Kultūra
Iznāk otrā grāmata par Kormoranu Straiku – «Zīdtārpiņš»
Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis jau otrais Roberta Galbraita romāns sērijā par privātdetektīvu Kormoranu Straiku - "Zīdtārpiņš". Otrais aizraujošais detektīvromāns par Kormoranu Straiku turpina tēmu, ko iesācis pagājušā gada neapstrīdamais hits “Dzeguzes sauciens”.
Sākas kino cikls «Nepārejošā Latvija. Personības»
Šogad uzsākta līdz šim apjomīgākā Latvijas Nacionālā arhīva kino dokumetnu digitalizācija, kas iespējama ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.Digitalizācija ilgs trīs gadus, un tās laikā mūsdienu prasībām atbilstošā formātā pārtaps daudzas vērtīgas mūsu kultūrvēstures liecības - kinožurnāli, dokumentālās filmas, spēlfilmas un citi kino materiāli.
Itāļu kinomūzikas un brazīliešu bosanovas tikšanās
Pavasara festivāla “Windstream” noslēguma koncertā 12. aprīlī Lielajā ģildē orķestra “Rīga”, diriģenta Valda Butāna un dziedātājas Aijas Vītoliņas izpildījumā satiksies Ennio Morikones radītā itāļu kinomūzika un Antonio Karlosa Žobima brazīliešu bosanova. Koncertu “Mirklis Morikonem un meitenei no Ipanemas” vadīs Raitis Zapackis.
Atraktīvais japāņu diriģents Juniči Hirokami interpretēs Bēthovenu un Bartoku
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) divos koncertos (Ventspilī un Rīgā) atskaņos ģeniālā ungāru komponista Bēlas Bartoka etniskiem ritmiem caurvīto “Deju svītu”, viņa tautieša Mikloša Rožas Altkoncertu ar šīgada jubilāres, LNSO altu grupas koncertmeistares Ināras Brīnumas solo un Bēthovena Septīto simfoniju. Pie diriģenta pults stāsies viesis no Japānas - Juniči Hirokama.
Iepazīstam LALIGABAs nominantus: Latvijas izcilākie tulkotāji
Gaidot Latvijas Literatūras gada balvas uzvarētāju paziņošanu 27. aprīlī, Latvijas Radio 3 "Klasika" aicina tuvāk iepazīt balvai nominētos autorus un viņu darbus. Sāksim ar kategorijas "Labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā" nominantiem. 
Režisoram ar 10 skatītājiem ir par maz. Intervija ar režisori Elzu Gauju
Režisores Elzas Gaujas (Feldmanes) diplomdarba filma “Bočka” ir par dažādu pasauļu sadursmi, sen aizmirstu sapņu atkalatrašanu un negaidītu draudzību. Sarunā ar režisori pārspriedām ideālisma un realitātes sadursmi, amatniecību un improvizāciju un citus filmas tapšanas gaitai būtiskus jautājumus.
«Romeo un Džuljeta» - lelles izspēlē jauniešu mīlestību un pašdestruktīvo uzvedību
Latvijas Leļļu teātrī viesrežisors no Somijas Dāvids Džovanzana veido Viljama Šekspīra lugas “Romeo un Džuljeta” iestudējumu. Šekspīra darbā režisors šoreiz izvēlējies izcelt vecāku un pusaudžu attiecības, kā arī sensitīvo pašnāvības tēmu. Izrāde būs arī multimediāla ar iespaidīgām vizuālām projekcijām. Pirmizrādi ‘’Romeo un Džuljeta’’ uz leļļu teātra skatuves piedzīvos 27. aprīlī.
Vāc parakstus Operetes teātra atbalstam
Sabiedrības iniciatīvu platformā „manabalss.lv” sākta parakstu vākšana ar mērķi panākt valsts atbalstu Operetes teātra turpmākai darbībai Latvijā. 1995.gadā likvidētā Rīgas Muzikālā teātra jeb Operetes teātra darbu pirms pieciem gadiem pārņēma Latvijas Operetes teātra fonds, kas līdz šim darbojies par ziedotāju, Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes projektu finansējumu.
Galerijas