100 g kultūras
 
Toms Grēviņš vērtē dziesmas, kas šogad Eirovīzijā neizskanēs
16. maijā pulksten 22.00 skatītāji visā Eiropā un arī Latvijā varēs vērot īpašu šovu “Eirovīzija 2020: Eiropa staro!”. Dziesmas nekonkurēs konkursa formātā, tomēr ieskanēsies šovā. Vaicājām Eirovīzijas pazinējam, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv un Latvijas Televīzijas raidījumu vadītājam Tomam Grēviņam – kā viņš piecās kategorijās vērtētu Eirovīzijas dziesmas, ja konkurss tomēr notiktu.
Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos «Visas labās lietas» Ineses Mičules režijā
Pulcēšanās ierobežojumu atvieglojumi ir ļāvuši Valmieras teātra sezonu vēl nenoslēgt un klātienē plānot tikšanos ar saviem skatītājiem. Ievērojot izsludinātā sanitārā protokola prasības, 29. maijā Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules un aktiera Mārtiņa Meiera kopdarbs – monoizrāde “Visas labās lietas”, medijus informē teātra pārstāvji.
Mūziķis Reinis Jaunais ar dziesmas video vērš uzmanību uz krīzi kultūrā
Pašreizējā krīze smagi skārusi arī mūziķus, kuru pasākumi ir atcelti, tomēr liela daļa saskaras ar dīkstāves pabalstu atteikumiem. Šai problēmai veltīts dziesmas ''Haoss ir kārtība'' videoklips no grupas ''Reinis Jaunais ar Trio'' albuma ''Pretpolu vienādības'', medijus informē mūziķa pārstāvji.
Atvērta virtuālā galerija mākslinieku atbalstam «Atbalstissimo»
Kultūras un mākslas portāls Arterritory.com 15. maijā atver savu virtuālās galerijas telpu “Atbalstissimo”, kuras nosaukumā apvienoti divi vārdi – itāliešu "bravissimo" un latviešu "atbalsts". Tā iecerēta kā solidaritātes platforma, jo 90% mākslas darba vērtības tiešā veidā nonāks pie to radītājiem, medijus informē projekta pārstāvji.
VIDEO: Ingas Bērziņas «Sievietes sapņi» koncertā no VEF Kultūras pils
Sasapņojos par īstu vakaru džeza klubā – tik ļoti sagribējās pasēdēt pie galdiņa ar draugiem, klausīties īstu džezu ar balsu murdoņu un slāpētu glāžu šķindoņu fonā, gribējās ieelpot mazliet smagnēju kluba gaisu, kurā sajaucas draugu un svešinieku enerģijas vienā jūklī. Par to visu domāju, kad, zvilnot savās mājās uz nodiluša dīvāna, klausos Ingas Bērziņas džeza kompozīcijās VEF Kultūras pils džeza kluba improvizētajā koncertā.
Virtuāls teātra kritiķu klubs – plaisa starp kritiķi un aktieri mazinās
Ļaujoties eksperimentiem, jaunajiem apstākļiem pielāgojas ne tikai teātri, koncertvietas un mākslinieki, bet arī to darbu profesionālie vērtētāji – kritiķi. Teātra vietnes Kroders.lv paspārnē darbību sācis virtuālais “Kritiķu klubs” jeb ''KuKū''. Eksperimenta autores ir četras draudzenes, teātra kritiķes, nesen aizsaulē aizgājušās Silvijas Radzobes audzēknes.
RIBOCA2 aizsāk tiešsaistes lekciju un sarunu ciklu
Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) savā mājaslapā aizsāk transformētajai izstādei veltītu iknedēļas tiešsaistes pasākumu programmu, pievēršoties jēdzieniem, kas bijuši īpaši svarīgi, veidojot otrās biennāles koncepciju, medijus informē RIBOCA2 rīkotāji.
Dailes teātra direktors Žagars: Novembrī mums kontā būs nulle
Dailes teātra direktors Juris Žagars aprēķinājis, ka novembrī teātra konts būs tukšs, jo izrādēm paredzētā dotācija un uzkrājumi būs iztērēti. Žagars norāda, ka kultūras nozares un valsts starpā valda uzticības trūkums: “Politiķi netic, ka mēs, ja viņi mums piešķirs dīkstāves pabalstus, tad mēs racionāli iztērēsim atbilstoši atlikušo naudu. Mēs atkal neticam šim solījumam, [ka tad,] kad kontā būs nulle, mums piešķirs naudu izrāžu ražošanai.”
Liepājā izsludina projektu konkursu kultūras un mākslas nozaru atbalstam
Lai Liepājā nodrošinātu kultūras notikumu nepārtrauktību valstī noteikto ierobežojumu laikā un finansiāli atbalstītu kultūras projektu īstenošanu dažādās kultūras un mākslas nozarēs, Liepājas Kultūras pārvalde no 14. maija izsludina pieteikšanos projektu konkursam, medijus informē pārvaldes pārstāvji.
Ar koncertu Liepājā svinēs Imanta Kalniņa dzimšanas dienu
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 26. maijā ar koncertuzvedumu “Kamēr vēl gliemeži skrien” aicina svinēt komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienu. Uz koncertu klātienē aicināti 20 klausītāji, savukārt pārējiem komponista uzvedumu būs iespēja vērot tiešraidē, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
«Hanzas perons» aicina piedalīties starpdisciplinārā mākslas projektā «Turpinājums»
Kultūrtelpa “Hanzas perons” un laikmetīgu skatuves mākslas notikumu sērija “Pārmija” aizsāk jaunu starpdisciplināru mākslas projektu “Turpinājums”, medijus informē “Hanzas perona” pārstāvji. Laikā, kad pasākumu norise ir būtiski ierobežota, projekta autori vēlas radīt apstākļus jaundarbu tapšanai ar nolūku sarūpēt skatītājiem jaunus un kvalitatīvus projektus tad, kad situācija būs piemērotāka klātienes notikumiem.
Galerijas