100 g kultūras
 
«Supernovas» žūrija: Novēlam skatītājiem izvēlēties Eirovīzijas konkursam vispiemērotāko dziesmu
Jau sestdien, 8. februārī, LTV1 tiešraidē uzzināsim, kurš no 9 finālistiem uzvarēs Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2020” un iegūs tiesības pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē. Lai arī uzvarētāju šoreiz pilnībā noteiks skatītāju balsojums, dalībnieku priekšnesumus šovakar vērtēs arī žūrija.
Piena muiža ar koncertiem iemirdzas Kurzemes muzikālo notikumu kartē
Kurzemes muzikālo notikumu kartē iezīmēta jauna vieta. Augstvērtīgu koncertu rīkošanu aizsākusi Piena muiža, kas atrodas Skrundas novada Rudbāržu pagasta Sieksātē. Martā senajā muižā koncertēs Raimonds Pauls un Vestards Šimkus, bet pirmo salonmūzikas vakara koncertu atklāja komponists Jānis Lūsēns kopā ar vairākiem solistiem, vienlaikus iepazīstinot ar dažiem skaņdarbiem no rokoperas „Kaupēn, mans mīļais!”, kas atdzimst koncertversijā un pirmo reizi 15. februārī izskanēs Vidzemes koncertzālē „Cēsis”.
#Kultūršoks: Vai augstskolu reforma nāk no «Pandoras lādes»?
Konceptuālais ziņojums “Par augstskolu iekšējās pārvaldības modeļa maiņu” – šis reformas sološais vārdu savirknējums daudzām augstākās izglītības iestādēm raisījis virkni neatbildētu jautājumu un neskaidrību. Mākslu un kultūras augstskolu vadības vērš uzmanību uz diviem problēmjautājumiem – turpmāko izglītības iestāžu autonomiju un plānotās izmaiņas tipoloģijā. Tikmēr eksperti norāda, ka reforma nebūs iespējama bez lielāka nozares finansējuma. Finansējuma pieaugums nozarei netiek solīts, jeb – pārfrāzējot izglītības ministres jau reiz teikto – ministrijai nav “Pandoras lādes”, no kurienes paņemt naudu.
Valmierā pirmizrādi piedzīvojusi izrāde visai ģimenei «Cilvēkam vajag suni»
Rakstnieces Regīnas Ezeras 20. gadsimta 70. gadu vidū sarakstīto stāstu krājumu “Cilvēkam vajag suni” Valmieras teātrī skatuves valodā ietērpis režisors Jānis Znotiņš, kurš kopā ar radošo grupu radījis dzīvu, sirsnīgu un brīžiem sāpīgu iestudējumu visai ģimenei par savstarpējām attiecībām un suņa nepieciešamību, beznosacījuma mīlestību, uzticību un rūpēm.
Rēzeknē notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu skate
22. februārī Rēzeknē notiks Latgales reģiona amatierteātru skate "Gada izrāde 2019", kopumā piedāvājot noskatīties 5 izrādes, ko teātri izspēlēs gan Rēzeknes kultūras namā, gan Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras namā, medijus informē organizatori.
Konkursa «Supernova 2020» fināls jau sestdien. Internetā varēs balsot vairākkārt
Sestdien, 8. februārī, LTV1 tiešraidē tiks noskaidrots, kurš no 9 finālistiem uzvarēs Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2020” un iegūs tiesības pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē. Konkursa uzvarētāju šoreiz pilnībā noteiks skatītāju balsojums, ko veidos telefonbalsojums, SMS balsojums un internetbalsojums konkursa mājas lapā.
Galerijas «Romas dārzs» izstāžu zāles iemūžinātas virtuālā pastaigā
Liepājas galerijā “Romas dārzs” sadarbībā ar video mākslinieku Kārli Volkovski izveidota virtuālā pastaiga galerijas zālēs. Ideja par video veidošanu tapusi balstoties uz cilvēku ieinteresētību un pozitīvajām atsauksmēm par galerijas interesanto telpu raksturu un mākslas darbu daudzveidību, medijus informē galerijas pārstāvji.
Rīgā koncertēs «Hačaturjana trio» no Armēnijas
VEF Kultūras pilī 26. februārī uz skatuves kāps Armēnijas kamermūziķi “Hačaturjana trio”. Koncerts ir daļa no kamermūzikas koncertu un sarunu cikla “Come Prima” 13. programmas, medijus informē organizatori.
Iznācis Kārļa Kazāka jaunais albums un izsludināts papildkoncerts
Ar izpārdotu koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī ir atvērts Kārļa Kazāka piektais solo albums “Apspēlēts”. Tas pieejams visās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs un mūzikas interneta veikalos, bet kompaktdiska formā to iegūt varēja tikai koncerta apmeklētāji, medijus informē mūziķa pārstāvji.
«Oskaru» ceremonijas vadmotīvs būs dažādība
Amerikas Savienoto Valstu kinoindustrijas pārstāvji turpina gatavošanos ikgadējai “Oskara” balvu pasniegšanas ceremonijai. Organizatori sola, ka skatītāji svētdien “Dolby” teātrī Losandželosā varēs vērot krāšņu šovu.    
Mākslinieka Ērika Apaļā izstāde «Ģimene» – ceļojums atmiņu uzplaiksnījumos
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 6. februārī atklāj jaunā, bet jau daudz pieredzējušā mākslinieka Ērika Apaļā personālizstādi “Ģimene”. Tas ir unikāls, ļoti privāts un neparasts ceļojums personisko un kolektīvo atmiņu uzplaiksnījumos, valodas zīmēs un kino citātos, kas izstāstīts laikmetīgi vizuālās mākslas valodā.
10 iemesli, kuru dēļ noteikti ir vērts skatīties seriālu «Mežs»
Vai esat gatavi jaunam franču seriālam tumšās noskaņās un ar spriedzes pilnu scenāriju? Jau no ceturtdienas, 6. februāra, skatītāji var vērot panākumiem bagāto Francijas detektīvseriālu “Mežs”. Sarosieties, “Īstā detektīva” fani! Mums kaut kas ir jums! Ne par mata tiesu sliktākais “Mežs” ar spokaino skaņu celiņu un lieliskiem aktieriem parādīs, kā maza ciemata iedzīvotāji lēnām sapinas paši savos aizdomu slazdos, bet tuvējā mežā viena pēc otras pazūd jaunas meitenes. Esam jums apkopojuši 10 interesantus faktus par “Mežu”, kas skatīšanos padarīs vēl aizraujošāku.
Rīgas pils rekonstrukcijas pabeigšanai nepietiek naudas
Ceturtdien, 6. februārī, aprit tieši simt gadu, kopš par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja mājām kļuva Rīgas pils. Tiesa, kopš postošā 2013. gada ugunsgrēka muzejs jau septīto gadu mājo pagaidu telpās, un ceļš atpakaļ uz vēsturisko Rīgas pili nebūs viegls. Priekšā ir trīs pils rekonstrukcijas kārtas, no kurām naudas pagaidām pietiek tikai pirmajām divām. Tas nozīmē, ka 2025. gadā vēstures muzejs varēs ievākties vien trešajā daļā no tam atvēlētajām telpām.
Tautas mākslas un amatu meistari tiksies Daugavpils Māla mākslas centrā
Daugavpils Māla mākslas centrā 21. februārī tiks atklāta izstāde “keramika pinumi tekstīlijas”. Izstādē apskatāmi trīs tautas lietišķās mākslas studiju – “Bauska”, “Latgale” un “Klūga” radītie darbi, medijus informē Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pārstāvji.
Baltijas fotogrāfi vadīs meistarklases Rīgā
Turpinot pērn aizsākto komerciālās fotogrāfijas meistarklašu ciklu, februārī un martā starptautiski atzītu nozares profesionāļu vadībā interesenti varēs gūt plašāku ieskatu arhitektūras, bērnu un modes fotogrāfijā, kā arī vairāk uzzināt par sadarbību ar žurnāliem, medijus informē fotogrāfijas izglītības platformas ISSP pārstāvji.
Galerijas