-R” darbu pat nevar nosaukt par neveiksmīgu, jo “biznesa nebija vispār”.
Jauns festivāls ļauj Baltijas valstu mūzikai izskanēt pasaulē
Sadarbojoties Lietuvas, Latvijas un Igaunijas Komponistu savienībām, ir dzimis jauns mūzikas festivāls – “Baltijas Mūzikas dienas”. Tā virsuzdevums ir atklāt Baltijas valstu ģenētisko mūzikas un kultūras kodu. Atbilstoši iecerei katru gadu rīkot festivālu citā Baltijas valstī, šogad koncertiem bija jānotiek Tallinā un Tartu. Taču pandēmijas dēļ festivāla norise pārcelta uz virtuālo vidi. Līdz 2. maijam festivāla vietnē izskanēs 20 koncerti.
Humānisms un mīlestība pret mazo cilvēku. Lasītāji vērtē pērnā gada atzītākās grāmatas
Dzejnieces Liānas Langas skatījumā aizvadītā gada literatūrā – īpaši prozā – vērojama atgriešanās no postmodernisma pie modernisma. Proti, nereti intelektuāli cinisku un eksperimentālu intonāciju ir nomainījusi daudz iejūtīgāka, bet tādēļ ne mazāk aizraujoša izteiksme. Gaidot Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisijas galējo lēmumu, Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" par latviešu literatūrās devumu spriež arī folkloras un literatūras pētnieks Ingus Barovskis un grāmatu blogeris Agris Nils Jēkabsons.
Nacionālā Mākslas muzeja apmeklējumam vairs nevar pieteikties tiešsaistē; telefoniski – joprojām var
Vairs nevar tiešsaistē reģistrēt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” apmeklējumu, kas Kultūras ministrijas rosinātajā pilotprojektā drošai kultūrvietu publiskās darbības atsākšanai tika atvērta no 21. aprīļa līdz 4. maijam. Pieteikšanās uz brīvajiem datumiem un laikiem turpinās tikai telefoniski, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja muzeja direktore Māra Lāce.
Chris Noah dziesmas pārtop Rīgas bigbenda koncertprogrammā
Latvijas Radio bigbends turpina tradīciju sadarboties ar pašmāju indie un populārās mūzikas pārstāvjiem. Bigbenda aranžējumā ir izskanējuši koncerti ar “The Sound Poets”, Ralfu Eilandu un Goran Gora. Šo sestdien pie klausītājiem nonāks programma, kas tapusi sadarbībā ar mūziķi Chris Noah.
Latvijas ekspozīcija uzsāks ceļu uz Venēcijas Arhitektūras biennāli
Pēc mēneša sāksies Starptautiskā Venēcijas Arhitektūras biennāle. Par Latvijas ekspozīcijas devīzi 2019. gadā izvirzīja vaicājumu - "How will we live together with a machine?/ Kā sadzīvot ar mašīnu?". Nu šo jautājumu nācies attiecināt arī uz mūsu jauno – pandēmijas laika – ikdienu, un tādējādi ekspozīcijai klāt nākušas vēl citas nozīmes.
Zviedrijas Eirovīzijas dziesma – «Voices» par vienotību
Zviedriju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu “Voices” pārstāvēs Kongo izcelsmes dziedātājs Tousins Maikls Čiza (Tousin Michael Chiza) ar skatuves vārdu Tusse, kurš ieguvis popularitāti, pateicoties savai dalībai TV dziedāšanas konkursos (“Sweden’s Got Talent” un uzvarējis “Swedish Idol 2019”).
Kāda būs pasākumu industrija nākotnē? Saruna ar producentēm Gundegu Skudriņu un Diānu Čivli
"Viss, kas bija pirms diviem gadiem, ir vakardiena. Vienīgā lieta pasaulē, kas nemainās, ir tas, ka viss mainās," sacīja “Skudras Metropole” vadītāja, pasākumu producente Gundega Skudriņa, viesojoties LTV raidījumā “Kultūrdeva”. Arī kādreizējā nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja, ilggadēja “Staro Rīga” kuratore Diāna Čivle ir pārliecināta, ka pēc pandēmijas mēs neatgriezīsimies tajā pašā vietā, kurā apstājāmies.
Ziedoņa muzejs aicina satikt jaunlatviešus brīvdabas izstādē
Godinot vienu no zināmākajiem jaunlatviešiem – Krišjāni Baronu – un viņa laikabiedrus, Ziedoņa muzejs aicina satikt jaunlatviešus un jaunigauņus brīvdabas izstādē Rīgā, Sporta 2 kvartālā. Latvijas un Igaunijas kopizstāde “Tuvie-nepazīstamie: Igaunija, Latvija un Krišjānis Barons” būs brīvi pieejama apmeklētājiem, tā ikvienam dos iespēju pastaigas laikā uzzināt ko jaunu, informēja muzeja pārstāvji.
Mākslas stacijā «Dubulti» Marokas iedvesmota izstāde
Mākslas stacija “Dubulti” no 30. aprīļa atver izstādi “Auce Biele. Spēks ziedēt”. Māksliniece ierodas Latvijā, lai stāstītu par Marokā tapušiem darbiem, kas Latvijā redzami pirmo reizi, informēja mākslas stacijas pārstāvji.
Literatūrā vēl vairāk empātijas. Lasītāji vērtē pērnā gada atzītākās grāmatas
Atskatoties uz aizvadīto gadu Latvijas literatūrā, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes doktora studiju programmas direktore Vita Zelče iezīmē cerību, ka pandēmijas laiks kalpos par iedvesmu jauniem prozas darbiem, kuros risināt pārdomas par dažādajiem izaicinājumiem, ar kuriem mums nākas saskarties gan profesionālajās gaitās, gan privātajās attiecībās. Savus vērtējumus par rakstītā vārda sasniegto 2020. gadā pievieno literatūras kritiķis Arnis Koroševskis un Jelgavas bibliotēkas Lasītāju kluba dalībniece Baiba Kokina.     
«Splendid Palace» tiešsaistē piedāvā režisora Vitālija Manska filmas
Gaidot dokumentālo filmu festivālu “Artdocfest/Rīga” un pasaules dokumentālo filmu pirmizrādes, kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā iespēju tiešsaistes seansos skatīties šī festivāla dibinātāja un prezidenta, plašu starptautisku atzinību guvušā režisora Vitālija Manska filmas, kas veidotas ar Latvijas kinematogrāfistu līdzdalību un Latvijas Nacionālā kino centra atbalstu, informēja kinoteātra pārstāvji.
Galerijas

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt