100 g kultūras
 
Kultūras nozares pārstāvji aicina Jūrmalas domi glābt Raiņa un Aspazijas «Pēperkoku namiņu»
Vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, mākslinieki un kultūras nozares pārstāvji aicinājuši Jūrmalas domi atbalstīt Jūrmalas aizsardzības biedrības iniciatīvu saglabāt pašvaldības īpašumā Latvijas kultūrvēsturei nozīmīgo ēku Salacas ielā 4, kas pazīstama kā Raiņa un Aspazijas Mellužu vasarnīca jeb "Pēperkoku namiņš", medijus informē Jūrmalas aizsardzības biedrības valdes pārstāvji.
Smagā metāla grupa «Amon Amarth» uzstāsies Rīgā
Mūsdienu smagā metāla meistari, Zviedrijas grupa “Amon Amarth” pirmo reizi viesosies Latvijā un šovasar 13. jūlijā uzstāsies koncertzālē “Palladium”. Koncerts Rīgā ir daļa no grupas jaunākā albuma “Berserker” koncertturnejas, medijus informē organizatori.
Tallinas Mūzikas nedēļā Latviju pārstāvēs «Carnival Youth», Chris Noah un Dmitry Distant
Jaunās mūzikas un kultūras festivāls Tallinas Mūzikas nedēļa (TMW) notiks 25.-29. martā Tallinā. Organizatori izziņojuši šī gada festivāla mūzikas programmu – festivālā uzstāsies 155 mākslinieki no 29 valstīm. Latviju festivālā pārstāvēs grupa “Carnival Youth”, Chris Noah un Dmitry Distant, medijus informē “MOO/music observation organization” pārstāvji.
KM paspārnē vētīs kultūras periodikas nākotni
Trešdien, 5. februārī, uz pirmo sanāksmi Kultūras ministrijā (KM) pulcējās drukas un interneta formāta kultūras periodikas darbības ilgtspējas nodrošināšanai izveidotā darba grupa, informēja ministrijā.
Mākslas akadēmija gatavojas karnevālam
Latvijas Mākslas akadēmijā 7. februārī jau 82. reizi norisināsies leģendām apvītā karnevāla nakts, kurai šogad dots nosaukums “Utopija. Distopija”. Viesi aicināti ļauties jaunai pieredzei un ieskatīties nākotnē, nokļūstot fantāziju uzburtās pasaulēs. Jau vairākas nedēļas paralēli mācībām akadēmijā valda satraukta mākslinieciskās nekārtības un rosīgas centības atmosfēra.
«Kurā brīdī tevi atrod lomas?» Saruna ar aktrisi Maiju Doveiku
Maija Doveika ir viena no Latvijas Nacionālā teātra vadošajām aktrisēm, kurai režisori uztic smagas, emocionāli sarežģītas lomas. LTV raidījumā “Kultūrdeva” aktrise stāsta par savām traģiskajām lomām, raksturlomām, un arī par savu jauno lomu Federiko Garsijas Lorkas lugas “Jerma” iestudējumā, kas Ināras Sluckas režijā top ar nosaukumu “Tukšais zieds”. Viņa atklāj – Jermas loma viņai ir jaunums, šādu varoni un stāsta beigas uz skatuves spēlējot pirmo reizi.
Mūzikas akadēmijas pūtēju orķestris koncertēs ar viesdiriģentu Petri Komulainenu
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) piektdien, 14. februārī, gaidāms koncerts “Pavasari jūti?” Somijas viesdiriģenta Petri Komulainena (Petri Komulainen) vadībā. Pavasarim un mīlestības dienai atbilstošu kompozīciju izlasi atskaņos īpaši izveidots Mūzikas akadēmijas pūtēju orķestris, medijus informē JVLMA pārstāvji. 
Noslēdzies Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 31. janvārī norisinājās "Latvijas Kultūras kanona konkursa 2019–2020" fināls, kurā tikās 15 skolēnu komandas, lai radītu īstenojamu koncepciju mūsdienīgai un interaktīvai izstādei vai performancei savā dzīvesvietā par brīvības tēmu. 1. vietu ieguva Ogres Valsts ģimnāzijas komanda, medijus informē organizatori.
Starp 30 latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks» nominantiem - arī LTV filma un LR raidījumi
Noslēdzies žūrijas darbs, izvērtējot latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ pretendentus, un zināmi 30 balvas nominanti - starp tiem arī Latvijas Televīzijas (LTV) filmu programmas "Latvijas kods" dokumentālā īsfilma "Prīsters", Latvijas Radio 1 (LR1) raidījums „Kolnasāta“ un Latvijas Radio 5 (LR5) raidījums „Pīci breinumi“. Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau divpadsmito reizi. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks svētdien, 23. februārī, pulksten 16.00 Latgales vēstniecības „Gors“ Lielajā zālē, medijus informē organizatori.
Orķestris «Rīga» izziņo pavasara festivālu «Windstream»
Sākoties astronomiskajam pavasarim, orķestris “Rīga” aicinās klausītājus uz ikgadējā pavasara festivāla “Windstream” koncertiem, kas ar devīzi “Mosties un atceries, dzirdi un baudi!” norisināsies jau vienpadsmito reizi, medijus informē orķestra pārstāvji.   
Galerijas