100 g kultūras
 
Kad mirklis vienkārši notiek. Saruna ar mūziķi Ivaru Arutjunjanu
Bundzinieks, komponists Ivars Arutjunjans ir viens no mūsdienu džeza trio “Čudars – Auziņš – Arutyunyan”, viņš darbojas arī dažādos laikmetīgās mākslas projektos un ir dalībnieks dažādu pasaulslavenu džeza līderu grupās, kā arī šad un tad sper sānsoļus citu žanru mūzikā.
Mākslinieka Borisa Bērziņa lapaspuses – izstāde Nacionālajā bibliotēkā
7. oktobrī, mākslinieka Borisa Bērziņa 90. dzimšanas dienā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā tika atklāta neliela, taču īpaša izstāde – “Boriss Bērziņš. Lapaspuses”. Tajā galvenokārt eksponēti mākslinieka zīmējumi un skices uz grāmatu un žurnālu lappusēm, uz piezīmju lapiņām, uz aploksnēm un atklātnēm.
Muzeju krātuvē atklās jaunu pastāvīgo LNMM ekspozīciju «Skulptūru mežs»
29. oktobrī Muzeju krātuvē Pulka ielā 8 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) atklās jaunu pastāvīgo ekspozīciju "Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi", informēja LNMM pārstāvji. Pēc desmit gadu pārtraukuma apmeklētāji atkal varēs redzēt pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.
«Willa teātris» piedāvās nodarbības aktiermeistarībā, objektu teātrī un fotogrāfijā
“Willa teātris” oktobra beigās uzsāks jaunu projektu "Willa Education" – maksas kursus, kas vairāku mēnešu garumā atzītu profesionāļu vadībā sniegs iespēju attīstīt savas prasmes kādā no trim piedāvātājiem radošās izpausmes virzieniem, informēja teātra pārstāvji. Nodarbības pasniegs režisors Varis Piņķis, horeogrāfe Inga Seņkāne, aktrise Alīda Pērkone un fotogrāfs Gunārs Binde.
Dziedātāja Elīna Garanča: No skatuves redzu atnākušos cilvēkus, nevis tukšās vietas
10. oktobrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un 13. oktobrī Latgales vēstniecībā Gors” Rēzeknē pirmoreiz koncertē pasaulē atzītā dziedātāja Elīna Garanča. Tandēmā ar skotu pianistu Malkolmu Martino tiek atskaņota kamermūzikas programma ar Roberta Šūmaņa, Johannesa Brāmsa un Sergeja Rahmaņinova darbiem. Pēc koncertiem Londonā, Ņujorkā un cituviet abu mūziķu sadarbība vainagojusies ar kopīgu mūzikas albuma ierakstu, kas “Deutsche Grammophon” paspārnē iznāks gada nogalē.
No paša senākā līdz jaunākajam kino – spilgti akcenti Riga IFF programmā
Ar ļoti bagātīgu piedāvājumu arī šogad izceļas Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF). Tas sāksies 15. oktobrī un 11 dienu laikā izrādīs 129 filmas, kas sadalītas 10 tematiskajās programmās. Festivāls notiks kā klātienē, tā tiešsaistē, kas nozīmē, ka lielāko daļu filmu varēs redzēt arī skatītāji ārpus Rīgas.
Pasaules diktāts latviešu valodā šogad nenotiks klātienē
Izvērtējot pašreizējo epidemioloģisko situāciju valstī, nodibinājuma “Pasaules valoda” valde pieņēma lēmumu šogad nerīkot pasaules diktātu latviešu valodā klātienē nevienā no 11 pilsētām Latvijā (Bauskā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Rīgā, Rēzeknē, Smiltenē, Valmierā, Ventspilī), kā tas tika plānots iepriekš. Visi interesenti šogad diktātu varēs rakstīt tiešsaistē, skatoties tiešraidi no Gaismas pils, informēja organizatori.
FOTO: Liepājā izskanējis Elīnas Garančas solokoncerts
Sestdien, 10. oktobrī, pulksten 17 un 20, katrā koncertā klātesot aptuveni 450 klausītājiem, savu pirmo solokoncertu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sniedza pasaulē augsti vērtētā operdziedātāja Elīna Garanča, informēja koncertzāles pārstāvji.
Digitalizē Kuldīgas novada muzeja vērtības
Kuldīgas novada muzejs ir viens no Latvijas muzejiem, kas piedalās Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektā “Kultūras mantojuma digitalizācija”. Digitalizējamo priekšmetu datu sagatavošana, rediģēšana un papildināšana aizņēmusi aptuveni divus gadus.     
VIDEO: Koncerts «Tīrs Ābols». Komponistam Jurim Ābolam – 70
Pirmdien, 12. oktobrī, Latvijas Radio 1 koncertstudijā pulksten 18.00 skanēs programma “Tīrs Ābols”, kas veltīta komponista Jura Ābola 70 gadu jubilejai. Pats autors sarunā ar Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāju Dāvi Eņģeli atklās savas mūzikas filozofiju.
Arhitektūras gada balva – žūrija nominantos meklēja jaunu domāšanas veidu
Latvijas Arhitektūras gada balvai nosaukti 9 nominanti, un šogad gada balvas žūrija izvēlējās nominēt tos, kuri uz arhitektūru paskatās citādi. Lielākā nozīme bija nesavtīgām idejām, kas liek cilvēkiem aizdomāties, piemēram, par ekoloģiju un to, kā cilvēkiem piemēroties ēkām, nevis otrādi, Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” stāstīja žūrijas pārstāvji arhitekte Brigita Bula un arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs.
Riga IFF radošā direktore: Pandēmija ļauj pamanīt mazāk zināmus režisorus un mazbudžeta filmas
No 15. līdz 25. oktobrim kinoteātrī "Splendid Palace" norisināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls. To atklās īpašs kino koncerts, kurā mūziķi Artūrs Liepiņš un Jēkabs Nīmanis atskaņos savu oriģinālmūziku, un skatītāji varēs redzēt senāko saglabājušos Latvijas teritorijā uzņemto spēlfilmu “Kur patiesība?!”. Kino koncerta tiešraide būs skatāma sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Kopumā festivāls piedāvā noskatīties 129 filmas, kā arī pieredzēt īpašas pirmizrādes.
«Simfoniskais hits ar Goran Gora» jauno sezonu uzsāk komiksu formā
Ceturtdien, 15. oktobrī, Lielajā ģildē izskanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) jaunās sezonas pirmais “Simfoniskais hits ar Goran Gora” – multimediāls koncerts, kurā populārais mūziķis Goran Gora iepazīstinās ar klasiskās mūzikas hitiem, to rašanās vēsturi, komponistu dzīves līkločiem un skaņdarbu ceļu līdz popularitātes virsotnēm, turklāt stāsti tiks ietērpti komiksu valodā, informēja LNSO pārstāvji.
Brodvejas teātri būs slēgti līdz 2021. gada 30. maijam
Pandēmijas rezultātā īpaši cietusi mākslas un kultūras nozare. Piemēram, Brodvejas teātri paliks slēgti līdz nākamā gada maija beigām. Šis lēmums kopumā ietekmē vairākus desmitus teātru un tūkstošiem nozarēs strādājošo cilvēku. 
Galerijas