100 g kultūras
 
Lolitas Ritmanes «Dvēseļu putenim» radītā mūzika nominēta Pasaules filmu mūzikas balvai
Amerikā dzīvojošā latviešu komponiste Lolita Ritmane nominēta Pasaules filmu mūzikas balvai (“World Soundtrack Awards”) kategorijā “Publikas izvēle” (“Public Choice”) par vēsturiskajai kara drāmai “Dvēseļu putenis” radīto skaņu celiņu, informēja filmas pārstāvji. Filma iekļauta arī Tenerifes Starptautiskā filmu mūzikas festivāla “Fimucite” konkursa sadaļā “Fimucinema”.
Ar izstādi «Veiksmes gadi» Čaka muzejs svin 20 gadu jubileju
No 17. septembra Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā būs skatāma muzeja 20 darbības gadiem veltīta tematiska izstāde “Veiksmes gadi”, kas veidota no muzeja krājuma materiāliem.  Izstāde vēstīs par nozīmīgākajiem notikumiem un cilvēkiem muzeja pastāvēšanas 20 gados, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.
Dziedātāja Aija Andrejeva: Liepājas teātrī jūtos kā savējā
Dziedātāja Aija Andrejeva ar teātri “uz Tu” pārgājusi jau ļoti sen, laikam, kopš sevi atceras, un kultūrrandiņi, kas ved uz teātri Rīgā vai Liepājā, viņai ir visai ierasta lieta. Liepājas teātris ir Aijas Andrejevas mīļākais teātris, tajā viņa piedalījusies arī iestudējumā “Pūt, vējiņi”, kur spēlēja Baibiņas lomu astoņu gadu garumā.
«Sinfonietta Rīga» 15. koncertsezonu atklās ar Bēthovenu un Bernsteinu
Ar Karalienes Elizabetes un Pētera Čaikovska konkursu laureāta, beļģu vijolnieka Marka Buškova viesošanos Rīgā, jauno koncertsezonu 25. septembrī Lielajā ģildē aizsāks diriģenta Normunda Šnē vadītais kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, informē orķestra pārstāvji. Šis ir “Sinfonietta Rīga” jubilejas gads, aizsākot pēc skaita nu jau 15. radošā darba cēlienu.
Arhitekts Andis Sīlis: Koncertzāles skandāls ar laiku patīk arvien vairāk
“Bieži esmu saskāries ar domāšanas veidu vai reakcijas veidu tādās melnbaltās kategorijās,” norāda arhitekts Andis Sīlis, kura koncertzāles projekts uz AB dambja savulaik konkursā tika atzīst par labāko. LTV raidījumā "Kultūrdeva" Sīlis skaidro, ka publiskās diskusijas par Kultūras ministrijas ieceri par akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2 “ir ideāls piemērs, lai mēs visi kopā saprastu, ka nav ne melns, ne balts.”
Operā «Madama Butterfly» jaunās lomās debitēs Dana Bramane, Raimonds Bramanis un Ilona Bagele
Džakomo Pučīni operas “Madama Butterfly” iestudējumā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves 20. un 23. septembrī gaidāmas trīs debijas – Čo-čo-sanas lomā pirmo reizi būs Dana Bramane, Pinkertona lomā – Raimonds Bramanis, Suzuki lomā – Ilona Bagele. Pie diriģenta pults šajās izrādēs stāsies Mārtiņš Ozoliņš, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) pārstāvji.
Otro reizi Cēsīs notiks operzvaigžņu galā koncerts – veltījums Andrejam Žagaram
10. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsīs” notiks koncerts “Antoņenko, Kinča, Švēde un LNSO. Draugi – Andrejam Žagaram”. Koncertā piedalīsies Latvijas opermūzikas zvaigznes – soprāns Liene Kinča, tenors Aleksandrs Antoņenko, mecosoprāns Zanda Švēde un jaunais, daudzsološais baritons Rinalds Kandalincevs, kā arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris temperamentīgā itāļu maestro Sesto Kvatrīni vadībā, informē koncertzāles pārstāvji.
Ģertrūdes ielas teātra izrāde «Vinils» - filozofisks skats uz bērnības pieredzi
Kādas pēdas mūsos atstāj bērnības pieredze, kā mēs katrs pieaugam un maināmies – šos jautājumus pārdomāt aicinās jaunais iestudējums Ģertrūdes ielas teātrī, kam pirmizrāde skatāma 15. septembrī. Izrāde saucas "Vinils", un režisore Arnita Jaunsubrēna to veidojusi ciešā sadarbībā ar aktrisēm Antu Aizupi un Ievu Džindžu.
Ar nebijušu aizrautību latvieši visā pasaulē piedalās dzejas akcijā «Sirds uz perona»
Negaidīti vētraina atsaucība šogad latviešu diasporas grupās bija nule notikušajam "Dzejas dienu" pasākumam “Sirds uz perona”, kurā dzeju aicināts lasīt ikviens. Pasākumi notika četrpadsmit valstīs – rekordliels skaitlis! Latvieši un viņu cittautu draugi pulcējās uz peroniem stacijās un citviet, lai lasītu dzeju, dziedātu, pieslēgtos kopīgam videotiltam.
Tautieši Apvienotajā Karalistē jau trešo gadu atzīmē «Dzejas dienas»
Jau trešo gadu arī tautieši Apvienotajā Karalistē atzīmē “Dzejas dienas”. Šogad tās pagājušas, atceroties dzejnieku Māri Čaklo, kuram paliktu 80. Birmingemas latviešiem īpaši paveicās, atzīmējot "Dzejas dienas" šīs nedēļas nogalē, jo no 14. septembra Apvienotajā Karalistē  stājas spēkā stingrāki pulcēšanās ierobežojumi.
Ar ko īpaša Latvijas Nacionālā opera un balets?
Latvijas Nacionālās operas un baleta ēka, kas tautā tiek saukta par Balto namu, celta 1860. gadā vietā, kur agrāk atradies viens no Rīgas nocietinājumu sistēmas elementiem – Pankūku bastions.
Daugavpilī aizvadīta festivāliem bagāta nedēļas nogale
Dzelzceļš, dažādi ēdieni, ebreju kultūra un mūzika - izpaliekot lieliem svētkiem vasarā Covid-19 situācijas dēļ, šajā nedēļas nogalē beidzot arī Daugavpilī svētku gaisotnē atdzīvojās pilsētas centrs. Tradicionālajos Rīgas ielas svētkos citādāka rosība bija vēl trijos festivālos vienlaikus.
Kalpaka «Airītes» - vieta, kur saturīgi un mierpilni pavadīt laiku
Ģimenēm ar bērniem un citiem interesentiem arvien saistošāks kļūst Oskara Kalpaka muzejs un piemiņas vieta „Airītes”. Pēdējo gadu laikā tur izveidotās dabas takas ar dažādiem izzinošiem vides objektiem, kas ļauj tuvāk iepazīties ar karavīru dzīvi, vēstures notikumiem un apgūt ko jaunu. 
Naujenes pagastā norisināsies Juzefovas parka festivāls
Tas būs pirmais plašais pasākums kopš gleznainais Juzefovas parks ir piedzīvojis atjaunotni pārrobežu programmas ietvaros “Parki bez robežām”. Festivāla laikā notiks folkloras kopu sadziedāšanās, koncerti, notiks dažāds meistardarbnīcas, tiks atklātas izstādes un dažādi vides objekti. Festivāls būs tas, kas plašāk ieskandinās Juzefovas vārdu.
Galerijas