100 g kultūras
 
Valentīndienā sāksies festivāls «Vīnes klasika»
Kā allaž ļoti bagātīgu muzikālo spektru piedāvās ikgadējais festivāls „Vīnes klasika”, kas savu skanējumu Rīgā sāks piektdien, 14. februārī. Šī gada lielā jubilāra Ludviga van Bēthovena versmainais temperaments tajā savīsies ar Mocarta dzirkstošumu, Haidna viedumu un citu ģeniālo Vīnes klasiķu mūziku.
«Baznīcu nakti» šogad papildinās akcija «Apceļosim baznīcas»
Kristīgās kultūras notikumu "Baznīcu nakts" šajā gadā kuplinās akcija "Apceļosim baznīcas", kas interesentus aicinās doties uz dievnamiem jau no plkst. 12. Baznīcu reģistrācija dalībai pasākumā un akcijai "Apceļosim baznīcas" būs atvērta no 1. marta līdz 12. aprīlim vietnē "www.baznicunakts.lv", informēja pasākuma rīkotāji.  
Holivudas mīlasstāsti un Mocarta pirmā opera. Jaunā dziedātāja Katrīna Paula Felsberga divos dažādos koncertos
Jaunā dziedātāja Katrīna Paula Felsberga studē Berlīnē, bet Rīgā ieradusies, lai piedalītos divos žanriski visai atšķirīgos koncertos. Orķestris “Rīga” Holivudas mīlas stāsta programmā uzaicinājis solistu zvaigžņu komandu – Daumantu Kalniņu, Aiju Vītoliņu un Berlīnes Mākslu universitātes studenti Katrīnu Paulu Felsbergu. Savukārt 22. februārī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina bērnus un viņu vecākus uz koncertu "LeNeSOns un Mocarta opera" – skanēs Mocarta pirmā opera "Bastiēns un Bastiēna", kurā Bastiēnas lomu atveidos Katrīna Paula Felsberga.
Itālijā rīko ledus instrumentu koncertus
Itālijas kalnu slēpošanas kūrortā Passo Paradiso sākušies koncerti, kuros izmanto no ledus izgatavotus instrumentus. Eksperti vērtē, ka šis materiāls palīdz mūzikai iegūt īpašu skanējumu.
Neatkarīgais teātris «Skatuve» pamet telpas un beidz pastāvēt
Neatkarīgais teātris “Skatuve” Rīgā, Maskavas priekšpilsētā, beidz pastāvēt. Teātra telpas, kas pieder pašvaldībai, jau daudzus gadus ir bēdīgā stāvoklī, bet teātrim, kas nomā telpas, naudas remontam nav. Tādēļ ir panākta vienošanās par “Skatuves” telpu atbrīvošanu.   
Sākas īsfilmu festivāls «2Annas»
No pirmdienas, 10. februāra, līdz pat nedēļas izskaņai Rīgā, Kaņepes Kultūras centra kino telpā “Augusts” un kinoteātrī “KSuns”, norisināsies starptautiskais īsfilmu festivāls “2Annas”. Programmā iekļautās filmas skatītājiem piedāvās nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, īpaši izceļot kino eksperimentālo dabu. Kopumā festivālā izrādīs vairāk nekā simt filmas no turpat 40 valstīm.   
Paškritiskais rūjienietis. Pētniece iepazīstina ar mākslinieku Ādamu Alksni
"Viņš bija milzīgi paškritisks, daudz savus darbus ir iznīcinājis. Viņš bija ļoti ieturēts, nemēģināja sevi izcelt un izrādīt. Tas traucēja kļūt plašāk pazīstamam," tā mākslinieku Ādamu Alksni Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" raksturo mākslas zinātniece Anda Bērziņa, skaidrojot, kāpēc mākslinieka vārds bijis mazāk zināms līdz šim.
Kinozinātnieks Freibergs: filmas «Parazīts» triumfs «Oskaru» ceremonijā – patīkams pārsteigums
Vai ASV Kinoakadēmija ir nojaukusi robežas starp Holivudu un pasaules kino? To liek jautāt šī gada "Oskaru" rezultāti, kur pirmoreiz Kinoakadēmijas balvu vēsturē par labāko filmu atzina nevis angļu, bet citā valodā uzņemtu kino. "Oskaros" triumfēja Dienvidkorejas filma "Parazīts". Tas, pēc kinozinātnieka Viktora Freiberga teiktā, ir ļoti patīkams pārsteigums, jo "tā ir absolūti izcila filma".
«Musiqq» papildina festivāla «Summer Sound» mākslinieku sarakstu
Festivālā "Summer Sound", kas Liepājā norisināsies 24. un 25. jūlijā, uzstāsies arī grupa "Musiqq", informēja festivāla organizatori. Pēc viņu teiktā, grupai vienmēr izdodas sapulcināt daudz klausītāju, tāpēc "Musiqq" ir viens no festivāla galvenajiem māksliniekiem.
Šonedēļ daudz spilgtu notikumu, ko nepalaist garām!
Balvu pasniegšanas un saņemšanas, aizgājušo gadu izvērtējot, un jauni notikumu virpuļi nesen iesāktā gada gājumā - dažus akcentus kultūrnedēļā iezīmē “Kilograms kultūras” žūrijas locekle Liene Jakovļeva. 
Samanta Tīna «Supernovas» balsojumā ieguva 35,42% balsu
Sestdien, 8. februārī, konkursa “Supernova 2020” finālā uzvarēja Samanta Tīna ar dziesmu “Still Breathing”. 9. februārī Latvijas Televīzija publicējusi balsu sadalījumu - par Samantu Tīnu nobalsoja 35,42% skatītāju, savukārt par otrās vietas ieguvēju Katrīnu Dimantu nobalsojuši 28,12% skatītāju.
FOTO: 22. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls
Ar rotaļu izrādēm, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem un plašu kultūras programmu 8. februārī Jelgavā aizritējusi 22. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla otrā diena, medijus informē festivāla organizatori.
VIDEO: «Supernovas 2020» fināls
Sestdien, 8. februārī, tiks noskaidrots, kurš no 9 finālistiem uzvarēs Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2020” un pārstāvēs Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē. Konkursa uzvarētāju šoreiz pilnībā noteiks skatītāju balsojums, ko veidos telefonbalsojums, SMS balsojums un internetbalsojums.
Operdziedātāja Elīna Garanča: Ņujorkā nekad nebūs garlaicīgi, bet es esmu eiropiete
8. februārī pulksten 20.00 Latvijas Radio 3 “Klasika” tiešraidē no Ņujorkas “Metropolitan” operas dzirdēsim franču komponista Hektora Berlioza dramatisko leģendu “Fausta pazudināšana”, kurā Margarētas lomu dziedās Elīna Garanča. Operdziedātāja sarunā ar "Klasikas" direktori Gundu Vaivodi stāsta par iestudējumu, meistarklasēm Meksikā un "MeToo" kustību Amerikā.
Galerijas