100 g kultūras
 
Interneta pārraidē notiks koncerts «Uzcel savu baznīcu!»
Svētdien, 7. jūnijā, interneta pārraidē no Bruknas muižas notiks koncerts “Uzcel savu baznīcu!”. Koncertā piedalīsies Renārs Kaupers, Artūrs Skrastiņš, Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs, Marts Kristiāns Kalniņš, grupa “Putnu balle”, Jānis Miltiņš, Valters Sprūdžs un Kaspars Kurdeko, medijus informē organizatori.
Kultūras iespējas klātienē: Lindas Leen koncerts, ziedi Rundāles pils dārzā, kino
Nenoliedzot, ka pandēmijas laika tiešsaistes, digitālo un TV pasākumu klāstā atrodama ne viena vien pērle, sabiedrisko mediju balvas “Kilograms kultūras” žūrijas locekle, LTV kultūras žurnāliste Henrieta Verhoustinska atzīst, ka ir noilgojusies pēc “dzīvās” kultūras, gājiena uz muzeju, kino vai koncertu. Tas arī noteicis viņas šīs nedēļas izvēli.
Maija beigās sāksies Rīgas Fotomēnesis
Otrdien, 26. maijā, sāksies ikgadējais fotomākslas festivāls "Rīgas Fotomēnesis". Ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, festivāla pasākumi – izstādes, performances, projekcijas, diskusijas un ekskursijas – norisināsies ne vien interneta platformās ''Facebook'', ''Zoom'' un ''Twitch'', bet arī izstāžu zālēs un pilsētvidē, medijus informē organizatori.
Zināmi gada balvas kultūrā «Baltais zvirbulis» saņēmēji
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvas kultūrā “Baltais zvirbulis 2019” pasniegšanas ceremonija šogad notiks televīzijas raidījuma formātā. 20. maijā ''Rīga TV 24'' skatītājiem būs iespēja redzēt sižetus par daudziem nozīmīgiem aizvadītā gada kultūras notikumiem un kultūras nozares personībām, medijus informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Starptautisks aktieru sastāvs Marjus Ivaškeviča lugas «Gulošie» tiešsaistes iestudējumā
Starptautiska aktieru zvaigžņu komanda apvienojusies tiešsaistē, lai kopā lasītu lietuviešu dramaturga Marjus Ivaškeviča lugu “Gulošie”. Ideju īstenojis lietuviešu režijas zvaigzne Oskars Koršunovs un producente Jevgeņija Šermeņova. Aktieru dzīvesvietas sniedzas no Krasnojarskas līdz Monreālai. Lugā piedalās arī Latvijas aktieri Guna Zariņa un Gundars Āboliņš.
Latvijas muzeji atsāk darbu
#TiekamiesTagad - ar šādu saukli savu darbu atsāk muzeji, kas līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu atkal gatavi uzņemt apmeklētājus. Cilvēkiem būs jāievēro fiziskā distancēšanās un citi piesardzības pasākumi. Īpaša kārtība būs arī Nacionālās bibliotēkas apmeklētājiem.
Tautas mūzikas un deju dienas koncertā Somijā pirmo reizi piedalās arī latviešu deju kopa
Sestdien, 16. maijā Somijā atzīmēja Tautas mūzikas un tautas deju dienu. Pirmo reizi koncerts notika uz virtuālas skatuves tīmekļa vietnē kamukanta.fi, un pirmo reizi šajā pasākumā piedalījās Helsinku latviešu deju kopa “Aurora”, Lsm.lv pavēstīja deju kopas pārstāve Aiga Turuka.
 
“Aurora” festivālam bija sagatavojusi latviešu danču virkni dūdu pavadījumā. Dejotāji tos paši bija filmējuši gleznainās vietās, kur katrs šobrīd, pandēmijas ierobežojumu laikā, uzturas.
Kuldīgā – virtuālas Muzeju nakts ekskursijas
Kuldīgā jau bija ierasts, ka Muzeju naktī durvis vēra vai visa pilsēta. Tā kā pasākums šogad notikt nevarēja, iedzīvotājiem tika piedāvāts ekskursijās doties virtuāli. Cilvēki varēja dodoties vēstures līkločos pa Pilsētas dārzu, kā arī iepazīt Kuldīgas rātsnama simtgadīgā arhīva un fasādes pulksteņa stāstus. 
Latgalē sācies Maija dziedājumu laiks
Latgales katoļu tradīcijā maijs tiek dēvēts par Dievamātes mēnesi un vairākos Latgales novados norisinās Maijā dziedājumi jeb Jaunavas Marijas godināšanas rituāls. Vairāk nekā 200 gadu seno tradīciju, lielākoties piekopj vecākā paaudze, kas cenšas to saglabāt un nodot mantojumā. Arī Rēzeknes novada Ozolaines pagasta sievas ik gadu pulcējās pie pagasta krucifiksiem, lai kopīgi skaitīt līgšanas un skaitīt rožu kroni.
FOTO: Ādažos aizvadīts Mārča Auziņa autokoncerts
16. maijā laukumā pie Ādažu vidusskolas veiksmīgi aizvadīts Latvijā pirmais autokoncerts. Ievērojot visas valstī notiektās drošības prasības, Mārča Auziņa koncertu un papildkoncertu klātienē vēroja vairāk nekā 200 klausītāju.
Brīvdabas muzeju līdz jaunam konkursam vadīs Vēstures muzeja direktors Radiņš
Par Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora pienākumu izpildītāju iecelts Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš, to Latvijas Radio uzzināja Kultūras ministrijā. Aprīļa beigās no amata tika atbrīvota līdzšinējā Brīvdabas muzeja direktore Ilze Millersone, kuras darbībā Kultūras ministrija saskatīja virkni pārkāpumu. Tagad uz direktora vietu tiks sludināts atklāts konkurss, bet līdz tam direktora pienākumus pildīs Radiņš, kurš vienlaikus turpinās vadīt arī Nacionālo vēstures muzeju. Sarunā ar Latvijas Radio Arnis Radiņš uzsvēra, ka neplāno muzejā veikt radikālas pārmaiņas, un nav arī runas par Brīvdabas muzeja pievienošanu vēstures muzejam.
VIDEO: Koncertšovs «Eirovīzija 2020: Eiropa staro!»
16. maijā, kad Roterdamā vajadzēja sākties Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa lielajam finālam, skatītāji visā Eiropā un arī Latvijā varēja vērot īpašu šovu “Eirovīzija 2020: Eiropa staro!”. Bet pirms tam – kopā ar Tomu Grēviņu un Samantu Tīnu Latvijas Televīzijas skatītāji “izstaigāja” viņas ceļu līdz uzvarai “Supernovā” un uzzināja, ka Samanta Tīna nākamgad varēs pārstāvēt Latviju Eirovīzijā.
Par mākslu, cirvi un politiku. Atklāta saruna ar LMA rektoru Kristapu Zariņu
Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) klusums ir tikai šķietams – Covid-19 it visā ieviesis savas korekcijas, un daudzas darbības notiek virtuālajā vidē, taču vairāk par pandēmijas izraisītajām blaknēm gleznotāju, LMA profesoru un šīs augstskolas rektoru Kristapu Zariņu satrauc politiķu rosinātās pārmaiņas.
Izrādes «Irānas konference» apskats: Patiesību daudzbalsība
Pietuvināt sev pasaules domas, izlaižot tās caur savu attieksmes prizmu. Izrāde “Irānas konference”, ko režisors Elmārs Seņkovs iestudējis uz virtuālās skatuves, ir vienlaikus gan laikmeta kliedziens apmulsušajā pūlī, gan pretrunīgās balsis katra mūsu pašu apziņā. Nepieredzēts aktieru ansamblis, saturam atbilstoša virtuāla forma un eksistenciāls atgādinājums – katram savs ceļš ejams.
LKA profesore: Tuvākajos gados nāksies asināt argumentus, kāpēc kultūrai jābūt prioritāšu sarakstā
Vai kultūras nozare un tajā strādājošie atkal izrādīsies pastarīši naudas sadalē pandēmijas skarto nozaru vidū? To redzēsim tuvākajās nedēļās, kad varas gaiteņos lems par Kultūras ministrijas prasīto 32 miljonu eiro atbalstu nozarei. Argumentācijas karā par to, kam un kāda palīdzība pienākas visvairāk, liela nozīme ir skaitļiem un faktiem. Te savu ieguldījumu nolēmusi sniegt Latvijas Kultūras akadēmija (LKA), kas savas trīsdesmit gadu jubilejas noskaņās sākusi nozares institūciju un radošo personu aptauju par Covid-19 un ārkārtas stāvokļa līdz šim radīto ietekmi uz kultūras nozari.
Pastāvēs, kas pārvērtīsies. Pirmos skatītājus sagaida tiešsaistes izrāde bērniem «Vol.1 Antiņš»
15. maijā tiešsaistes platformā “Zoom” pirmizrādi piedzīvo apvienības “PERFOrācija” izrāde bērniem “Vol.1 Antiņš”. Tā veidota kā dzīva saruna ar mazajiem teātra vērotājiem par šo laiku un vērtībām un jaunā formā izstāsta Raiņa lugu “Zelta zirgs”. Kā vēsta izrādes pieteikums, aktieri kopā ar bērniem ļausies Antiņa sapņu ideālajai pasaulei, un apgūs veidus, kā, atrodoties četrās sienās, ar apkārt esošajiem priekšmetiem pašiem būvēt savu sapņu pasauli.
Elektroniskās mūzikas projekts «Bel Tempo» izdod singlu «Fat Piece of Bacon»
Pēc debijas singla “Think Too Much” indie elektroniskās mūzikas projekts “Bel Tempo” izdod savu otro singlu “Fat Piece of Bacon”. Singls iznāk 15. maijā Berlīnes mūzikas ierakstu kompānijas “Fries Boom Barrier” paspārnē, medijus informē “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības / Latvijas Mūzikas eksports” pārstāvji.
Galerijas