Kultūra
Leļļu teātrī top «Romeo un Džuljeta» pieaugušajiem un pusaudžiem
Latvijas Leļļu teātrī itāļu izcelsmes viesrežisors no Somijas Dāvids Džovanzana ar teātra latviešu trupu veido mūsdienīgu Viljama Šekspīra lugas “Romeo un Džuljeta” iestudējumu. Izrāde, kuras darbība notiks mūsdienās un ar dramatiskā, leļļu un multimediālā teātra palīdzību atklās jauniešu iekšējās un sabiedriskās dzīves drāmas, pie skatītājiem nonāks 27. aprīlī.
Filmu «Baltu ciltis» redzēsim jau 16. maijā
Šajās dienās Siguldas pilsdrupas pārtapušas par filmēšanas laukumu. Norit pēdējais filmēšanas posms vēl vienai Latvijas simtgades filmai - “Baltu ciltis”. Tā būs populārzinātniska dokumentālā filma par 13.gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas.
Jau ceturto reizi notiks Dailes teātra izrāžu skate
Turpinot iesākto tradīciju, laikā no 19. līdz 21. aprīlim norisināsies Dailes teātra izrāžu skate. Tās programmā iekļautas četras izrādes Lielajā un Kamerzālē, kam tiks nodrošināts tulkojums titros angļu valodā, informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.
«Blēži» tuvojas
“Blēži” ir stāsts par negodīga ierēdņa, ārštata aktrises, dedzīga alūksnieša un ietekmīgas biznesa sievietes mīlas četrstūri, kurā diagonāles velk greizsirdīga bijusī sieva, pārcentīgs miesassargs, izveicīgs advokāts un perspektīvs apsargs. Inscenēta spriedze, viltota mīlestība, reāla māksla, neslēpts kailums un nevaldāms stress – tas varētu būt nopietni, ja vien nebūtu tik smieklīgi. 
Aleksejs Naumovs: Glezniecībā nacionālais nav galvenais
Tiem, kas noguruši no ieilgušās ziemas un negatīvā pārpilnības, ir vērts nekavējoties doties uz siltuma un gaismas pilno Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova izstādi. Autors ar pateicību pieņem dzīvi kā baudu un brīnumu, tāpēc arī šie tīrās gaismas svētki, tās skanējums, enerģija. Šīs ainavas caurvij sajūsma par neatkārtojamās Dieva pasaules skaistumu, tās dzīvo un elpo meža, jūras un pilsētas, atspulgu ūdenī, gaismas un tumsas ritmos, kontrastu un smalkāko nianšu spēlē. Rus.lsm.lv gids ekskursijā pa izstādi bija pats autors.
Latvijas vēstījums Venēcijas biennālē: Mēs vienlaikus dzīvojam kopā un atsevišķi
100 valsts pastāvēšanas gadus Latvijas iedzīvotāji ir dzīvojuši vienlaikus kopā un atsevišķi - ar šādu vēstījumu Latvija jau pēc pāris mēnešiem dosies uz prestižās mākslas skates – Venēcijas biennāles – arhitektūras izstādi. Tajā Latvija stāstīs par dzīvi daudzdzīvokļu ēkās, kurās, pēc jaunākajiem ”Eurostat” datiem, mitinās aptuveni divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju.
Talsos atzīmē gan Lielo Piektdienu, gan virsdiriģenta Dūmiņa iedvesmas dienu
Piektdien, 30. martā, Talsos atzīmē ne tikai Lielo Piektdienu, bet pirmo reizi arī Jāņa Dūmiņa Iedvesmas dienu. Tas ir kā muzikālais eksperiments vietā, kur izcilais diriģents aizvadīja savu visilgāko radošā darba periodu, 36 gadus strādājot kā Talsu rajona koru virsdiriģents. Koncertā pirmo reizi skatītāji samainījušies vietām ar koristiem un latviešu melodijas izdzied arī gruzīni un ķīnieši.
Skaistuma meklētājs Krists Auznieks
Komponistam Kristam Auzniekam pavasaris sācies priecīgi. Par opusu "Uguns un roze" iegūta Latvijas Lielā mūzikas balva, saņemti daudzi jauni pasūtījumi, bet nu jau Auznieks ir atpakaļ Amerikā, lai turpinātu studijas prestižās Jeila universitātes doktorantūrā. "Laiks doties atpakaļ parastā ikdienā, kur mācīšanās un rakstīšana ir svarīgāka nekā pļāpāšana," intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" pirms aizbraukšanas saka Auznieks.
Gribu savu tautastērpu. Pirmais lēmums - arheoloģisko vai etnogrāfisko tērpu
Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei un XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, aizvien aktuālāks kļūst tautastērpu darināšanas jautājums. Līdz svētku ieskaņai palikuši vien daži mēneši. Vai šādā īsā laika posmā iespējams īstenot sen lolotu sapni – tikt pie sava dzimtā novada tautastērpa? Šorīt Guntas Nagles stāsts par to, ar ko sākt, meklējot savu tautastērpu, un kādu izvēlēties – arheoloģisko vai etnogrāfisko tērpu.
Galerijas